www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Wiceburmistrz Rusiecki o S7

Na łamach www.rynekinfrastruktury.plwiceburmistrz Piotr Rusiecki stwierdził, że
[…] Brak drogi S7 dla naszego miasta i gminy powoduje olbrzymie utrudnienia w zarządzaniu gminą i generuje olbrzymie straty finansowe ze względu na „korki” utrudniony dojazd do Warszawy a także brak bezpośredniego dostępu do sieci dróg ekspresowych i autostrad
[…] Budowa S7 pozwoli na przekształcenie obecnej DK-7, czyli ulicy Kolejowej w drogę lokalną, poprawi dostęp i zwiększy atrakcyjność lokalnego biznesu . Obecnie jako, że jest to droga główna ruchu przyspieszonego nie ma odpowiedniej dostępności zjazdów i wjazdów, brakuje nam także skrzyżowań łączących Łomianki z Dąbrową Leśną i Zachodnią. Po oddaniu S7 na pewno zmniejszy się ruch tranzytowy na ulicy Kolejowej, a także głównej ulicy Łomianek ulicy Warszawskiej.
[…] Rada Miejska w Łomiankach podjęła uchwałę ws. nowego Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego, które otwiera część obszarów znajdujących się przy planowanych węźle Sadowa, dotyczy to miejscowości Dziekanów Polski. Dla tych obszarów opracowywane są właśnie plany zagospodarowania przestrzennego i przeznaczamy te tereny pod zabudowę usługowo-handlową, nie wykluczamy tam również zabudowy produkcyjnej, magazynów i składów.

źródło: www.rynekinfrastruktury.pl

Wiceburmistrz Rusiecki o S7

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

5 komentarzy

 1. mieszkaniec

  I co wynika z tej wypowiedzi? Może wiceburmistrz zamiast dbać o kasę i biznes zadbałby o to, aby wybudowana (oby jak najszybciej) S7 była jak najmniej uciążliwa dla mieszkańców, którzy będą mieli mieszkać koło tej trasy?

  Z tego co pamiętam to radny Berger i mieszkańcy Dąbrowy mieli jakieś propozycje w tej sprawie. Czy wiceburmistrz Rusiecki chciał o problemach mieszkańców rozmawiać?

  W tej, tak samo jak i w innych sprawach kontrowersyjnych, potrzeba porozumienia zabawy w politykierstwo. Polityka to na Wiejskiej!

  0
  0
  Odpowiedz
 2. kacperski

  Pan wiceburmistrz Rusiecki ma jak zwykle mało do powiedzenia. Żadnych konkretów. A swoją drogą warto wrócić pamięcią do protestów przeciwko budowie trasy, blokad, „wyjść” na barykady, idiotyczne wersje budowy trasy po wale wiślanym (w rzeczywistości na estakadzie w międzywalu (co jest zabronione). Stracono kilka lat na dyskusje, dywagacje, protesty, koncepcje i podkoncepcje. Lokalne łomiankowskie piekiełko.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. Adam

  Po przeczytanie artykułu mam wrażanie, że to co mówi Pan Rusiecki jest jakby wyjęte z ust sztabu wyborczego kierowanego przez Jaroslawa Kaczyńskiego. Idealnie wpisuje się w kampanię wyborczą prowadzoną przez Partię PiS.
  Czy Pan Rusiecki ma coś wspólnego z Prawem i Sprawiedliwością?

  Jak ktoś wyżej napisał. „Polityka to na Wiejskiej!”. Więc może Pan Rusiecki powinien do Sejmu kandydować w najbliższych wyborach. Będzia pasował do Pana Kurskiego i Niesiołowskiego. Spokojnie dorówna im swoim poziomem.

  Pan Rusiecki też na 100% będzie miał poparcie.Poprą go poddani wielbiciele i ci któzy nie mają o nim dobrego zdania. Pierwsi będą chcieli go weprzeć, drudzy będą chcieli się go pozbyć z łomiankowskiego samorządu 🙂

  Panie Piotrze Rusiecki. Niech Pan kanduduje. Sukces murowany! Łomianki wierzą w Pana 🙂

  0
  0
  Odpowiedz
 4. rynek

  Należało przytoczyć całą wypowiedź Wice Burmistrza Rusieckiego bez skrótów. Szkoda,że nie zacytowano wypowiedzi radnej miejskiej Joanny Roszkowskiej, która udzieliła wywiadu rynekinfrastruktury.pl

  0
  0
  Odpowiedz
 5. Co wice burmistrz Rusiecki zrobił aby trasa nie była uciążliwa dla mieszkańców? Chyba powinien się martwić o dobro mieszkańców a nie biznesu.
  Trasa jest potrzebna bez dwóch zdań, ale z głową.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *