www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Wyniki kontroli Domu Kultury

W dniach od 7 do 31 stycznia 2014 roku Komisja Rewizyjna skontrolowała Dom Kultury w Łomiankach.

Kontrola dotyczyła m.in. finansów, wykorzystania dotacji celowych, działalności odpłatnej i nieodpłatnej oraz przyczyn zamknięcia Domu Kultury.

Poniżej prezentujemy:
– Protokół z kontroli przeprowadzonej przez Komisję Rewizyjną Rady Miejskiej
– Uwagi dyrektora Domu Kultury Miłosza Manasterskiego
– Wyniki pokontrolne Komisji Rewizyjnej po analizie uwag Dyrektora Domu Kultury.

redakcja@lomianki.info


Załączone dokumenty:
Protokół z kontroli .pdf
Uwagi dyrektora Domu Kultury.pdf
Wyniki pokontrolne.pdf

Wyniki kontroli Domu Kultury

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

22 komentarze

 1. Pierwszy

  1. Dziwna jest dla mnie ta sytuacja z „Teatrem Miejsce”. Jako mieszkaniec i podatnik trochę się czuje jak sponsor prywatnego biznesu.
  Czy właścicielem Teatru nie jest Pani Ewa Borowik-Kijańska?
  ZNalzłem taki link http://regon.info/1326881/e-b-studio-teatr-miejsce-ewa-borowik-kijanska/
  Jeśli te dane dotyczą innej osoby to przepraszam, niech mnie ktoś oświeci.
  Jeżeli miałbym decydować o swoich pieniądzach, podatkach, to wolę aby były one przeznaczane na zajęcia dla najmłodszych a nie na finansowanie Pani Borowik (z całym szacunkiem dla walorów Pani Borowik).

  2. Kolejną dziwną sytuacją było to zamknięcie Domu Kultury pod pretekstem braku środków. Wynika, że środkami płatniczymi Dom Kultury dysponował, nawet większymi niż kwota do tej niby brakującej na zapłatę za wodę.
  Faktycznei można odnieść wrażenie, że zamknięcie Domu Kultury było tylko narzędziem w walce politycznej przeciw Radnym a zwłaszcza przeciw Radnemu Grądzkiemu.

  3. Pomijając meritum (lub jego brak) z dużym zdziwieniem przyjąłem sposób odpowiedzi Pana Dyrektora Manasterskiego.
  Wiele widziałem i czytałem, jednak z tak lekceważącą formą odpowiedzi na merytoryczne zarzuty jeszcze nigdy się nie spotkałem.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. #Drugi

  Skandal!!! Proponuje natychmiast skierować sprawę do Prokuratury! A swoją drogą p. Dyr, Manasterski na str. 5 swoich „merytorycznych” uwag stwierdza m.in., że Teatr Miejsce nie jest jednostką funkcjonujacą w strukturze Domu Kultury, a Komisja Rewizyjna nie potrafi odróżnic produktu kultury od producenta. Ciekawe jednak jest, że w linku, który podał #Pierwszy można przeczytać, że Teatr Miejsce i E.B Studio to firma przedsiębiorcy!. Wynika z tego jasno, że Teatr Miejsce nie jest ani produktem, ani producentem, ale jest firmą (czyli nazwą) przedsiębiorcy, a przedsiębiorcą tym jest p. Ewa Borowik-Kijańska! Czyżby Pan Manasterski nie wiedział ocz ym pisze w swoich uwagach? Może w takiej sytuacji lepiej ich nie dołączać do protokołu kontroli Komisji Rewizyjnej bo mogą pogrążyć Pana Dyrektora!

  0
  0
  Odpowiedz
 3. uczciwy

  Myślę,że czasy samowolki już dawno sie skończyły,a Dom Kultury,nie jest prywatnym folwarkiem Pana Monastyrskiego.Wszyscy dokładnie wiemy,że z publicznych pieniędzy należy poprzez faktury uczciwie rozliczyć się.W innym przypadku jest to poważne naruszenie przepisów.Pan Burmistrz powinien uczciwie wypełniać swoje obowiązki jako gospodarz miasta,żeby później z czystym sumieniem spojrzyć kazdemu w oczy.I temu z koalicji i temu z opozycji.My mieszkańcy Łomianek,nie musimy być widzami takiego spektaklu.Pole rażenia takiego teatru dosięgło najmłodszych,uczęszczających na różne zajęcia.

  0
  0
  Odpowiedz
 4. loginobywatelski

  kazdy chcialby miec teatr, a jeszcze za pieniadze z podatkow to juz wogole uroczo i bilans sie zgadza; teatr jest wszedzie zaczynajac od wejscia do gminy, poprzez wejscie do DomuKultury, tyle metrow kwadratowych plaszczyzny reklamowej mowiacej o teatrze miejsce jest niewiarygodnym sukcesem wlascicieli teatru,prywatnego teatru, sala, zaplecze i logistka teatru to miejsce do niebanalnych przekretow, za Nasze, Moje pieniadze…
  dziekuje za taka Kulture…..

  0
  0
  Odpowiedz
 5. Anna

  Uwagi dyrektora mało odnoszą się do faktów przedstawionych w protokole. Odczytuje je jako kolejną próbą ataku i zdyskredytowania radnych, podobnie jak to robią burmisrzowie.
  Polityka nic więcej. Mam nadzieję, że nadchodzące wybory wyeliminują to co niedobrego się dzieje w Łomiankach. Coraz więcej moich znajomych już ma dość tych ciągłych ataków i awantury. Oby taki dramat już więcej nie spotkał Łomianek.

  Dzięki za pokazanie dokumentów a nie propagandowych kawałków o „niszczeniu kultury” rodem z PRLu.

  0
  0
  Odpowiedz
 6. Jestem w szoku!

  Z protokołu wynika, że za publiczne pieniądze dyrektor sobie lata samolotami do Rosji. Jakimi liniami lotniczymi lata? W klasie biznes? Ile to kosztowało?
  Kto do czegoś takiego dopuścił? Jestem w szoku!

  0
  0
  Odpowiedz
 7. #Scenariusz

  JAK T.DĄBROWSKI MA JAJA to powinien odwołać Dyrektora Domu Kultury, następnie P. Rusieckiego, a na końcu sam powinien zrzec się pełnienia funckji Burmistrza!

  0
  0
  Odpowiedz
 8. łahciM

  Czytam, czytam, czytam i nie mogę uwierzyć !!!
  Dyrektor drukował prywatną książkę za pieniądze Domu Kultury, i jeszcze się tym szczyci.

  A jakaś prywatna firma ma teatr miejsce, my tej firmie płacimy, później ta firma robi imprezę z promocją książki za którą płacimy, w dodatku książka napisana przez osobę związaną z tą firmą, a na koniec właścicielka firmy występuje w teatrze jako gwiazda i pewnie też jej płacimy honorarium.

  A wszystko to pod patronatem Pana burmistrza Dąbrowskiego !!!

  0
  0
  Odpowiedz
 9. Precz z lewactwem!

  Już Nasz Burmistrz Tomasz Dąbrowski wszystko wyjaśnił:

  „W naszej Małej Ojczyźnie trwa atak na Kulturę Polską. Radni opozycji próbują nam odebrać pamięć historyczną”

  „hitlerowski jak i sowiecki okupant w pierwszej kolejności wypowiadał wojnę polskiej kulturze, zamykając teatry”

  „Tak właśnie Rada Miejska w Łomiankach, krok po kroku, głosami radnych opozycji niszczy kulturę w naszym mieście”

  „Rozpętana w ubiegłym roku przeciwko Domowi Kultury kampania, czerpie ze starych sprawdzonych metod pruskiego Kulturkampu: pozbawić finansowana, podważyć zaufanie do instytucji kultury”

  „Samą pracę Komisji Rewizyjnej oceniam jako atak na Kulturę Polską, niezależność instytucji kultury”

  Prawdziwi Polscy Patioci wierzą w słowa Naszego Burmistrza Tomasza Dąbrowskiego i nie czytają jakiś długich dokumentów, które nie powinny być pokazywane.

  ico lewacy i wszyscy , którym nie po drodze wzmocnienie Polskiego Ruchu Narodowego.

  0
  0
  Odpowiedz
 10. przeciwnik

  Do wszystkich zwolenników burmistrz T.Dabrowskiego – ludzie jak Wam nie wstyd popierać takiego człowieka i jego ludzi! Przejrzyjcie na oczy i nigdy więcej nie głosujcie na niego i innych którzy z nim rządzą naszym miastem!

  Komisja Rewizyjna stwierdziła nieprawidłowości i działanie niezgodnie z prawem a burmistrz pisze na lomianki.pl, że to zamach na kulturę! Trzeba być wyjątkowym ignorantem, żeby wypisywać takie rzeczy!

  0
  0
  Odpowiedz
 11. Przeciętny mieszkaniec

  To co wypisuje MÓJ burmistrz Dąbrowski przekracza wszelkie normy. Pisząc o MOICH radnych w jednym wywodzie z hitlerowcami jest bardzo dużym nadużyciem. Obraża w ten sposób wszystkich mieszkańców Łomianek.

  Jako mieszkaniec żądam od radnych wyjaśnienia tej sprawy na drodze sądowej. Nie można dopuszczać do takiej wulgaryzacji życia w ŁOMIANKACH.

  0
  0
  Odpowiedz
 12. J-23

  Obie strony Urząd /w tym dyr. Domu Kultury/ oraz Rada zagalopowały się w walce. Zapewne obu stronom brakuje wiedzy, o tym skąd biorą się pieniądze na ich wydatki.
  I nie chodzi tu o Wytwórnię Papierów Wartościowych tylko pieniądze pochodzace z podatków mieszkańców Gminy .

  Zabawa za nasze podatki trwa w najlepsze.
  Gratuluję dyrektorowi dobrego samopoczucia, gdyż buty i arogancji w piśmie pokontrolnym zapewne mu nie zabrakło.
  Mam nadzieję że DK skontroluje instytucja która wyciągnie konsekwencję prawne/z prokuratorem włącznie/

  0
  0
  Odpowiedz
 13. Obserwator 2

  Tak Panie Burmistrzu, ten tekst jest po prostu ob-rzy-dli-wy !!
  Przeczytałem w sobotę, do dziś nie wiem jak mógł Pan podpisać się pod czymś takim.

  Wczoraj miałem zamiar nawet napisać do Pana osobisty list w tej sprawie. Jednak po przemyśleniu zrezygnowałem. Nie ma to już żadnego sensu. Swoje zdanie o tym co się dzieje mam od dawna, ale doprawdy teraz przeszedł Pan wszelkie oczekiwania.

  Kończę z nadzieją na poprawę, czego Panu życzę, bo nadal wierzę w dobrą naturę człowieka.
  Obserwator 2

  0
  0
  Odpowiedz
 14. Anonim

  czy ludzie którzy wykryli te wszystkie nieprawidłowości przekazali wszystkie dokumenty i wiedzę dalej ? np na policję lub do prokuratury ? nie…?! pozostaje pytanie czemu ? 🙂 bo najważniejsze to robić zamieszanie i mieszać ludziom w głowach !

  0
  0
  Odpowiedz
 15. Jacek

  Takiego sobiepaństwa jakie zafundował nam burmistrz Dąbrowski w tej gminie jeszcze nie było. Prywata połączona z chamstwem dyrektora, obrzydliwe porównania do faszystów przez burmistrza, a to wszystko przy braku zachowania minimum kultury politycznej zastępcy.

  Teraz rozumiem dlaczego zamknięto Dom Kultury przed Komisją. I zastanawiam się ile spraw udało się w tym czasie ukryć, a ile jeszcze wyjdzie na jaw jak kontrole przeprowadzi NIK i Prokuratura.

  Koniec tych pseudo działaczy samorządowych, koniec marnotrawienia naszych podatków na lansowanie upadłych gwiazd i pseudo poetów którzy muszą „kombinować” drukowanie swojej twórczości bo nikt jej nie czyta. Dość prywaty i języka agresji którym posługuje się Dąbrowski. Po prostu dość !!!

  0
  0
  Odpowiedz
 16. stary młodziak

  Do obserwator2. Dlaczego uważasz, że burmistrz Dąbrowski sie tylko pod swoim tekstem podpisał? Ja sądzę, że to są burmistrza słowa.
  Pan burmistrz ma takie, a nie inne przekonania, w taki a nie inny sposób myśli, taką retorykę stosuje.
  Czy Łomianki będą skazane na następne lata na obcowanie z takim stylem debaty publicznej, gdzie zamiar dyskusji jest atak, zależy tylko od mieszkańców, czyli nas samych.

  0
  0
  Odpowiedz
 17. fijołek

  Już nic mnie nie dziwi w sprawowaniu władzy przez burmistrza Dąbrowskiego, tak samo zachowywał się w JOPKU niszczył i upokarzał pracowników ci ludzie przyjechali na debatę przed wyborami, krzyczeli z balkonu że to bezwzględny cynik, niestety nikt ich nie słuchał. Teraz pokazał swoja prawdziwą twarz ale to jeszcze nie wszystko, krążą wieści że zwierają szyki do boju o następną kadencję i już pomrukują na razie po cichu że cytuję
  ” wygramy następną kadencję wtedy im pokażemy, nie zostanie kamień na kamieniu, wszyscy pracownicy na bruk” i to jest ten prawy i bogobojny burmistrz.

  0
  0
  Odpowiedz
 18. niepoetycki

  Zapomnieliście o 15 tysiącach złotych za które nasz wieszcz M>K>M publikował kwartalnik ze swoimi wierszami. Kwartalnik którego nikt nie widział ani nikt nie czytał aż do momentu ujawnienia tej pozycji w budżecie DK.

  Komisja Rewizyjna powinna zająć się również zakupem telewizorów za 300% wartości sklepowej. Ale się nie zajęła. Czyli co? Niektóre sprawy wymiatamy spod dywanu, a niektóre zamiatamy jeszcze głębiej???

  0
  0
  Odpowiedz
 19. łahciM

  Może zdążyli ukryć te faktury w czasie jak nie chcieli wpuścić Komisji Rewizyjnej do Domu Kultury. Mieli czas na „wyczyszczenie” różnych ciemnych sprawek.
  Ale i tak skala tego co zostało pokazane jest ogromna.
  Nikt by sie nie spodziewał że pood płaszczykiem kultury tworzą się kliki wykorzystujące gmine do własnych celów. I w tym wszystkim swój udział ma Dąbrowski.

  0
  0
  Odpowiedz
 20. fijołek

  niepoetycki pisze o zakupie telewizorów za 300% wartości ale one zakupione zostały po to aby na nich pokazywać naszego miłościwie nam panującego burmistrza Tomasza Dąbrowskiego żeby przypadkiem
  nikt z pracowników i bywalców DK nie zapomniał kto tu jest CAREM.
  Taka niestety jest teraz rzeczywistość w Łomiankach.

  0
  0
  Odpowiedz
 21. mk

  chciałbym tylko wiedzieć jakie przygotowanie ma ta komisja i czy zna się na tym co ma kontrolować????????

  0
  0
  Odpowiedz
 22. mieszk

  Pan Miłosz Manasterski bardzo dobrze sprawdza się wroli poityka. Gratuluję fantastycznego wystąpienia. To co Pan pokazał bezradniakom sądzę, że było zdanym egzaminem lojalności wobec przełożonych.
  Uważam, że jest Pan naturalnym konadydatem na zastępcę Burmistrza, kiedy już ostatecznie Burmistrzem zostanie Pan Piotr Rusiecki.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *