Wystawa: przedsiębiorcy z Łomianek
14 sierpnia, o godz. 12 burmistrz Łomianek otworzył wystawę prezentującą firmy z Łomianek zatytułowaną „Poznaj naszych przedsiębiorców”.
Galeria składająca się z kilkunastu tablic oprawionych w solidne drewniane ramy stanęła wzdłuż chodnika przy Urzędzie Miejskim u zbiegu ulic Warszawskiej i Szpitalnej.
Na każdej tablicy, będącej rodzajem prezentacji, znajduje się krótki opis przedsiębiorstwa lub firmy oraz fotografie, w tym wspólne zdjęcie z wizytującym zakłady burmistrzem Tomaszem Dąbrowskim i jego zastępcą Piotrem Rusieckim.
Miejsce na wystawie znalazły te firmy, które prezentowane były wcześniej na łamach gazety urzędowej. Są to m.in. Cukiernia pod Kasztanem, sklep z zabawkami Piccolino, Manufaktura Czekolady, piekarnia Piwoński.
Przechodniom pomysł wystawy w takiej formie przypadł do gustu. „Tablice są porządne, fajnie wkomponowały się w przestrzeń. Ładnie to wygląda” – powiedziała jedna z mieszkanek. Jednak, jak zauważył inny przechodzień, prezentacja firm wykorzystywana jest do promocji osoby burmistrza – „Zdjęcie burmistrza na każdej tablicy, w siedzibie każdej z firm, trąci wizytami gospodarczymi z czasów PRL. Czuć kampanię wyborczą” – podsumował.
Obecne plansze mają być prezentowane do końca września.
redakcja@lomianki.info
fot. am
KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
13 komentarzy
Wyślij komentarz
Radni ocenią burmistrza Łomianek Tomasza Dąbrowskiego. Ty też możesz to zrobić!
Łomianki są wspólnotą mieszkańców, a nie własnością władz samorządowych. Dlatego każdy mieszkaniec powinien wiedzieć,...
„Informacje z Mazowsza” – program informacyjny samorządu województwa mazowieckiego #154
W tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego "Informacje z Mazowsza" mówimy m.in. o tym,...
Co z porządkowaniem przestrzeni wspólnej Łomianek? Wraca temat Uchwały Krajobrazowej
Po dwóch latach od przyjęcia Uchwały Krajobrazowej i zakończeniu okresu dostosowawczego kilkudziesięciu...
200 rolkarzy Nightskating przejechało ulicami Łomianek
Rolkarze jeżdżący solo, w gronie przyjaciół oraz całymi rodzinami wzięli udział w trzeciej edycji Nightskating...
Finał budowy żłobka w sołectwie Sadowa. Ruszyła rekrutacja dla dzieci z gminy Łomianki
Gmina Łomianki przygotowuje się do uruchomienia pierwszego publicznego żłobka. Placówka w sołectwie Sadowa,...
II Międzyszkolna Olimpiada Sportowa zgromadziła uczniów z całej gminy Łomianki
29 maja w Szkole Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Dziekanowie Leśnym odbyła się II Międzyszkolna Olimpiada...
Mieszkańcy Łomianek Chopina rozpoczęli sezon sąsiedzkich spotkań
30 maja 2026 roku na skwerze przy ul. Chopina odbyło się grill mieszkańców sołectwa Łomianki Chopina. Wydarzenie...
„Informacje z Mazowsza” – program informacyjny samorządu województwa mazowieckiego #153
W tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego "Informacje z Mazowsza" mówimy m.in. o...
Michał Koterski spotkał się z młodzieżą z Łomianek. „To od was zależy, jaką jakość będzie miało wasze życie”
- Za każdym hejtem stoi cierpienie, a czasem zwykłe pytanie. "Jak się czujesz?" może uratować komuś życie - mówił...



























Szkoda,że nie ma tu tych ,co od lat płacą wysokie podatki i wspomagają różne akcje.
i na kazdej focie dabrowski+rusiecki
to promocja firm czy włodarzy?
Wspaniała wystawa zorganizowana przez Pana Burmistrza Tomasza Dąbrowskiego oraz Pana Burmistrza Piotra Rusieckiego. Wcześniej tego nie było!
Dzięki Panu Burmistrzowi Tomaszowi Dąbrowskiemu i Burmistrzowie Piotrowi Rusieckiemu Łomiankowscy Przedsiębiorcy zaczęli się rozwijać. Wcześniej tego nie było!
Dzięki Panu Burmistrzowi Tomaszowi Dąbrowskiemu i Burmistrzowie Piotrowi Rusieckiemu w Łomiankach zaczęły wspaniale funkcjonować prawdziwe firmy na światowym poziomie. Wcześniej tego nie było!
Swój wkład w rozwój przedsiębiorczości na najwyższym poziomie mają także Pan Dyrektor Domu Kultury Miłosz Kamil Manasterski oraz nasi najlepsi i najbardziej aktywni Radni Tadeusz Krystecki, Paweł Nastule, Maria Zalewska i Sławomira Laskowska. Wcześniej tego nie było!
Nie należy też zapominać o najlepszych Pracownikach Pana Burmistrza Tomasza Dąbrowskiego i Pana Burmistrza Piotra Rusieckiego : Pawle Rozdżestwieńskim, Piotrze Bartoszewskim i Joannie Zielke. Wcześniej tego nie było!
Widać było ład i porządek tak w zarządzaniu gminą i urzędem.
Nie było pomówień,poniżania,braku wspópracy i traktowania radnych jak szóste kolo u wozu.
W/g mnie to najgorsza kadencja włodarzy gminnych,czyli całego kolegium burmistrzowskiego.
Może na niejednej ciemnej mojej ulicy Łomianek, za wydane na takie postsocjalistyczne pokazy pieniądze postawili choć jedną latarnię!
Zima idzie i będzie coraz ciemniej wieczorami!
Porządek i ład w zarządzaniu za Pszczółkowskiego i Grądzkiego był większy, ale tylko dlatego że nic się nie robiło. Urzędnicy i radni lepili kulki w nosie z nudów. A teraz jak trzeba pracować i robić to narzeka się i… pomawia i poniża. Każdy by się bronił ! Jedni wydają kasę na Bitwę inni wydawali na klub kolarski. Jedni pozyskali środki na rozbudowę kanalizacji, inni brali kredyty na przebudowę ulic (tuż przed wyborami). Jedni budują dla ludzi, inni dla siebie (parking przy korcie). Czy młody Rusinek do szkoły w Warszawie jeździ autobusami kupionymi za kadencji obecnych burmistrzów czy tata zabronił i każe jeździć tymi kupionymi na kredyt ?
Na każdym zdjęciu Dąbrowski i Rusiecki – mamy kampanię wyborczą za pieniądze podatników.
Zastanawiam się, czy w Łomiankach jest tylko tyle firm ile pokazano na wyborczych plakatach Dąbrowskiego.
A pozostałe to nie są z Łomianek i nie zasługują na pokazanie.
Widziałam te plansze i na pierwszym rzut oka wygląda to na promocję wyborczą. Ciekawe ile osób się na to nabierze:)
Gratuluję burmistrzowi pomyslu.
Niby wygląda ok a jednak coś tu zgrzyta.
Trzeba przyznać, że tak czytelnej kampanii wyborczej to jeszcze nigdy nikt nie prowadził. Wszystko OK. tylko dlaczego z pieniędzy wszystkich podatników?
Śmiechu warte:-) Niezła komedia.
Jaki przywilej maja te firmy?Na terenie gminy są duże hurtownie i inne zakłady,które znacząco wpływają na budżet gminy i dlaczego nie wybrano takich firm.
Dobór firm jest pewnie przypadkowy, specjalnie bym się w tym nie dopatrywała podtekstu.
Osłabiające jest faktycznie to, że na każdej tablicy jest zdjęcie lansujące tandem burmistrzowski. Niby wszystko ok, ale coś jakby nie bardzo. Wyobrażacie sobie podobne zdjęcia i tablice postawione za publiczne pieniądze, przedstawiające np. premiera czy prezydenta wizytującego zakłady pracy, pojawiające tuż przed wyborami? Suchej nitki by na nich nie zostawiono…
Napisał tu ktoś, że w Łomiankach się dużo robi, nie tak jak za poprzedników. Może i tak, ale jak się temu głębiej przyjrzeć, to wszystko „pic na wodę, fotomontaż”, ot co.