www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

XVIII Forum Humanum Mazurkas

W ramach wydania specjalnego XVIII Forum Humanum Mazurkas, które odbyło się 27 września br. w MCC Mazurkas miała miejsce niecodzienna uroczystość – 72. Urodziny Prezydenta Lecha Wałęsy. Ponad 400 przybyłych gości miało okazję złożyć osobiście życzenia Panu Prezydentowi, któremu towarzyszyła żona, Pani Danuta Wałęsa.

Gościem honorowym na uroczystości była Pani Premier Ewa Kopacz, która oprócz indywidualnych życzeń we foyer, wystąpiła na scenie, wygłaszając ciepłe i przyjazne przemówienie. „Chciałam Panu podziękować, że zawsze, kiedy Pan jest za granicą, potrafi Pan z wielką dumą mówić o naszej ojczyźnie. Dziękuje za te wszystkie lata, które poświęcił Pan pracy dla Polski – mówiła Pani Premier.

Na scenie życzenia jubilatowi złożyli: były ambasador Izraela w Polsce – Szewach Weiss, Burmistrz Ożarowa Mazowieckiego – Paweł Kanclerz, Starosta Powiatu Warszawskiego Zachodniego – Jan Żychliński. Z kolei Prezes Instytutu Lecha Wałęsy – Mieczysław Wachowski, Daniel Olbrychski, Emilian Kamiński oraz Marek Majewski życzenia złożyli w niecodzienny poetycki i muzyczny sposób. W roli Gospodarzy wystąpili Prezesi Grupy Mazurkas Andrzej Bartkowski i Andrzej Hulewicz. Prezes Andrzej Bartkowski tradycyjnie już jako prowadzący galę, odczytał Jubilatowi, specjalnie napisany na tę okazję wiersz pod tytułem „Wałęsa”.

Punktem kulminacyjnym wieczoru było wystąpienie samego Jubilata, który jak zawsze emanował dużym poczuciem humoru i dowcipem. Zwieńczeniem części oficjalnej był koncert Chóru Filharmonii Narodowej pod dyrekcją prof. Henryka Wojnarowskiego z najbardziej znanymi „Arcydziełami Sztuki Chóralnej” oraz wspólnie odśpiewane z widownią „100 LAT”. Po części oficjalnej goście zaproszeni zostali na tort, a następnie na urodzinowy bankiet.

Uroczystość miała dostojny, a zarazem swobodny, przyjacielski i żartobliwy charakter, nie brakowało też łez wzruszenia i sentymentalnych, historycznych wspomnień. Wśród gości pojawili się m.in. Jerzy Wenderlich, Ryszard Kalisz, Andrzej Celiński, gen. Gromosław Czempiński, Marek Goliszewski, Zbigniew Jonas, Grzegorz Miecugow.
W ramach wernisażu, towarzyszącego wydarzeniu zaprezentowane zostały dwie wystawy: „Lech Wałęsa w rysunku satyrycznym i karykaturze” – wystawa prac satyrycznych najlepszych polskich karykaturzystów oraz Galeria Forum Humanum Mazurkas – retrospektywa dzieł malarzy i rzeźbiarzy I-XVII Forum Humanum Mazurkas. Kuratorem obu wystaw była Janina Tuora.

Forum Humanum Mazurkas jest inicjatywą obywatelską w dziedzinie kultury, której inauguracja miała miejsce w 2012 roku. Od tego czasu w centrum konferencyjnym hotelu MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel kilka razy w roku odbywają się spotkania prezentujące muzycznych wirtuozów, orkiestry symfoniczne, małe zespoły oraz uznanych malarzy i rzeźbiarzy. Projekt realizowany jest w całości „pro publico bono”.

[artykuł promocyjny]

XVIII Forum Humanum Mazurkas

XVIII Forum Humanum Mazurkas

XVIII Forum Humanum Mazurkas

XVIII Forum Humanum Mazurkas

XVIII Forum Humanum Mazurkas

XVIII Forum Humanum Mazurkas

XVIII Forum Humanum Mazurkas

XVIII Forum Humanum Mazurkas

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

2 komentarze

 1. L&J

  Czy to jest event ściśle związany z Ł? Jaki jest cel tego artykułu?

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Szkoda, że takiego centrum w którym się tyle dzieje nie mamy w Łomiankach. U nas zaściankowo i capstrzyki no i ostatnio coraz bardziej modne przecinanie wstęg po każdym remoncie 🙂

  Jaka władza – takie miasto.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *