www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Wiceburmistrzowi nie śmierdzi

Pora powiedzieć to otwartym tekstem. Za bezczynność w sprawie jakości naszego powietrza odpowiadają władze gminy.
Więcej o tym:
http://www.dialoglomianki.pl/184-skandal-z-powietrzem-w-lomiankach.html

Wiceburmistrzowi nie śmierdzi

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

3 komentarze

 1. Cały artykuł

  Cały artykuł z dialogu :

  „Wystarczy w mroźny wieczór przejść się po Łomiankach, by pozbyć się wszelkich złudzeń, co do wypowiedzi wiceburmistrza, że nie ma u nas problemu z jakością powietrza.
  Dlaczego władze twierdzą, że jest dobrze? Bo nie ma u nas pomiaru, który pokazałby jak jest naprawdę. Władze opierają się o modelowanie, czyli procedurę przeliczeniową bazującą na danych zbieranych daleko od nas. Najbliższa stacja pomiarowa Wojewódzkiej Inspekcji Ochrony Środowiska jest w Legionowie. Na tej podstawie ocenia się powietrze w Łomiankach. Brzmi to jak żart.
  Dużo w sprawie zanieczyszczenia powietrza zależy od przepisów, takich jak np. zakaz wykorzystywania węgla najgorszej jakości. Ale sporo mogą zrobić także gminy. Nie muszą nic wymyślać, wystarczy wziąć udział w programach, w ramach których dodatkowo uzyskają dofinansowanie.
  Pierwszym z nich jest program dofinansowania wymiany starych pieców na nowoczesne. Wiele gmin z niego skorzystało, uzyskało środki, ale nie Łomianki. U nas wiekowe paleniska smrodzą nadal.
  Drugi projekt jest właśnie wdrażany. Oto miasto stołeczne Warszawa zaprosiło okoliczne gminy do udziału w projekcie Warszawski Indeks Powietrza. W jego ramach zbudowana zostanie sieć czujników zanieczyszczeń powietrza i system ostrzegania mieszkańców. Co na to gmina Łomianki? Oczywiście nic.
  W grupie sprawującej władzę są właściciele nadwiślańskich nieruchomości, działacze piłkarscy, deweloperzy i ich interesy wspierane są gminnymi pieniędzmi. Zdrowie zwykłych mieszkańców okazało się niczyim problemem, więc oficjalnie tematu nie ma i monitoringu nie będzie.”

  0
  0
  Odpowiedz
 2. ibaja

  i znowu okazuje się że jesteśmy zręcznie manipulowani informacjami 🙁

  0
  0
  Odpowiedz
 3. Lila

  A po co nam czyste powietrze skoro będziemy mieli stadion? Sport to zdrowie! Na zdrowie!

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *