www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Wychowanie jest sprawą serca

W sobotę, 23 listopada, w auli ICDS odbyła się II konferencja dla rodziców z cyklu „W co się bawią nasze dzieci”. Organizatorem był Domowy Kościół w Łomiankach oraz Przedszkole Niepubliczne Sióstr Salezjanek im. Aniołów Stróżów. Tym razem tematem spotkania była mądra miłość i umiejętność budowania więzi z dziećmi.

„Najważniejszym środowiskiem dla dziecka jest rodzina. Rodzina jest najpiękniejszą instytucją, w której proces wychowania jest stąpaniem po śladach samego Pana Boga. Wychowanie jest sprawą serca i naszej osobistej decyzji jako rodziców, że świadomie chcemy być mamą i tatą” – mówiła Anna Bialik, mediator rodzinny. Akceptacja zamiast odrzucenia, dostępność zamiast obojętności, przebaczenie zamiast rozliczania, jedność i otwartość zamiast skrytości i zamknięcia – oto jedna z konferencyjnych recept na stanie się wspierającym i dojrzałym rodzicem.

Jacek Weigl, prezes Stowarzyszenia Edukacyjnego – Integracja, podzielił się z publicznością doświadczeniami z życia swojej rodziny i zasadami, które stosuje na co dzień. We wszystkich działaniach i decyzjach, które podejmuje w relacjach z żoną i dziećmi Jacek kieruje się zasadą TTT, z angielskiego Touch, Talk, Time – czyli dotyk, rozmowa, czas. Stara się jak najczęściej przytulać, mówić ‘kocham cię’ i spędzać czas sam na sam, czyli „randkować”, z każdym z członków rodziny. Jacek stosuje też zasadę wychowania prewencyjnego ks. Bosko: „Zainteresuj się tym co jest ważne dla Twoich dzieci, bo dzięki temu one mogą zainteresować się tym co jest ważne dla Ciebie”. Tylko prawdziwa więź z dzieckiem daje szansę na przekazanie mu naszych wartości.

Kolejna prelegentka zaintrygowała publiczność postacią… Shreka, czyli pluszową wersją znanej filmowej postaci, która tym razem odgrywała rolę „typowego” dwulatka. Marta pokazała wiele prostych zabaw, które uspokajają i jednocześnie rozwijają dzieci. Zabawy te są intuicyjne dla każdego rodzica, ale uległy zapomnieniu gdzieś pomiędzy tabletem, a Facebookiem, czyli wszelkiego rodzaju nowinkami technicznymi i pożeraczami czasu.

Konferencję objął honorowym patronatem Pan Burmistrz Tomasz Dąbrowski, który przybył wraz z małżonką. Życzenie, które złożył na początku zgromadzonym gościom „aby czas spotkania był czasem, który dużo wniesie do życia rodzinnego i społecznego” spełniło się. My, rodzice, dostaliśmy „walizkę” praktycznych narzędzi wychowawczych i „worek” inspiracji, jak dobrze inwestować w relacje z naszymi dziećmi.
Za ten mikołajkowy prezent dziękujemy organizatorom, sponsorom i prelegentom tego wyjątkowego spotkania.


Organizatorzy: Kościół Domowy w Łomiankach, Przedszkole Niepubliczne Sióstr Salezjanek im. Aniołów Stróżów w Łomiankach

Partnerzy: ICDS w Łomiankach, Diet Box, Zych Studio

Patronat honorowy: Burmistrz Łomianek Tomasz Dąbrowski

Patronat medialny: Gazeta Łomiankowska, Miesięcznik Łomianki.info, Echo Łomianek i Bielan


PRELEGENCI:

Anna Bialik
Jest absolwentką wydziału filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim. W 2010 r. ukończyła szkolenie z zakresu mediacji rodzinnej zorganizowane przez Pracownię Pomocy Psychologicznej dla Dzieci, Młodzieży i Rodzin w Sopocie zgodnie ze standardami szkolenia Stowarzyszenia Mediatorów Rodzinnych oraz Społecznej Rady ds. Alternatywnych Metod Rozwiązywania Konfliktów i Sporów przy Ministrze Sprawiedliwości. Jest mediatorem przy Stowarzyszeniu Psychologów Chrześcijańskich, nauczycielem, wychowawcą i trenerem.
Główną jej pasją są relacje międzyludzkie, rozwiązywanie konfliktów, porozumienie bez przemocy, odkrywanie wewnętrznego piękna kobiet, relacja matka-córka, ojciec-syn, asystencja w relacjach małżeńsko-rodzinnych, system prewencyjny św. Jana Bosko.
Prywatnie szczęśliwa mężatka z 23-letnim stażem małżeńskim, mama trójki dzieci.

Jacek Weigl
Ukończył studia na Wydziale Zarządzania i Marketingu na Uniwersytecie Warszawskim.
W 2003 r. zrezygnował z atrakcyjnej pracy i poświęcił się tworzeniu i rozwijaniu edukacji chrześcijańskiej. Jest Prezesem Stowarzyszenia Edukacyjnego Integracja, Prezesem Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych „Odpowiedzialni”, Dyrektorem Chrześcijańskiego Przedszkola, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Samuel oraz głównym liderem Chrześcijańskiej Wspólnoty Chefsiba. W 2008 roku współtworzył i do tej pory zarządza Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych Odpowiedzialni, które oddziałuje społecznie na Ursynów w Warszawie. Od 2013 roku w Archidiecezji Warszawskiej prowadzi Apostolski Ruch Wiary www.ruchwiary.pl . Od dwóch lat prowadzi Dzielnicową Komisję Dialogu Społecznego na Ursynowie.Jako szczęśliwy ojciec i małżonek prowadzi kursy przedmałżeńskie.
Mąż Anny, tata Mateusza, Beniamina, Hani i Eliasza.

Marta Miłuńska
Ukończyła studia na wydziale pedagogicznym Akademii im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie oraz w Kolegium Języka Francuskiego na Uniwersytecie Warszawskim. Uczyła się w szkole muzycznej II stopnia, w klasie p. Agaty Wrońskiej, ukończyła kurs emisji głosu na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie. Absolwentka kursów specjalistycznych z zakresu coachingu, treningu otwarcia, treningu interpersonalnego. Pedagog, nauczyciel nauczania początkowego, re edukator, animator pedagogiki zabawy. Od kilku lat pracuje jako dyrektor artystyczny w Studiu Wokalnym Agaty Wrońskiej, prowadzi zespoły wokalne, zajęcia ruchu scenicznego, a także zespoły dziecięce. Organizator warsztatów, koncertów muzyki chrześcijańskiej. Wieloletni instruktor harcerski. Autorka scenariuszy zabaw i imprez dla dzieci i młodzieży.
Prywatnie spełniona żona i mama dwóch synów: 2-letniego Rafałka i 5-letniego Szymka.


Wychowanie jest sprawą serca

Św. Jan Bosko

Wychowanie jest sprawą serca

Wychowanie jest sprawą serca

Wychowanie jest sprawą serca

Wychowanie jest sprawą serca

Wychowanie jest sprawą serca

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

2 komentarze

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *