www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Witold Gawda

Kandydat na Burmistrza Łomianek

Komitet wyborczy: Dialog Zmieni Łomianki

Wiek: 63 lata
Wykształcenie: Socjolog
Zawód wykonywany: Analityk mediów

Kontakt dla wyborców: 22 376 28 26,www.DialogLomianki.pl

Podstawowe informacja o kandydacie.
Socjolog po Uniwersytecie Warszawskim i Institut für Höhere Studien.
Doświadczenie: badacz i wykładowca w kilku instytutach naukowych, dyrektor Biura Reklamy TVP, dyrektor agencji Mindshare, prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Reklamy. Obecnie prowadzi Instytut Mediów.
W Łomiankach: przewodniczący samorządu Dąbrowy Zachodniej (www.dabrowazachodnia.pl), inicjator i twórca Wspólnej Przestrzeni (www.wspolnaprzestrzen.org, Forum Sołtysów i Przewodniczących, Spotkań Pozytywnie Zakręconych, Dialogu.

1. Jak Pani / Pana zdaniem Łomianki powinny wyglądać za kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt lat (kierunki rozwoju, urbanistyka, zagospodarowanie przestrzenne)?
Łomianki mają wszelkie dane ku temu, by być najlepiej zarządzaną gminą w Polsce. Mieszka tu tak dużo mądrych ludzi, że nie sposób godzić się na rządy w dotychczasowym stylu. Dlatego Łomianki będą krajowym liderem rozwiązań partycypacyjnych i ponieważ będą nowocześnie zarządzane już za kilka lat znikną problemy z zagospodarowaniem przestrzennym. Inwestycje będą posuwały się stopniowo według jasnych i przejrzystych kryteriów. Mądrze rządząc da się przyciągnąć więcej środków i lepiej je wykorzystać.

2. Jakie inwestycje Pani/Pana zdaniem w Łomiankach w najbliższym czasie są najważniejsze (oświata, kultura, komunikacja, wodociągi i kanalizacja, infrastruktura drogowa)?
Woda i kanalizacja – intensyfikacja przyłączeń i rozbudowa sieci poza obszar miejski.
Drogi – program pozyskiwania gruntów i likwidacji wieloletnich zapóźnień.
Szkoły – wszystkie ręce na pokład by zażegnać sytuację kryzysową. Rozbudowa istniejących i budowa nowych, w tym wykorzystanie w połowie opłaconej już budowy szkoły przy ICDS.
Budowa przestrzeni publicznych – plac miejski, park, centra osiedlowe.
Urząd miasta – system obsługi mieszkańców zapewniający załatwienie każdej sprawy do końca.

3. Czym według Pani /Pana jest samorząd. Jaka jest jego rola? Jakie powinny być stosunki między władzą uchwałodawczą (Rada) a władzą wykonawczą (Burmistrz/Starosta)?
Honorowanie kompetencji i szacunek do Rady Miejskiej wydaje się oczywiste ale nie w obecnej kadencji.
Miarą kultury organizacyjnej jest umiejętność współdziałania także z reprezentantami innych opcji. Burmistrz może tu bardzo dużo zepsuć albo naprawić.
Relacje te są łatwiejsze do zbudowania gdy opierają się na autentycznym a nie manipulowanym dialogu z mieszkańcami. Jeśli burmistrz wywodzi się ze środowiska aktywistów lokalnych, to nie będzie potrzebował suflerów by takie relacje wprowadzić.

4. Co zamierza Pan/Pani zrobić konkretnie dla swojego okręgu wyborczego?
Mój okręg – to Łomianki i wszystkie okoliczne sołectwa. Zamierzam tu zrobić wszystko o czy pisałem powyżej. Ale dużo ważniejsze jest to wszystko, co wyniknie z rosnącej aktywności mieszkańców. Zarówno powiększany z roku na rok budzet obywatelski, jak i klimat otwartości, jaki zostanie zbudowany w urzędzie, będą powodować większy udział mieszkańców w decyzjach, ich narastającą umiejętność dostrzegania spraw całości a nie tylko bardzo partykularnych interesów. Stąd wezmą się konkretne rozwiązania.

Ponadto:
Wierzę, że czytając obietnice wypisywane przez nas kandydatów, zachowacie krytycyzm i odpowiedni dystans.
Wierzę, że zadacie sobie trud, by sprawdzić, czy za okrągłymi słowami kryje się wiarygodność, czy tylko przemożna chęć zdobycia stanowiska.
Wiarygodność – czyli dowód płynący z faktów, które są na nasz temat dostępne – że zależy nam na Łomiankach.
Jeśli ktoś nic nie robił dla tego miasta, tylko czekał na wybory bo wiedział, że jest najlepszy, to jest to akurat dowód na coś innego.

Jak ocenia Pani / Pan pracę ustępującego Burmistrza Łomianek?
Bardzo źle

Jak ocenia Pani / Pan pracę ustępującej Rady Miejskiej?
Przeciętnie

Jak ocenia Pani / Pan pracę ustępującej Rady Powiatu?
Przeciętnie

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *