www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Wypadek na Warszawskiej przy Konarskiego

Około godziny 16.00 doszło do śmiertelnego wypadku na ul. Warszawskiej przy ul. Konarskiego.
Został potrącony przechodzień na przejściu lub w okolicy przejścia dla pieszych.

Przyczyny zdarzenia bada Policja.

Utrudnienia w ruchu, które mogą potrwać kilka godzin, spowodowały korek w stronę Kiełpina.

Wypadek na Warszawskiej przy Konarskiego

Wypadek na Warszawskiej przy Konarskiego

Wypadek na Warszawskiej przy Konarskiego

Wypadek na Warszawskiej przy Konarskiego

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

20 komentarzy

 1. mimi

  To bardzo niebezpieczne przejście dla pieszych. Bardzo często samochody tam ostro hamują. Dwie ulice, dwa przystanki a wcześniej wyjazd ze Staszica i światła przy Centrum Sportowym. To wszystko niestety wprowadza bardzo dużo zamieszania.

  To bardzo przykra informacja, ale może ktoś w końcu nad tym miejscem się zastanowi.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Anonim

  Bardzo współczuję rodzinie, jednak okolice te są niebezpieczne zarówno dla pieszych jak i kierowców, bardzo często osoby spieszą się do autobusu wbiegają na pasy, a kierowca nie ma możliwości gwałtownego wyhamowania.Bardzo trzeba uważać.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. Okoliczny

  Nie bez powodu jest powiedzenie: śpiesz się powoli. Tak czy inaczej przykra sytuacja podobno starszy pan przez kierowcę potrącony.

  0
  0
  Odpowiedz
 4. ewa

  Jeździć wolniej, zwłaszcza przy szkole, przy przejściach dla pieszych! Gdyby jechał 40km/h pewnie by nie zabił.

  0
  0
  Odpowiedz
 5. Tararaa

  Najgorsze w tym wszystkim jest to, że cały wypadek widzieli gimnazjaliści kończący lekcje i czekający na autobus..

  0
  0
  Odpowiedz
 6. Dr.Rolka

  Nie trzeba być policjantem by stwierdzić przyczynę wypadku, kobieta która kierowała pojazdem marki Mercedes, nie zastosowala się do przepisu drogowego i ograniczeń prędkości, która była główną przyczyną śmierci drobnego biednego zbierajacego puszki człowieka. Droga hamowania mówi nam, że prędkość która osiągnęła sprawczyni wypadku była znacznie wieksza niż powinna być. W tym miejscu powinien stać fotoradar !. Wiemy wszyscy co robimy jak widzimy żółtą skrzynkę.To miejsce jest bardzo niebiezpieczne i jestem ciekaw ile jeszcze ludzi ma zginąć by ktoś w końcu coś zrobił by poprawić bezpieczeństwo w tym tak ważnym miejscu gdzie chodzą głównie dzieci. Ciarki przechodzą jak się pomyśli, że to mogło być czyjeś dziecko.

  0
  0
  Odpowiedz
 7. Z kimkolwiek rozmawiać, każdy twierdzi że to bardzo niebezpieczne miejsce. Oby się w końcu ktoś tym zainteresował.

  0
  0
  Odpowiedz
 8. Hades

  Dr.Rolka Jeśli Skoda Octavia to dla Ciebie Mercedes to brawo…A może ten pan po prostu wszedł wprost pod koła nadjeżdżającego auta? Miejsce niebezpieczne, człowiek zginął ale nie oskarżajmy od razu kierowcy…

  0
  0
  Odpowiedz
 9. Obserwator 2

  Proszę Państwa, miejsce jest naprawdę bardzo niebezpieczne, wiemy o tym od dawna. Ul. Warszawska umożliwia dosyć szybką jazdę, a mamy bliskość skrzyżowania ze Staszica, wjazd i dojście do ICDS. Do tego przystanek autobusowy.

  Dlatego coś w końcu trzeba z tym zrobić.
  – Mieszkańcy Dąbrowy z niepokojem patrzą na naszą nową szkołę podstawową przy Partyzantów. Tam jest prawdziwy rekord ryzyka poważnego wypadku. Na Partyzantów mamy dwa zakręty, parking na przeciwko wejścia do szkoły – po przeciwnej stronie ulicy – oczywiście jest na zakręcie. Od strony ul. Kampinoskiej auta wpadają dosyć szybko, od strony osiedla też.
  Kto zatwierdził takie usytuowanie wejścia, kto zatwierdził Projekt Organizacji Ruchu, kto zatwierdził Projekt Obsługi Komunikacyjnej ????
  – Kto poniesie odpowiedzialność za ewentualne wypadki z udziałem dzieci (nie daj Boże) ??
  Od początku lokalizacja była krytykowana w Laboratorium Łomianki, ale kto nas słucha…..

  0
  0
  Odpowiedz
 10. olo

  Dr Rolka gdzie ty tam widzisz mercedesa? Bo ja widzę skodę…i zobacz w jakiej odległości od pasów stoi skoda..jeśli potrącony przechodził przez pasy to prędkośc skody była nieduża bo stoi zbyt blisko pasów a uta w miejscu nie stają. Prawdopodobnie gdyby to była młodsa osoba to by wypadek przeżyła…a to był starszy Pan, notabene słyszałem że emerytowany dyrektor WPW.

  0
  0
  Odpowiedz
 11. wolf

  Obserwator 2- a może zajmijcie się przejściem a właściwie jego barkiem przy Rolniczej na wylocie Paderewskiego. codziennie mnóstwo dzieciaków przechodzi tam w drodze do szkoły do gimnazjum a od września takze do nowej podstawówki a tam nawet pasów nie ma!!!!! A gmina ma to w dooopie….woli robić ścieżki rowerowe na lokalnej Chopina po której raz na godzinę auto przejedzie !!!

  0
  0
  Odpowiedz
 12. joozek501

  Tararaa napisała: Najgorsze w tym wszystkim jest to, że cały wypadek widzieli gimnazjaliści kończący lekcje i czekający na autobus..

  Bez przesady. To nie jest najgorsze. Najgorsza jest śmierć czlowieka

  0
  0
  Odpowiedz
 13. mosTEK

  FOTORADAR lepiej sprawdzi się w okolicach niebezpiecznego przejścia niż na drodze krajowej.
  Te urządzenia samoistnie ograniczają prędkość pojazdów na krótkich odcinkach dróg.
  Proponuję zabrać fotoradar z ul. Pułkowej i ustawić przy tym feralnym skrzyżowaniu 🙂

  0
  0
  Odpowiedz
 14. Obserwator 2

  Wolf – no to zajmij się tą sprawą, jeżeli ją znasz i widzisz zaniechanie ze strony Gminy oraz niebezpieczeństwo dla dzieci.

  Ja mówię o tym, że na etapie planowania inwestycji można unikać niebezpieczeństwa. Dokładnie mam na myśli to, że budowanie szkoły na zakręcie jest sporym ryzykiem.
  Więc może lepiej nie udawajmy, że jest inaczej.
  Dobrej nocy, Obserwator 2.

  0
  0
  Odpowiedz
 15. wolf

  Obserwator 2….jakbym się nie zajął tym wcześniej to bym nie pisał że gmina ma to w doopie prawda? Niestety ma…..a wy widzę w waszym laboratorium cos tam coś tam to takie bardziej medialne wolicie problemy typu zrobić raban jak już szkołę zaprojektowali…fakt dużo ludzi….co tam jekieś przejście dla pieszych…

  0
  0
  Odpowiedz
 16. Obserwator 2

  Wolf, akurat wypowiadaliśmy się na temat wadliwej lokalizacji dla szkoły w Dąbrowie na dłuuugo przed jej budową, jeszcze w fazie koncepcji przedprojektowej.

  0
  0
  Odpowiedz
 17. Laboratorium Lomianki

  Chyba temat fatalnego usytuowania nowej szkoły w Dąbrowie Leśnej nie jest miły. Czy to z tej przyczyny pokazały się archiwalne materiały w dyskusji ?
  Powrócimy do tematu.

  0
  0
  Odpowiedz
 18. KIEROWCA

  Mamy ponoć najnowocześniejszy monitoring. Który zapewne działał i będzie można poznać przyczyny. Faktem natomiast jest że siła uderzenia jest wyższa im większa prędkość. Im większa prędkość tym krótszy czas reakcji.
  Śmierć nie powinna być wynikiem ludzkiej głupoty a tak niekiedy bywa. Przy prędkości 40 km/h zapewne by do tego zdarzenia nie doszło. Ale nie wszyscy są odpowiednio przeszkoleni i z zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym jak i praw fizyki.
  Natomiast powstaje nowa droga obwodnica która pozwoli osiągać wyższe prędkości na Rolniczej.
  Czy będzie bezpieczniej, nie sądzę.
  Powinny być ograniczenia w poruszaniu się samochodów po centrum Łomianek.
  Spacerniak i maksymalnie komunikacja miejska i rowerowa.

  0
  0
  Odpowiedz
 19. erfe

  obwodnica powstaje żeby był dobry dojazd do nowego osiedla BLOKÓW MIESZKANIOWYCH które juz niebawem powstanie na terenie byłego PGR Łomna…ciekawe kto wykupił te grunty bueheheheh

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *