www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Wizyta jego Eminencji w szkole w Sadowej

25 lutego 2013 roku Szkoła Podstawowa im. J i R Kobendzów w Sadowej miała zaszczyt gościć w swych murach jego Eminencję Kazimierza kardynała Nycza.

W tym dniu wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły zebrali się na szkolnym korytarzu, gdzie miała miejsce ceremonia powitania dostojnego Gościa.
Na początku nauczyciele i uczniowie zaśpiewali znaną piosenkę religijną pt. „Bądź pozdrowiony gościu nasz”.

Dzieci godnie powitały kardynała odświętnym strojem i serdeczną powagą. Delegacja uczniów z klasy0, I, II i III skierowała pod adresem czcigodnego Gościa słowa powitania okolicznościowymi tekstami poetyckimi.

W trakcie ceremonii zostały również odśpiewane jeszcze inne pieśni religijne. Pani Dyrektor powitała Jego Ekscelencję, przedstawiła stan szkoły, zaprezentowała jej dorobek i bazę.

Następnie jego eminencja kardynał Nycz skierował życzliwe i pełne ciepła słowa pod adresem uczniów. Wszyscy w niezwykłym skupieniu i z zainteresowaniem wysłuchali przemówienia czcigodnego Gościa; jak doniosłą rolą w kształtowaniu bycia wartościowym, mądrym człowiekiem, o wielkim , kochającym sercu otwartym na miłość i czynieniu dobra bliźniemu, odgrywa szkoła. Uczniowie swobodnie odpowiadali na pytania dotyczące ich nauki i kontaktów z nauczycielami. Pytani o życie religijne z wielkim entuzjazmem mówili o ich udziale w życiu religijnym. Wraz z kardynałem zastanawiali się nad odpowiednim duchowym przygotowaniem do zbliżających się świąt Wielkanocnych. Nie zawahali się odpowiadając na pytanie: Co oznacza słowo Post i czym różni się Adwent od Postu przed Świętami Wielkanocnymi?

Później Proboszcz parafii w Dziekanowie Leśnym, Ksiądz Dariusz Kosk podczas wspólnej rozmowy z nauczycielami i panią Dyrektor przedstawił najważniejsze, pozytywne strony Szkoły w Sadowej: klimat rodzinny panujący w tutejszej placówce, przyjazny i opiekuńczy stosunek do ucznia, bardzo aktywny udział środowiska szkolnego w rekolekcjach i uroczystościach o charakterze religijnym ( coroczne przygotowanie profesjonalnych Jasełek).

Na koniec Ksiądz kardynał udzielił wszystkim arcypasterskiego błogosławieństwa oraz wpisał się do kroniki szkolnej.
Czcigodny Gość obiecał, że odwiedzi naszą placówkę w niedalekiej przyszłości, a w słowach wpisanych do kroniki życzył nam niegasnącego rodzinnego klimatu i rozbudowy szkoły.

Wizyta w naszej szkole przebiegła w miłej, przyjaznej i serdecznej atmosferze.

E.Krawczak

Wizyta jego Eminencji w szkole w Sadowej

Wizyta jego Eminencji w szkole w Sadowej

Wizyta jego Eminencji w szkole w Sadowej

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

1 komentarz

 1. nie dla marnotrastwa

  Szkoły? cóż chyba gdy zostanie kadra wysłana na doszkalanie i studia podyplomowe z prawdziwego zdarzenia.
  Jak na razie poczekajmy na test dla 6-klasistów.
  Pokażcie osiągnięcia, zanim zechcecie cokolwiek rozbudowywać
  i mieszać dzieciaki do POlityki.

  Jakie są koszty działana placówki? czy proporcjonalnie Czosnów płaci dotacje na swoich młodych mieszkańców?

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *