www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Wszystkie Kolory Świata

WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA to globalny projekt edukacyjny UNICEF, do którego z ogromnym entuzjazmem przyłączyli się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Łomiankach.

W ramach tego projektu dzieci przygotowywały aż 138 charytatywnych szmacianych laleczek UNICEF. Uczniowie sami wybrali dla zrobionej przez siebie laleczki kraj pochodzenia, kolor skóry, strój odzwierciedlający tradycje i kulturę. Każda laleczka otrzymała swoją własną tożsamość – akt urodzenia z imieniem oraz miejscem i datą urodzenia. Twórcy wykazali się olbrzymią kreatywnością i zdolnościami. Powstały prawdziwe dzieła sztuki. Wszystkie laleczki okazały się wyjątkowe, śliczne i pełne nadziei, nadziei zaszczepionej przez Dziecko, które ją stworzyło… Dziecko, które chce pomóc innemu Dziecku, pochodzącemu z odległego, biednego kraju. Spośród wszystkich laleczek wybrano jedną, która zostanie zgłoszona do ogólnopolskiego konkursu na najbardziej oryginalną laleczkę. Wykonała ją uczennica klasy I B Maja Rączkowska.

Podsumowanie kampanii to DZIEŃ WSZYSTKICH KOLORÓW ŚWIATA, który w naszej szkole odbył się 25 lutego 2015 r. Na szkolnym korytarzu została zorganizowana wystawa laleczek, którą mogli obejrzeć wszyscy uczniowie oraz rodzice, dziadkowie i inni zaproszeni goście. O godzinie 17.00 rozpoczęła się aukcja, którą w mistrzowski sposób poprowadził uczeń klasy VI E – Mikołaj Sobiech.
Cena wywoławcza wynosiła 10 zł, ale niektóre lalki (m.in. jedyna lalka w okularach, którą wykonała Tosia Pieńkowska) znalazły nabywców za 200 zł!!!
Dzięki hojności zaproszonych gości zebraliśmy 3788 zł. Kwota ta została przekazana na konto UNICEF i zostanie przeznaczona na zakup szczepionek ratujących życie dzieciom w Sudanie Południowym.

Małgorzata Lazarska
szkolny koordynator projektu

Wszystkie Kolory Świata

Wszystkie Kolory Świata

Wszystkie Kolory Świata

Wszystkie Kolory Świata

Wszystkie Kolory Świata

Wszystkie Kolory Świata

Wszystkie Kolory Świata

Wszystkie Kolory Świata

Wszystkie Kolory Świata

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

1 komentarz

  1. Dorota

    Byłam tam z córą. Nie mogłam się powstrzymać i wylicytowałyśmy dwie lalki. Super pomysł.

    0
    0
    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *