www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

WITOLD GAWDA

Do artykułu pt. "Czy Burmistrz Dąbrowski wygra kolejne wybory" utworzonego w dniu 10 czerwca 2014r przez Pana Witolda Gawdę na: http://www.dialogłomianki.pl/blog/14-czy-burmistrz-dabrowski-wygra-kolejne-wybory.html


Pan Witold Gawda jak sam podaje socjolog z wykształcenia, pełnił między innymi również funkcję Dyrektora Biura Reklamy TVP S.A. Zapewne na tym stanowisku wiele się nauczył jako wytrawny spec od reklamy, wobec nie dziwią nas już kolejne artykuły tego Pana…

Kto wie więcej na temat reklamy od Pana Gawdy byłego Dyrektora Biura REKLAMY TVP S.A.? Ma Pan rację Panie Gawda, my mieszkańcy mamy swój rozum i nie damy się wodzić za nos reklamie…nawet tak przewrotnej jak Pan stosuje.

Odnosząc się do Pana wpisu chcielibyśmy zwrócić uwagę na kilka kwestii:

Po pierwsze : Pan Gawda został ostatnio wybrany również Przewodniczącym Zarządu Osiedla Dąbrowa Zachodnia i okazał się bardzo efektywnyw swoich działaniach, gdyż ulica przy, której przypadkowo mieszka – Zawilca będzie teraz remontowana, oczywiście tak postanowili mieszkańcy w demokratycznym głosowaniu, z którego Pan Gawda się wspaniałomyślnie wyłączył…

Oczywiście znalazłszy się w ogniu krytyki ze strony zaniepokojonych mieszkańców Dąbrowy (list do gazety "ŁOMIANKI") od razu przechodzi do ataku. Jak widać stosowanie socjotechnik również Pan Gawda jako socjolog ma opanowane do perfekcji.

Po drugie: Pan Witold Gawda jak wynika z prowadzonej przez niego strony internetowej oraz z coraz częstszych, przed wyborami, wypowiedzi na łamach prasy deklaruje chęć działania na rzecz ogółu mieszkańców Łomianek oraz porządku urbanistycznego jak to nazywa górnolotnie "dobra wspólnego". ( Bardzo piękne określenie tylko co to dokładnie znaczy dla Pana Gawdy w kontekście chociażby ulicy Zawilca?)

Po trzecie: Chcielibyśmy zadać pytanie czy jego zwiększona ostatnio aktywność wiąże się z wstępem do działań przedwyborczych ? Czyżby Witold Gawda marzy o stołku burmistrza? Według naszej oceny to bardzo możliwe… Jeżeli będzie tak skuteczny jak w przypadku swojej drogi pod domem to tylko pogratulować!

Po czwarte: Pan Witold Gawda w naszym przekonaniu sprytnie powstrzymuje się od działań na rzecz budowy S-7 lecz ochoczo zabiera głos w sprawie gruntów w Łomiankach Dolnych, w których nie mieszka ale z dużą ochotą zamieniłby te prywatne tereny na "dobro wspólne" blokując tam rozbudowę…

I po piąte: Bardzo sprytnie w swoim artykule socjolog Pan Witold Gawda łączy Burmistrza Łomianek z naszym stowarzyszeniem zarzucając nam prostą i agresywną retorykę co jest manipulacją próbującą zdyskredytować nasze stowarzyszenie w oczach opinii publicznej.

To zresztą bardzo proste bo jak są dwa przeciwstawne w naszej gminie obozy, które się zwalczają od 4 lat to bardzo łatwo przypiąć komuś łatkę, że ktoś kogoś popiera, nawet jak walczy o interes publiczny i mieszkańców.

Podsumowując: Pan Gawda bardzo sprytnie używa socjoechniki do przekręcania faktów i celowo unika w naszej opinii tematów trudnych.

Nie wypowiada się w sprawie szkoły w Dąbrowie, w której przecież mieszka (zresztą podobnie czyni część Radnych z Dąbrowy), nie wypowiada się w kwestii trasy S-7 i zagrożenia związanego z zaślepianiem ulic przy udrożnieniu Kolejowej. Osobiście jestem mieszkańcem Dąbrowy i uważam, że te kwestie są dla wszystkich mieszkańców ważne i potrzebne ( z wyjątkiem udrożnienia, któremu jestem przeciwny ponieważ zakorkuje całe Łomianki, Dąbrowę również).

Czy biorąc powyższe to już początek kampanii wyborczej Pana Gawdy?

Można zadać tu sobie pytanie : Czy Pan socjolog Witold Gawda byłby dobrym Burmistrzem? Patrząc na to co wypisuje na swoim blogu/stronie internetowej wątpię.

Pan Witold Gawda próbuje nas zaszufladkować stosując tricki socjotechniczne. Może uważa nas za zagrożenie dla swoich
aspiracji politycznych? Jesteśmy stowarzyszeniem mieszkańców i nie aspirujemy do pełnienia funkcji Burmistrza ale bacznie się przyglądamy tego typu osobom i wypowiedziom, które niczemu i nikomu nie służą oprócz dobrego samopoczucia samego autora.

Cytując samego Witolda Gawdę proponujemy wziąć sobie do serca wskazania autora: "Bardzo na Was Drodzy Mieszkańcy liczę. Najwyższy czas przestać dawać się reklamie wodzić za nos."

Roman Mikke
Łomianki Razem

WITOLD GAWDA

WITOLD GAWDA

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

15 komentarzy

 1. j23

  i już wiadomo o co chodzi ŁR
  – o grunty na Łomiankach Dolnych

  Deweloperom i budżetowym kasożercom mówimy NIE
  Panie Romanie

  0
  0
  Odpowiedz
 2. joozek501

  No naprawdę – polemika godna Łomianek Razem. Jak ktoś był dyrektorem Biura Reklamy, to już na wstępie jest spalony 🙂
  A najlepsze jest oburzenie Łomianek Razem, że są „łączone” z burmistrzem i że jet to „przyklejanie łatki” Stowarzyszeniu 🙂

  0
  0
  Odpowiedz
 3. Mieszkaniec Łomianek Centralnych

  Panie Witoldzie. Niestety jest zasadnicza różnica między Panem a Łomianki Razem. Różnica w poziomie wypowiedzi. Mam nadzieję, a nawet jestem tego pewien, że takich bagnistych rejonów Pan nigdy nie zaszczyci.

  Mimo agresywnych ataków na Pana osobę, które zapewne nie są ostatnimi (już chyba wszyscy mieszkańcy są świadomi metod, do których jest zdolna sięgnąć część działaczy-wolontariuszy) musimy próbować zawalczyć o normalność.

  serdecznie pozdrawiam
  Mieszkaniec Łomianek Centralnych

  0
  0
  Odpowiedz
 4. Mieszkaniec Łomianek Centralnych

  Najbardziej żałosne jest to, że to „stowarzyszenie” na każdym kroku podpiera się rzekomym poparciem mieszkańców.
  Dla mnie jeżeli jakieś „stowarzyszenie” publikuje takie słowa, zdania, frazy – jest zwyczajnie niewiarygodne, stronnicze i upolitycznione.

  0
  0
  Odpowiedz
 5. łahciM

  ŁR ma poparcie mieszkańców w ilości 350 osób, a ich pomysł blokowania udrożnienia ulicy Kolejowej poparło około 150 osób. Nie dziwi taka nagonka na pana Bergera czy Pana Gawde bo to osoby które mają poparcie na terenie Dąbrowy a tam zwolennicy Burmistrza przegrywają z kretesem.

  Cóż, może jak nabędą odrobinę ogłady i kultury, przestaną na sesjach zachowywać się arogancko i bezczelnie, nie będą używać rąk w rozmowie z mieszkańcami to może za 12 lat coś im drgnie poparciu społecznym.

  0
  0
  Odpowiedz
 6. zsali

  OOOO paranoja nadciąga;-)

  0
  0
  Odpowiedz
 7. JOJOJO

  GŁOSUJEMY NA NASZYCH LUDZI !!!!!!!!
  GŁOSUJEMY NA BURMISTRZA PIOTRA RUSIECKIEGO !!!!
  GŁOSUJEMY NA BURMISTRZA TOMKA DĄBROWSKIEGO !!!!

  TYLKO ŁOMIANKI RAZEM !!!!!!!!
  PRECZ Z POSZERZENIEM KOLEJOWEJ OD BURAKOWA DO WARSZAWY !!!!!!!
  ODROLNIENIA DLA KAŻDEGO !!!!!!!!

  http://WWW.LOMIANKI RAZEM .PL

  0
  0
  Odpowiedz
 8. spot

  Ale za to wiemy wreszcie kto z imienia i nazwiska pisze artykuły do czerwonej gadzinówki. Jeżeli atakuje się kogoś za to, że posiada wykształcenie, to znaczy, że samemu skończyło się na podstawówce i to z trudem. Jeżeli się atakuje kogoś za to, że był dyrektorem, to znaczy, że samemu doszło się co najwyżej do szczytnej posady ciecia. I rozumuje się jak cieć.

  0
  0
  Odpowiedz
 9. AA.

  A czego tak bardzo boi się te kilka osób z Łomianki Razem, że tak bardzo atakują człowieka, który chce przywrócić w Łomiankach normalność, człowieka, który nie popiera układów i układzików, który nie wywodzi się z układów, człowieka, który jest wykształcony, kulturalny i ceni rzeczowy dialog, potrafi słuchać argumentów?

  Jak takie ataki się mają do organizacji, która z założenia powinna być niezależna, zwłaszcza od władzy, niezależnie kto by tą władzą był? Jak to się ma do ideałów społeczeństwa obywatelskiego?

  Proponuję przeczytać bardzo mądry wywiad o tym jakie stosunki powinny panować między organizacje pozarządowymi (!!!) a samorządem i polityką http://lomianki.info/document.php?did=3391

  0
  0
  Odpowiedz
 10. nigdy

  Nie zagłosuję na obecnych włodarzy gminnych.To nie kompetentni
  i nie kulturalni ludzie.Niech zostawią Łomianki i wyprowadzą się np. do Nowego Dworu.

  0
  0
  Odpowiedz
 11. MISZKANKA

  JAK CI SIĘ NIE PODOBA NASZ PAN BURMISTRZ PIOTR RUSIECKI I NASZ PAN BURMISTRZ TOMASZ DĄBROWSKI TO MOŻESZ SIE Z ŁOMIANEK WYPROWADZIĆ I WCALE NIE GŁOSOWAĆ !!!!!!!!!!!!!

  CZYTAJ http://WWW.LOMIANKI RAZEM.PL

  0
  0
  Odpowiedz
 12. Obserwator III

  Pan Mike miał by prawo coś zarzucać, gdyby nie fakt że nikt nie potrzebuje wyjaśnień co niosą Łomianki-razem. Najlepszym przykładem jest dziwaczna i pokrętna retoryka na temat S-7, której argumenty są dziecinne i demagogiczne. A najlepszym kawałem jest fakt, że z powodu braku argumentów wspierają się nijakim ROBERTEM C przedstawicielem SISKOMU.(przy tak ograniczonej wiedzy i umiejętnościach analizy, dobrzy doradcy, niedługo wyprowadzą Łomianki-razem na zupełne manowce A SISKOM jako organizacja Warszawska broni się przed wjazdem samochodów z wianuszka otaczającego Warszawę jak może i nie może. Bo prawdom jest że jesteśmy mieszkańcami suburbium i jako tacy powinniśmy mieć zdaniem onego przedstawiciela, ograniczony wjazd na teren Warszawy.

  0
  0
  Odpowiedz
 13. luki

  Oj ta mieszanka to rzecz wybuchowa. Co zrobi ze sobą gdy przegra wybory, też się wyprowadzi? A może wybuchnie na tym forum?

  0
  0
  Odpowiedz
 14. ewac

  Ma Pan rację , Panie Witku ! I tak trzymać !!!!
  Życzę Panu powodzenia w Pana zamierzeniach, myślę, że pozyska Pan dużo zwolenników i pomocników. I uzbrojenia się w cierpliwość i odporność na ataki, niech Pan będzie ponad to. Serdecznie pozdrawiam !

  0
  0
  Odpowiedz
 15. Daniel Boom

  Zajrzałem na waszą stronę internetową a tam teksty czysto polityczne. Czy jesteście zapleczem polityczne pana Burmistrza Tomasza Rusieckiego?
  Jak to możlwie aby „stowarzyszenia” pozarządowe deklaruujące swoją apolityczność tak bardzo się angażowało w promocję Burmistrza Tomasza Rusieckiego przy jednoczesnym atakowaniu wszystkich innych samorządowców?

  Oczekuję odpowiedzi od Stowarzyszenia Łomianki Razem.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *