www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

XI Sesja Rady Miejskiej // VIDEO

30 maja 2019 r. odbyła się XI Sesja Rady Miejskiej.

Procedowano uchwały na temat:
1. zmian w uchwale budżetowej Gminy Łomianki na rok 2019,
2. zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Łomianki na lata 2019-2025,
3. wyboru metody ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawek opłat ww. opłaty.
4. rozpatrzenia skargi na działalność Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Marii Kownackiej w Łomiankach,
5. rozpatrzenia skargi na działalność Burmistrza Łomianek,
6. rozpatrzenia skargi na działalność Burmistrza Łomianek,
7. regulaminu udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Gminy Łomianki,
8. ustalenia szczegółowych zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w ośrodkach wsparcia udzielających schronienia osobom tego pozbawionym, w tym osobom bezdomnym,
9. zmiany Uchwały Nr XXIV/177/2008 Rady Miejskiej w Łomiankach z dnia 28 maja 2008 roku w sprawie powołania Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łomiankach i nadania jej statutu,
10. zmiany Uchwały Nr X/64/2019 Rady Miejskiej w Łomiankach z dnia 25 kwietnia 2019 roku w sprawie powołania Rady Oświatowej działającej przy Radzie Miejskiej w Łomiankach,
11. wyboru przedstawiciela Rady Miejskiej w Łomiankach do Rady Oświatowej,
12. ustalenia planu sieci publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Łomianki oraz określenia granic obwodów publicznych szkół podstawowych, od dnia 1 września 2019 roku,
13. określenia regulaminu otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego z zakresu wychowania przedszkolnego oraz kryteriów wyboru ofert,
14. zmiany Uchwały Nr XXII/280/2016 Rady Miejskiej w Łomiankach z dnia 28 grudnia 2016 roku w sprawie wyrażenia zgody na realizację projekt pt.: „Bliżej rynku pracy – Zintegrowany System Doradztwa Edukacyjno-Zawodowego ZIT WOF”,
15. wyrażenia zgody na zawarcie kolejnej umowy najmu pomieszczeń ICDS Fitness Club znajdujących się na parterze i na pierwszym piętrze w części sportowej budynku, którego administratorem jest Integracyjne Centrum Dydaktyczno Sportowe w Łomiankach z dotychczasowym najemcą, tj. Podatico Sp. z o.o. w celu prowadzenia Klubu Fitness oraz wyrażenia zgody na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy najmu.

Zapraszamy do obejrzenia zapisu video przebiegu XI Sesji Rady Miejskiej

XI Sesja Rady Miejskiej // VIDEO

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

8 komentarzy

 1. Henry

  Obejrzałem całość i co wiedzę? Problem wysokich cen odpadów nie jest jednowątkowy. Burmistrz Żebrowska wyjaśniała skąd taka wysoka cena.

  Radni przedstawiali różne pomysły na to jak ulżyć mieszkańcom , różne punkty widzenia , a radny Tomasz Henryk Dąbrowski przysypiał, tak jakby nie wiedział o czym mowa, gdzie i po co jest, a w połowie programu sesji wyszedł w ogóle. Czyżby pomylił miejsce?
  Rady Naftyński ma ciekawe pomysły, tylko zbyt odrealnione i chyba powinien je wcześniej konsultować z prawnikiem. Radny Etjen nie zrozumiałem co chciał przekazać.
  Radny Bartoszewski populistycznie, pomysły są ale nieracjonalne i brak argumentów.
  Radny Skonieczny ciekawie choć mało konkrente . Radna Zalewska gdyby się nie wymądrzała i nie wywyższała, to by wiele mogła wnieść do dyskusji.

  Ale i tak w większości w porównaniu z poprzenikami, to bardzo zaangażowane i lotne towarzystwo. Wtedy to było łapka w górę, łapka w dół, na sygnał.

  Czekam na to co się bedzie działo przez te 4 miesiące do nowych propozycji pani Burmistrz.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Wanda

  O byłym burmistrz szkoda strzępić język. Było i szczęśliwie minelo.
  Nie podobaja mi się tak wysokie opłaty, są one skutkiem ustawy którą wprowadziła Platforma Obywatelska. Jak zwykle jak się czegoś dotkna politycy to wychodzi jak wychodzi. Radny Bartoszewski nie powinien jechać na populizmie bo się przejedzie. Mieszkańcy nie są na tyle tępi by nie myslec samodzielnie i nie wiedzieć z czego wynikają takie a nie inne stawki za wowóz śmieci. Ktoś kto ma choć trochę rozumu wie, że nie ma to nic wspólnego z lokalnym samorządem, burmistrz czy radnymi. Wynika to wprost z ustawy którą wprodzili na Wiejsiej w Warszawie politycy z PO oraz z kwot przetargu.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. 090jo

  Nasz Burmistrz Tomasz Dąbrowski nie będzie się obniżał do poziomu pogawędek o śmieciach.

  0
  0
  Odpowiedz
 4. JJ.

  Radny M.Naftyński i radny P.Bartoszewski jawią się tu jako liderzy. Szkoda, że ich pomysły nie zawsze przystają do prawa w jakim porusza się samorząd. Muszą się jeszcze trochę obyć, choć radny P.Bartoszewski po 4 latach powinien już wiedzieć to i owo.
  Rzeczowa wypowiedź burmistrz M.Żebrowskiej wyjaśnia przykrą sytuację w jakiej znalazły się Łomianki i inne podwarszawskie gminy. Zawiedziony jestem nijakim radnym W.Etienne, powinien być bardziej marytoryczny. Radny TH.Dąbrowski faktycznie jakby nieobecny.
  btw. Pani burmistrz gratuluję samodzielności, na którą nie wzniósł się jej poprzednik. Widać, że szybko się uczy pracy w samorządzie.

  0
  0
  Odpowiedz
 5. Magda

  3/4 naszych radnych nie wypowiada się na radach .
  Zapraszam do konwersacji ,wypowiedzi po co jesteście ??

  0
  0
  Odpowiedz
 6. goscprzypadkowy

  Pytanie do wladz miasta i Domu Kultury. Dlaczego w przedzien rocznicy wybuchu drugiej wojny swiatowej sa takie zabawy na boisku ligowym? Nie ma nic refleksji, powagi. Czy ta rocznica jest taka wesola? Moze dla was a nie mieszkancow Lomianek. Olbrzymi halas slyszalny do 1km.Troche powagi i szacunku dla poleglych Polakow w obronie ojczyzny. Tak wyglada to wasze wychowanie do patriotyzmu.

  0
  0
  Odpowiedz
 7. Kuba

  A w jaki sposób koncert 31 sierpnia na koniec wakacji koliduje z 1 września? Dajcie spokój już z tym czepaniem się. Jakoś w zeszłych latach nikomu to nie przeszkadzało. O jakim wychowaniu piszesz? O umartwianiu się na pokaz i na kolanach przed pseudopatriotycznym bełkotem?

  Może nie podoba Ci się to, że nie było to discopolo? Kwestia gustu. Ja się jednak cieszę, że w końcu wsiowe discopolo zostaja zastąpione czymś dla modzieży.

  0
  0
  Odpowiedz
 8. baba ze wsi

  Uwaga na kawiarnię Grycan w Galerii Auchan w Łomiankach. Przed tygodniem w samo południe wpadliśmy z mężem na kawę i coś słodkiego. Kawa niezła, 2 zamówione rurki z bitą śmietaną, każda po 3.50 zł puste w środku, natomiast na zewnątrz po ok. 1 cm śmietany dla zmylenia przeciwnika. Zastanawiamy się czy to polityka firmy czy kreatywna obsługa tak „dba” o klienta.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *