www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Z wizytą u Violi Śpiechowicz

Myślicie, że wiosna to piękna pogoda, kwiatki i śpiewające ptaszki. Owszem, ale nie dla wszystkich. Dla nas to matura, egzaminy gimnazjalne i walka o jak najlepsze oceny na koniec roku.

Aby złapać oddech, przełamać wiosenne przesilenie, postanowiłyśmy zrobić coś szalonego. Razem z naszą „panią od polskiego” odwiedziłyśmy znaną projektantkę mody Violę Śpiechowicz. Jej pracownia , na szczęście, nie znajduje się daleko od naszej szkoły. Trzy przystanki autobusem „Ł”, krótki spacerek i już jesteśmy w innym świecie. Pracownia Pani Violi znajduje się z dala od głównej ulicy Łomianek. Nie każdy tu trafi. Do grona „wtajemniczonych” dołączyłyśmy dzięki naszej koleżance Gosi, która jest modelką.

W pracowni projektowej dowiedziałyśmy się wszystkiego o tym jak powstają sukienki, bluzki, spodnie, płaszcze. Projektantka opowiedziała skąd bierze pomysły, jak zamienia je w pierwsze szkice i co dzieje się dalej z rysunkami, zanim z pierwszego pomysłu powstanie gotowa sukienka czy bluzka.

Poznałyśmy również tajemnicę „przymierzalni”, dzięki której na stronie internetowej można obejrzeć w 3D każdą część garderoby. Usłyszałyśmy też jak zostaje się projektantką, jak przygotowuje się pokaz mody. Dowiedziałyśmy się również, że obsługa polskiego pawilonu na Wystawie Światowej w Szanghaju ubrana była właśnie w stroje zaprojektowane przez panią violę Śpiechowicz.

Zafascynowały nas zdjęcia, na których mogłyśmy zobaczyć przebieg uroczystości ślubnych Króla Butanu gdzie siostra Królowej nosiła suknię projektowaną przez naszą gospodynię oraz rozwieszone wszędzie stroje ze starszych i najnowszej kolekcji odzieży.

Zaczęło się przymierzanie i ….. Dzięki uprzejmości Pani Violi i jej współpracowników możemy teraz oglądać zdjęcia, na których wyglądamy jak prawdziwe modelki. Zdjęcia te można również zobaczyć na stronie internetowej naszej szkoły: www.pspo.edu.pl

Dziewczyny z Gimnazjum i Liceum Im. Lotników Amerykańskich

Z wizytą u Violi Śpiechowicz

Z wizytą u Violi Śpiechowicz

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *