www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Wspólne szkolenia NGO

Stowarzyszenie Pracownia Łomianki i Towarzystwo Amicus zorganizowały dwudniowe szkolenie, w którym wzięło udział jedenaście organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z Łomianek.

Stowarzyszenie Pracownia Łomianki we właściwy dlasiebie sposób świętowało w marcu swoje urodziny. Wartoprzypomnieć, że powstaliśmy 10 marca 2011 roku,w dniu urodzin Chucka Norrisa, który jest naszym nieformalnympatronem. Cenimy go za to, że potrafi zrobićcoś z niczego, nie ma dla niego rzeczy niemożliwych,broni słabszych, występuje przeciwko niesprawiedliwości.Staramy się brać z niego przykład.
Dziś za nami 4 lata wspólnych działań. Przez ten czasodbyły się 4 Bazary Zabawek Używanych, Babski BazarCiuchowy, 2 popołudnia z grami planszowymi, zwanePlanszówkowymi Frajdami, sadzenie drzew z uczniamiszkół podstawowych. Pomagaliśmy także przyorganizacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocyw Łomiankach, współorganizowaliśmy spotkania KlubuMam i zorganizowaliśmy happening z okazji 25-lecia wyborów 4 czerwca 1989 r.

Dotychczasowe działania to głównie propozycje dlamieszkańców Łomianek jak wspólnie i pozytywniespędzić czas i poznać się nawzajem. To nie jest kresnaszych możliwości i aspiracji, dopiero się rozkręcamy.Dowodem na to jest dwudniowe szkoleniedla organizacji pozarządowych z Łomianek, którewspółorganizowaliśmy razem z Towarzystwem Amicus.Na dwa marcowe dni sala konferencyjna OchotniczejStraży Pożarnej w Łomiankach stała się miejscemspotkania, dyskusji i poznawaniasię 11 organizacji pozarządowychi grup nieformalnych. 16 osóbwspieranych przez 2 trenerki TowarzystwaAmicus dyskutowałyo tym, jak promować swoje działania,jak budować wizerunek organizacji,gdzie i w jaki sposób szukaćśrodków na projekty.

Organizacje pozarządowe powinnybyć w Łomiankach coraz bardziejrozpoznawalne, widocznei pozytywnie odbierane. Powinnywspólnie zabiegać o miejsce dlasiebie, mówić głośno o tym, że są ważnym elementemspołeczeństwa obywatelskiego. Dlatego będziemydalej myśleć co można zrobić dla łomiankowskich organizacji,jak je wspierać – oczywiście w miarę możliwościjakie posiada organizacja pozarządowa.


Szkolenie odbyło się w dniach 12-13 marca 2015 r. i było elementem projektu Towarzystwa Amicus „Nowy model współpracy administracji powiatu warszawskiego zachodniego z organizacjami pozarządowymi”. Dziękujemy OSP w Łomiankach za użyczenie sali na to wydarzenie. Dziękujemy wszystkim uczestniczkom i uczestnikom szkolenia za dyskusje i aktywny udział.


UWAGA!!! UWAGA!!! Planujemy kolejne szkolenia. Organizacje pozarządowe zainteresowane poszerzeniem choryzontów, zdobyciem nowym umiejętności proszone są o kontakt mailowy: pracownia@lomianki.org

Stowarzyszenie PRACOWNIA ŁOMIANKI

Wspólne szkolenia NGO

Wspólne szkolenia NGO

Wspólne szkolenia NGO

Wspólne szkolenia NGO

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

1 komentarz

 1. JJ.

  Fajnie, że coś takiego się dzieje.
  NGOsy dla NGOSów. Najlepsza, czysta sytuacja.

  Z doświadczenia wiem, że najgorzej to jak NGOsy zbyt blisko zaczynają się „kumplować” w politykami-samorządowcami. Szybko przestają być samodzielne a uzależnione od władzy NGOs przestaje być NGOsem.

  Przy okazji pozdrowienia dla kolegi SW na zdjęciu 🙂

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *