www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Wysypisko rośnie… zgodnie z planem?

Na placu przy nowo wybudowanym Gminnym Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Brukowej (tzw. GPSZOK), wokół tabliczki „zakaz zwałki śmieci pod karą administracyjną”” piętrzą się tony odpadów, meble, urządzenia agd, worki z trawą, gruz itp.

Tymczasem 25 lipca kolejny przetarg na utrzymanie i obsługę GPSZOK został unieważniony z powodu zbyt wysokiej ceny. Należy więc przypuszczać, że kolejny przetarg, jeśli w najbliższych dniach zostanie ogłoszony, pozwoli na wybór wykonawcy dopiero pod koniec sierpnia.
Co stanie się z górą odpadów obok GPSZOK do tego czasu? Dlaczego Urząd nie uprzątnął zalegających śmieci? Czy obowiązek ten spadnie dopiero na firmę, z którą Gmina w przyszłości podpisze umowę?

Podobno…, mówi się, że…, nieoficjalne źródła donoszą… itp., itd, że GPSZOK ma być niebawem „”uruchomiony w trybie awaryjnym””.

Przypomnijmy, że w wydanej przez Urząd Miejski ulotce „”Gospodarka odpadami – przewodnik dla mieszkańców”” podana została lokalizacja punktu oraz typ odpadów, które można do niego zwozić.
Niestety nie zadbano o widoczny komunikat o tym, że GPSZOK jeszcze nie działa. Na stronie urzędu brak widocznej informacji o przesunięciu otwarcia punktu. W Gazecie Łomiankowskiej z dnia 5 lipca w artykule „”śmieciowa rewolucja według harmonogramu”” autorzy napisali, że „”Najważniejszym jest jednak fakt, że Gmina Łomianki – zgodnie z planem – wdrożyła nowy system odbioru śmieci, tym samym bez opóźnienia zaczęła realizować swój ustawowy obowiązek””.

Wyrzucanie śmieci w miejscach do tego nie przeznaczonych jest naganne, ale z drugiej strony, informowanie przez Urząd o zgodnym z planem wdrożeniu ustawy, mogło wprowadzić w błąd tych mieszkańców, którzy przywieźli, zgodnie z informacjami przekazywanymi w „”Poradniku”” oraz gazecie urzędowej, swoje odpady do punktu.

redakcja@lomianki.info

Wysypisko rośnie... zgodnie z planem?

Wysypisko rośnie... zgodnie z planem?

Wysypisko rośnie... zgodnie z planem?

Wysypisko rośnie... zgodnie z planem?

Wysypisko rośnie... zgodnie z planem?

Wysypisko rośnie... zgodnie z planem?

Wysypisko rośnie... zgodnie z planem?

Wysypisko rośnie... zgodnie z planem?

Wysypisko rośnie... zgodnie z planem?

Wysypisko rośnie... zgodnie z planem?

Wysypisko rośnie... zgodnie z planem?

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

30 komentarzy

 1. Edek

  A może lepiej gdyby Burmistrz przekazywał prawdę a nie wprowadzał mieszkańców w błąd? Przecież wiadomo, że można z czymś nie zdąrzyć ze wszystkim przy tak skomplikowanej sprawie jak śmieci.

  Panie Burmistrzu lepsza gorzka prawda niż słodziutkie kłamstewka! Zapowiadał się Pan jako odważny facet, proszę się nie dawać manipulować!
  Kto Panu doradza? Kto jest odpowiedzialny za przepływ informacj? Kiedyś był rzecznik Asiński czy dalej jest?

  0
  0
  Odpowiedz
 2. łahciM

  Edek, to niezgodne z propagandą sukcesu. Dla Rusieckiego i Dąbrowskiego tam nie ma śmieci, to zdjęcia przywiezione przez mieszkańców innych gmin do Łomianek 🙂

  Ale poważnie to gmina odpowiada za powstanie tego wysypiska i Straż Miejska powinna ukarać Dąbrowskiego mandatem karnym.

  Jest jeszcze Sanepid, który powinien się tym zająć. Dąbrowski na portalu gminnym straszy mieszkańców karami a sam nie potrafi zadbać o porządek, to może ktoś powinien pana burmistrza sprowadzić na ziemie.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. czeslaw

  „Zakaz zwałki…” oznacza zakaz zwałki, prawo należy przestrzegać. Chociaż lepiej, aby te śmieci znalazły się tam niż w lesie.

  Natomiast tekst „Podobno…, mówi się, że…, nieoficjalne źródła donoszą… itp., itd, że GPSZOK ma być niebawem „uruchomiony w trybie awaryjnym”.

  świadczy o braku profesjonalizmu redaktora, wystarczyłoby zadzwonić do urzędu, do wydziału środowiska i na pewno ktoś by odpowiedział. No ale przecież nie chodzi o rzetelną informację ale o to aby kopnąć burmistrza przy każdej okazji.

  0
  0
  Odpowiedz
 4. obser

  Czyli mam rozumieć że wg Edka i łahciM te śmieci zwiózł burmistrz i pomimo zakazu zwałki sam zrzucił ? No ciekawe rozumowanie, na pewno śmieci nie przypełzły a tabliczka wyraźnie zakazuje zwałki. Cóż znowu redakcja info szuka taniej sensacji zupełnie jak „FAKT”.

  Procedura jest prosta:
  1. Pokazać cokolwiek byle przywalić
  2. Szybko poniżej wpisać komentarz opluwający władze
  3. Zameldować władzom partii „Zadanie zostało wykonane”

  Cóż można sprawdzić, taka jest prawie każda informacja na tym portalu.

  0
  0
  Odpowiedz
 5. entomol

  No nie sensacja i „FAKT”, to fakt – GPSZOK nie działa, a już powinien.

  0
  0
  Odpowiedz
 6. do obser czesław

  obser czesław. Piterku, może zamiast opluwać wszystkich, którzy zwrócą uwagę na cokolwiek zająłbyś się pracą na rzecz mieszkańców?

  To przez twoje zagrywki wszyscy mieszkańcy mają teraz problem z tą stertą śmieci na Brukowej.
  Zapłacisz z własnej kieszeni za uprzątnięcie tego bałaganu? Kogo decyzją nie napisano prawdy o tym, że punkt odbioru nie działa i należy się wstrzymać z oddawaniam tam odpadów?

  Dziwi mnie beztroska burmistrza Dąrowskiego o swoje dobre imię. Bo to na niego bezpośrednio spada odpowiedzialność za twoje kombinacje.

  0
  0
  Odpowiedz
 7. Gas

  Zgadzam się ze zdaniem , że lepiej zostawiać to wszystko pod GPSZOK-iem (mimo zakazu), niż wywalać to gdzie indziej lub przywozić pod Urząd (bo takie głosy też słyszałem).

  Swoją drogą – zakazu zwałki na terenie placu GPSZOK nie ma… 😉

  0
  0
  Odpowiedz
 8. jaohn

  Info musi kopać, takie zadanie wyznaczyła mu partia i je realizuje. Ciekawe co mu obiecali po wyborach?

  0
  0
  Odpowiedz
 9. marain

  To lomianki.info jest zależny od partii, czy chodzi o PO? To chyba już nie będę go czytał, bo wcześniej wydawał mi się w miarę obiektywny. Może i faktycznie tak z przekroju artykułów raczej jest w „opozycji” do burmistrza.

  0
  0
  Odpowiedz
 10. szukam pojemnika

  Znależliście sobie chłopca do bicia, i próbujecie teraz pluć na info, szkoda waszego czasu to właśnie od redakcji info mieszkańcy dowiadują się o tym co się w Łomiankach dzieje. Kiedyś Piotrusiowi info nie przeszkadzało? a teraz jak obnaża jego nieudolne rządy to jest be.

  0
  0
  Odpowiedz
 11. entomol

  Z tego co słyszałam lomianki.info był w opozycji do każdego dotychczasowego burmistrza, przynajmniej tak było w opinii tychże. A przecież każdy z nich całkiem inny i do drugiego niepodobny. Dziwne.

  0
  0
  Odpowiedz
 12. EcoOko

  To że odpady bez żadnego zabezpieczenia leżą w miejscu do tego nie przystosowanym uważam za skandal. Przecież cała chemia i inne zanieczyszczenia wsiąkają bezpośrednio w wody gruntowe! Kto na to pozwala? Kogo to jest działka? To jest ewidentne naruszenie prawa!

  Ludzie opanujcie się i pomyślcie o środowisku, o ekologii, o Łomiankach i przyszłych pokoleniach zamiast atakować portal, który właśnie takie rzeczy powinien pokazywać.

  btw. Bardzo proszę administratora o usuwanie wpisów nie związanych z tematem. I jeszcze dodam, że mnie nie obchodzi do kogo ten portal jest w opozycji. Ważne, że robią dobrą robotę dziennikarską.

  0
  0
  Odpowiedz
 13. omen

  Nie ma co udawać – problem jest i jest to poważny problem. Po pierwsze informacja przekazywana przez urzędników ludziom jest nierzetelna – niby gpszk jest ale go nie ma. Po drugie nie da się ukryć, że góra śmieci jest. I jakkolwiek tutaj ktoś broni burmistrza i łaja portal to prawda jest taka, że w sprawie gpszk nie ma z urzędu żadnych konkretnych informacji. Informujecie państwo tylko, że płacić trzeba. I jak się zgadzam, ze trzeba, ale jeśli płacę to wymagam.

  Informacja jest nierzetelna i wprowadza w błąd. Cały czas słyszę o sukcesach, gazeta urzędu pełna sukcesów. Owszem cieszmy się z tego co się wydarzy ale niech urząd będzie uczciwy w stosunku do mieszkańców. A chyba nie jest.

  Problem jest i zamiast go rozwiązać – państwo urzędnicy (zakładam że też w komentarzach się pojawiają) – napiszcie jakiś konkret a nie ciągle przepychanki i obrażanie innych.

  0
  0
  Odpowiedz
 14. entomol

  Zgadzam się z EcoOko w całej rozciągłości 🙂

  0
  0
  Odpowiedz
 15. M2013

  Brawo Piotruś, faktycznie opluwanie idzie ci świetnie. Doskonale pamiętam, co INFO robiło za kadencji Pszczoły, i co robi teraz. Dopuszcza do głosu wszystkich uczestników naszego życia politycznego, czy to tych z partyjnymi szyldami, czy tych, którzy się ich wstydzą. A że zwykle urzędujący są adresatami większości uwag, to akurat nie jest dziwne, bo do kogo mieć uwagi? Tak więc obecnie wydaje ci się, że sprzyja PO jako opozycji, wcześniej pewnie sprzyjało…właśnie, komu? Konserwatywnym prawicowcom? Chyba nie, bo akurat tu przodował Pszczoła. Czy zatem sprzyjało poprzednio PO? Też nie bardzo, bo waliło w końcu w Pszczołę. Myślę, że Maciek nie przejmuje się zbytnio twoimi uwagami – władza się zmieni, barwy partyjne czy polityczne też, a INFO się ostanie:-)Pamiętaj – burmistrzem się bywa. To uwaga też do wiecznie przewodniczącej miejskiej komisji wyborczej – toż to funkcja terminowa. A potem w sklepie udajesz, że nie poznajesz, bo ci wstyd…

  0
  0
  Odpowiedz
 16. omen

  Wracając do tematu głównego – na jednym ze zdjęć widać pojemniki – takie niebieskie. Czy nie można zebrać tego do tych pojemników i zamknąć do czasu aż ktoś to wywiezie?

  0
  0
  Odpowiedz
 17. Maniek

  A ja 3 tygodnie temu pojechalem wyrzucic tam skoszona trawe. Akurat spotkalem pana burmistrza ktory powiedzial ze moge ja wyrzucic, ze firma zaraz to wszystko uprzatnie a punkt ruszy lada dzien. Dwa tygodnie pozniej pojechalem w to samo miejsce a tam tabliczka ze zakaz, zglupialem…

  0
  0
  Odpowiedz
 18. elomianki.eu

  Straszne tu chamstwo i polityka, obrażanie innych jednym słowem „hating”. Zapraszamy na nowy obiektywny i bezpartyjny portal elomianki.eu

  0
  0
  Odpowiedz
 19. gbur

  niech sie cieszy rusiecki z dabrowskim ze im ludzie pod posesje nie wyrzucają tych smieci, bo by się nalezało za propaganę, którą uprawiają

  0
  0
  Odpowiedz
 20. dekiel

  To wszystko przez tych „palantów” Dabrowskiego i Rusieckiego. Oni ci „debile” nic nie potrafią, tylko kłócą się z naprawdę dobrymi i skromnymi radnymi z PO.

  0
  0
  Odpowiedz
 21. maluczka

  Cóz przygotowani, wszystko weszło zgodnie z ustawą tylko takie rzeczy czytamy a tak naprawde to wielki nie wypał ustawy.Wina lezy po srodku wina burmistrza bo „zabarwil” sytuacje i wina ludzi (wprowadzonych w blad funkcjonowania gpszok) ale przyznajmy nazwa pasuje SZOK dla wszystkich hehe

  0
  0
  Odpowiedz
 22. do oberRuska

  Gościu weź się do pracy urzędniczej i sprzątnij te śmieci. Tu nikt nie napisał że Dąbrowski je przywiózł tylko że nie działa GPSZOK i Ty nie panujesz nad śmieciami. Wystarczy zatrudnić na umowę kogoś i postawić kilka kontenerów. Ale trzeba myśleć o mieszkańcach a nie o sobie.

  jednym słowem wstyd Panie Dąbrowski wstyd

  0
  0
  Odpowiedz
 23. ilo

  W wielu gminach Szoku to nawet nie zaczęli budować. U nas oczywiście każda okazja jest dobra aby obrazić oponenta.

  0
  0
  Odpowiedz
 24. abcd

  Tak wygląda sytuacja,jak rządzący nie nadają się do pracy na stanowiskach jakie zajmują.
  Pozbyli się doświadczonych i dobrych urzędników stosując różne metody mobbingu,a sami mają małe pojęcie o pracy samorządowej.
  Trzeba te zdjęcia przesłać do SANEPIDU.

  0
  0
  Odpowiedz
 25. Redakcja LOMIANKI.INFO
  Uprzejmie proszę użytkownika, który zamieścił komentarze z komputera lub innego urządzenia o adresie IP 94.42.57.XX podpisując się jako:
  #czeslaw – 2013-08-09, 16:08
  #obser – 2013-08-09, 16:17
  #jaohn – 2013-08-09, 16:50
  #marain – 2013-08-09, 16:58
  #elomianki.eu – 2013-08-09, 20:13
  #dekiel – 2013-08-09, 20:19
  …o zamieszczanie wpisów pod jednym „nikiem” oraz o zachowanie minimum kultury, o nie podszywanie się pod osoby trzecie oraz o powstrzymanie się od obrażania burmistrza Łomianek Tomasza Dąbrowskiego.

  Jednocześnie proszę o ponowne zapoznanie się z REGULAMINEM

  0
  0
  Odpowiedz
 26. oki

  Czyli teraz już admin nas wszystkich śledzi? Aż się boję o swój komputer, chyba lepiej dla bezpieczeństwa nic tu więcej nie pisać.

  0
  0
  Odpowiedz
 27. InterŁomianki

  Jakże trzeba być nieprzyzwoitą i perfidną osobą aby pisać takie treści pod tyloma nickami. Jakimi kompleksami trzeba być obarczonym aby obrażać właściciela portalu i władze samorządowe?

  Mam nadzieję, że burmistrz Dąbrowski będzie dochodził swojego dobrego imienia przed sądem i osoba robiąca tyle złego zostanie ukarana.

  ps. do „oki” jak masz pisać w sposób w jaki pisze ten z wymienionego wcześniej przez redakcję IP – to nie pisz lepiej wcale.

  0
  0
  Odpowiedz
 28. Tuck-tuck

  Jak widać dziś się nikomu nie ulewa z nienawiści. Bardzo dobrze, że admin pokazał mechanizm według, którego postępuje ten malutki zadymiarz.
  Jak napisał „Inter” burmistrz Dąbrowski powinien wytoczyć proces o zniesławienie.

  0
  0
  Odpowiedz
 29. Szok

  A z drugiej strony patrząc, tylu ludziom chciało się popakować swoje śmieci i przetransportować pod gpszok. Naprawdę porządni ludzie mieszkają w tej gminie!

  0
  0
  Odpowiedz
 30. ani51

  Takie sa efekty propagandy sukcesu uprawianej przez władze. Ja tez chciałabym pogratulować poczucia obowiązku wszstkim tym którzy tam dowieżli śmiecie, a nie wyrzucili ich gdziekolwiek. Dziękuje!

  Wynik tego zamieszania to jedynie efekt braku komunikacji władzy z nami, oraz brak śladowej chęci do pójścia przez władzę na rekę mieszkańcom. Problemy jezeli sa i narastaja trzeba rozwiązywać od ręki. A jeżeli były przwidywalne od 1 lipca winny być dawno rozwiązane przez utworzenie czasowego punktu zbierania takich odpadów. Ale by to zrobić trzeba myśleć i dziłać. Sama maipulacja informacją nie wystarczy!

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *