www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Zadałem pytanie burmistrzowi

Na stronie internetowej naszego Urzędu Miasta jest formularz umożliwiający kontakt wirtualny z burmistrzem – „Zadaj pytanie Burmistrzowi”. Zadałem. W maju, korzystając z formularza, napisałem do burmistrza list. Wyraziłem przekonanie, że z pewnością istnieje jakiś plan działań związanych z budową sieci wodno-kanalizacyjnej w Łomiankach i spytałem gdzie można się z takim planem zapoznać, by sprawdzić, kiedy będą prowadzone prace na poszczególnych ulicach. Zastrzegłem, że chodzi mi o przybliżone, orientacyjne dane (z dokładnością powiedzmy do pół roku).

Burmistrz długo mi nie odpowiadał, ale po miesiącu, na początku czerwca, wpadłami w ręce „Gazeta Łomiankowska”, a w niej przeczytałem odpowiedź na mójlist. Zacytowano go w całości, a burmistrz napisał: „Szanowny Panie, Informacjena temat szczegółowego harmonogramu prac związanych z budowąsieci wodno-kanalizacyjnej może Pan uzyskać w Zakładzie Wodociągówi Kanalizacji przy ul. Rolniczej 248 w Kiełpinie”.

Nie spodziewałem się, że pisząc do burmistrza, piszę do gazety i że w gazecie,a nie w swojej wirtualnej skrzynce pocztowej mam szukać odpowiedzi. Alei tak się ucieszyłem. Oczywiście od razu wylałem e-maila do ZWiK. Powołałem sięna informację od burmistrza i porosiłem o dane na temat przybliżonego terminuskanalizowania mojej ulicy. Tym razem na odpowiedź czekałem krótko. Tylkodwa dni. Brzmiała ona: „W odpowiedzi na Pana pytanie informuję że ZWiK niedysponuje harmonogramem prac związanych z budową sieci wod-kan na terenieGminy Łomianki”.

Po upływie kolejnego miesiąca, 1 lipca, otrzymałem od burmistrza e-mailaz taką samą odpowiedzią, jaka była w „Gazecie Łomiankowskiej”.A zatem korespondencja z burmistrzem na temat sieci wodno-kanalizacyjnej byłana tyle owocna, że:
– zostałem niespodziewanie autorem „Gazety Łomiankowskiej”,
– przekonałem się, że burmistrz prędzej lub później, ale odpowiada na listy wysłaneza pośrednictwem strony internetowej,
– dowiedziałem się, że plany dotyczące skanalizowania mojej ulicy są w ZWiK,gdzie ich w ogóle nie ma.

Juliusz Wasilewski

Zadałem pytanie burmistrzowi

Zadałem pytanie burmistrzowi

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

2 komentarze

 1. Mieszkaniec Kiełpina

  Nie bardzo wiem, z czego tu się cieszyć. Ja też zadałem pytanie w sprawie ciągle zalewanego przejścia dla pieszych w Kiełpinie i cisza. Jeśli Burmistrz ma ambicje sam odpowiadać a nie wykorzystywać podwładnych, to tylko jest to potwierdzenie, że się nie nadaje na to stanowisko.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. To jakaś fikcja. Nikt nie reaguje. Cicho, głucho. Nic

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *