www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Żądanie zablokowania strony lomianki.info

4 marca 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 1 odbyło się posiedzenie Komisji d.s. Planowania i Zagospodarowania Przestrzennego Rady Miejskiej w Łomiankach. Spotkanie było otwarte, ogólnodostępne dla wszystkich zainteresowanych.

W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy Łomianek, Dariusz Dąbrowski – przedstawiciel Stowarzyszenia Inicjatywa na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Łomianek, Małgorzata Brennek ekspert z Fundacji Republikańskiej oraz radni Rady Miejskiej (Elżbieta Podolska, Tomasz Rusinek, Kamil Kaczyński, Marcin Etienne, Tadeusz Krystecki, Krzysztof Wawer).
Jak informował na wstępie przewodniczący Komisji Tomasz Rusinek, na spotkanie zapraszał Burimstrza Tomasza Dąbrowskiego oraz pracowników Urzędu.

Głównym tematem Komisji było omówienie nieprawidłowości przy tworzeniu planów miejscowych dla osiedla Łomianki Prochownia, problemów z udostępnieniem informacji publicznej.
Podczas posiedzenia Komisji mieszkańcy formułowali krytyczne uwagi na temat pracy burmistrza Tomasza Dąbrowskiego oraz Urzędu Miejskiego w Łomiankach.

Przebieg tej komisji (podobnie jak w przypadku obrad Rady Miejskiej czy innych oficjalnych i otwartych spotkań) był sfilmowany i opublikowany na portalu www.LOMIANKI.INFO w dniu 7 marca 2014 roku (http://www.lomianki.info/document.php?did=3342).

W dniu 8 marca 2014 roku (sobota) w godzinach wieczornych do redakcji LOMIANKI.INFO z adresu piotr.rusiecki@lomianki.pl przyszło pismo pod którym widniał podpis „Tomasz Dąbrowski Burmistrz Łomianek”, w którym autor domaga się „zablokowania serwisu www.lomianki.info lub zablokowania publikacji i rozpowszechniania wyżej wspomnianego materiału”.
Przysłanie maila było poprzedzone telefonem od Burmistrza Tomasza Dąbrowskiego, który po tym jak poinformował, że „rozmowa jest nagrywana” zwrócił się o udostępnienie materiału filmowego w celu przedstawienia dowodu w sprawie karnej.

redakcja@lomianki.info

Żądanie zablokowania strony lomianki.info

Żądanie zablokowania strony lomianki.info

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

27 komentarzy

 1. janek

  bez komentarza – Białoruś

  0
  0
  Odpowiedz
 2. jestem w szoku

  Współczuję redakcji lomianki.info. Takiej presji na niezależne media jeszcze w Łomiankach nie było.
  Taki precedens nie odwracalnie zmieni Łomianki.
  Niestety obawiam sie najgorszego.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. M2013

  Po pierwsze – wstęp na posiedzenia kolegialnych organów jest wolny, chyba, że zastrzeżono ich tajność, a zatem i sporządzanie stosownych materiałów audiowizualnych również jest dozwolone. Po drugie – wizerunek może być rozpowszechniany bez zgody osoby, o ile wizerunek ten związany jest z wykonywaną przez tę osobę funkcją.

  Jeżeli podczas obrad naruszone zostało dobro osobiste danej osoby – może ona na odrębnych zasadach domagać się stosownych roszczeń od sprawcy czynu. Rozpowszechnianie nagrania, które może stanowić dowód w sprawie nie jest przestępstwem. Podobnie nie wolno byłoby organizować relacji on-line, na wypadek, aby czyjeś dobro nie zostało naruszone..Absurd. Kompletny. A żądanie wysłane z cudzego adresu mailowego to absurd do kwadratu. Komus puszczają nerwy.

  0
  0
  Odpowiedz
 4. kubek

  o widać, że aparat propagandowy gminny dokładnie obejrzał vidorelację.

  to było spotkanie publicne. to pismo to bzdura i straszenie bez pokrycia. pokazuje tylko putinowskie ambicje co poniektórych. niech wystąpia do porkuratury to ich wyśmieją. a pozywac to może tych, którzy sie wypowiadali na w/w spotkaniu. oczywiście jeśli znajdzie się jakąkolwiek podstawe o naruszenie dórb osobistych, a tego po obejreniu nie stwierdzam.

  uderz w stół…. widocznie cos jest na rzeczy w tym video i stąd takia reakcja. na szczęscie łomianki, to nie chińska republika ludowa!

  0
  0
  Odpowiedz
 5. kubek

  czy mi się zdaje,czy za Burmistrza Tomasza Dąbrowskiego podpisał się Piotr Rusiecki? ALE NIE „Z UPOWAZNIENIA”, tylko PODAJE SIĘ ZA BURMISTRZA DABROWSKIEGO!!!!! To chyba jest jakis paragraf na to?

  0
  0
  Odpowiedz
 6. kot w worku

  Burmistrz Łomianek z maila swojego zastępcy ŻĄDA zablokowania serwisu http://www.lomianki.info lub zablokowania publikacji i rozpowszechniania wyżej wspomnianego materiału!
  „Zablokowania serwisu Lomianki.info”! No czegoś takiego to jeszcze nie widziałam.

  Co to jest? Na jakiej podstawie? Czy czasem nie żyjemy w kraju, w którym media, zgodnie z prawem, korzystają z wolności wypowiedzi i urzeczywistniają prawo obywateli do ich rzetelnego informowania, jawności życia publicznego oraz kontroli i krytyki społecznej?

  Ciekawe czy ci panowie kiedyś, kiedy jeszcze nie burmistrzowali (wiadomo „punkt widzenia zależy od…”), pochwalali, czy może ganili znacznie lżejsze (w porównaniu do obecnych) praktyki wpływania na niezależne media? Ja pamiętam, że ganili, ale może pamięć już nie ta, może się mylę. Mam nadzieję jednak, że kiedyś – prędzej lub później wielu przekona się, że to co tu się dzieje, nie jest dobre dla normalnego, zdrowego życia społecznego, bo niszczy to co w trudzie budowane jest przez lata. Dlaczego? Sami sobie dopowiedzcie.

  0
  0
  Odpowiedz
 7. Ewa

  Napiszcie, że to jakiś żart, bo nie wierzę! Gdzie my mieszkamy?

  0
  0
  Odpowiedz
 8. nocny marek

  No i zablokował. widocznie jemu też zablokowali dostęp do wiedzy na lekcjach j. polskiego. W mailu do serwisu pisze:

  „Jednocześnie w imieniu swoim i Urzędu Miejskiego w Łomiankach zwracam się do pana o zabezpieczenie materiału Video w celu przedstawienia dowodu w sprawie karnej skierowanej przeciwko osobom popełniającym przestępstwo”

  Gdzie składnia, styl i interpunkcja?
  Z czym Pan się zwraca do „pana”? A nie o co?
  Materiał, (widać bardzo szanowany) „Video” ma być zabezpieczony w jakim celu? Może wypadałoby dodać ” w celu przedstawienia (go jako) dowód w sprawie……..

  Najlepiej iść na łatwiznę i wykorzystać czyjąś pracę.
  Ktoś 1,5 godziny filmował a Pan chce za darmo mieć gotowy dowód? Prawa autorskie kosztują no chyba, że zapłaci Pan z publicznych pieniędzy. No to wtedy będzie miał Pan dowód do wykorzystania w prywatnej sprawie karnej,za podatki mieszkańców, czyli za darmo.

  0
  0
  Odpowiedz
 9. Laboratorium Lomianki

  Ojej !! – Nasz wpis pod felietonem Łomianki Rozym (Pani Łom-Piong) okazał się PROROCZY!!
  Cyt: W naszym Laboratorium odkrywamy pomału, że Umiłowany Przywódca składa się z dwóch Osób !! Jest to Dąbrorus !! Mówią jednym głosem, wykonują identyczne ruchy, nawet mimika jest taka sama. O poglądach nie wspomnę, bo właśnie są przedmiotem analizy.
  Dlatego Łom-Piong powinno wreszcie ogłosić, że jest to Dąbrorus Zintegrowany. Dopuszczalna forma zapisu: Dąbro-Rus.
  Każdego, kto poważnie potraktuje tę wiadomość, pragniemy wyprowadzić z błędu: to jest żart, zbliża się 1 kwietnia !!!

  – Przysięgamy uroczyście, to miał być tylko ŻART, a wyszło na jakieś proroctwo. Jedność osób, jedność podpisów… nawet adresy mailowe te same…..
  Bardzo Wszystkich Państwa przepraszamy, już więcej takich żartów nie będzie.
  Ponadto 1 kwietnia ogłosimy, że dobrowolnie zamykamy nasze Laboratorium Łomianki, bo co to za eksperymenty, skoro kończy się na samospełniającej się przepowiedni ?
  – Jednocześnie pragniemy oświadczyć, że przeciw każdemu, kto rozpocznie akcję wytykającą naszemu Laboratorium brak poczucia humoru, rozpoczniemy akcję prawną w oparciu o odpowiednie przepisy prawa materialnego obowiązującego w Łom-Piong !!
  Pozdrowienia dla Umiłowanych Przywódców.

  0
  0
  Odpowiedz
 10. łahciM

  Komuna wróciła do Łomianek, a Pan Dąbrowski zapomniał co to uczciwość. Patrzymy na ręce burmisztra i mamy prawo wiedzieć co sie dzieje w samorządzie. Zamykanie portali i wysyłanie takich pogrózek to zamach na wolne media !!!

  komuna wróciła.

  0
  0
  Odpowiedz
 11. itak

  Sytuacja jest przerażająca. Każdy mieszkaniec krytykujący władzę powinien się obawiać o to, że będzie ciągany po sądach.

  0
  0
  Odpowiedz
 12. Voodoo

  Ale jaja 🙂 po takim tekście poszedłbym z nagraniem wszędzie. W dobie mediów społecznościowych jak to zostanie zdjęte to będzie gorący towar i jego atrakcyjność wzrośnie kilkukrotnie ! Brawo, brawo 🙂
  Ja rozumem ze to nowe praktyki ze szkoleń w Rosji.

  0
  0
  Odpowiedz
 13. Anonim

  To są już jakieś jaja… Oni naprawdę nie widzę już tego jak sami sobie szkodzą… Takie cyrku to jeszcze w Łomiankach nie było 😀

  0
  0
  Odpowiedz
 14. Ja52

  Ło matko, ale jaja zakazać rozpowszechniania nagrań z obrad komisji rady miejskiej :). W prawie prasowym jest taki art. 43 :Kto używa przemocy lub groźby bezprawnej w celu zmuszenia dziennikarza do opublikowania lub zaniechania opublikowania materiału prasowego albo do podjęcia lub zaniechania interwencji prasowej
  – podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. ”

  0
  0
  Odpowiedz
 15. Anonim

  A ja bym poczekał na rozwój sytuacji, bo jeżeli ktoś kogoś o coś oskarża to druga strona zawsze będzie się bronić. Na chwilę obecną sprawa z domem kultury ucichła – brak prokuratury itp. A przecież takie machlojki tam były…
  Jest rok wyborczy więc łatwo podrzucić komuś świnie, a taką taktykę wybrała jedna ze stron. Znając życie za chwilę druga strona może wyciągnąć brudy przeciwko tej pierwszej gdy ta rządziła w Łomiankach np sprawa sprzedaży gruntów pod Auchan 🙂 To jest bardzo ciekawy temat, którego jeszcze nikt nie ruszył, a właścicieli tego terenu było kilku, tylko cena rosła.
  Stwierdzam też z przykrością że lomianki.info nie jest portalem obiektywnym i zdecydowanie trzyma z jedną ze stron, co zdecydowanie obniża poziom tego portalu !

  0
  0
  Odpowiedz
 16. Polka

  jeśli ich dobre imię zostało znieważone, to przez nich samych. To jest po prostu materiał filmowy z posiedzenia – nic więcej. Zresztą, czy burmistrza naszych Łomianek można jkeszcze znieważyć?

  0
  0
  Odpowiedz
 17. kot w worku

  NIEZALOGOWANY: # IP: 89.69.84.* – którą stronę i z czego wynika Twoje przekonanie, że tak jest? Jakieś fakty byś podał/podała, dowody?

  0
  0
  Odpowiedz
 18. entomol

  Lomianki.info nie jest portalem obiektywnym według niektórych, bo śmie krytykować burmistrza. Ale co to za krytyka? To nawet nie jest krytyka, tylko pokazywanie faktów – czystych faktów. Komentarze i krytyczne oceny wystawiają czytelnicy. I jeśli to ma świadczyć o braku obiektywizmu portalu, to jest to bardzo ciekawa koncepcja.

  0
  0
  Odpowiedz
 19. zaniepokojony

  Czy można dyskryminować media tylko dlatego, że nie są prorządową tubą? Okazuje się, że tak – świadczy o tym chociażby blokada relacji z posiedzenia Komisji ds. Planowania i Zagospodarowania Przestrzennego. Nie pamiętam, żeby w naszej Gminie miało miejsce takie zdarzenie. Zablokowanie treści artykułu oraz zapisu video przebiegu posiedzenia Komisji d.s. Planowania i Zagospodarowania Przestrzennego, podczas którego mieszkańcy formułowali krytyczne uwagi na temat pracy burmistrza Tomasza Dąbrowskiego oraz Urzędu Miejskiego można przyrównać (moim zdaniem) do sławetnego orzeczenia krakowskiego sądu, który nakazał prof. Legutko przeprosić dwójkę wrocławskich licealistów (autorów petycji o usunięcie symboli religijnych ze szkoły) za to, że nazwał „rozpuszczonymi smarkaczami”, a ich działania „typową szczeniacką zadymą”, czym „ponad wszelką wątpliwość naruszył ich dobra osobiste”
  Zablokowanie strony na żądanie Burmistrza Tomasza Dąbrowskiego (rękoma Rusieckiego) pod groźbą „pociągnięcia do odpowiedzialności prawnej” to jest zamach na wolne media. Zgodnie z Konstytucją RP „Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.”, a Łomianki-Info to w zasadzie jedyne media niezależne na terenie naszej Gminy – Człowiek, który założył tę Gazetę i poświęca swój czas na bezstronny przekaz informacji o naszej Gminie, nie zasługuje na tego typu eskalację nienawiści i pomówień (nawet jest bezpodstawnie wzywany na Policję). Taka gazeta jest nie tylko potrzebna, ale nieodzowna, bowiem jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. To, że czasami jest nie na rękę istniejącej władzy to też dobrze, bowiem skończyły się czasy gdy obowiązywała tylko jedna przewodnia myśl i siła narodu, jaką była PZPR. Więc dziwi mnie, że Burmistrz, tak łatwo szafował słowami: komunistyczne lub faszystowskie metody w stosunku do innych, a teraz tymi samymi metodami straszy jedyne wolne media w Łomiankach. Panie Burmistrzu czas zmienić doradców, bowiem źle Pan wypada w takim towarzystwie.

  0
  0
  Odpowiedz
 20. kot w worku

  NIEZALOGOWANY: # IP: 89.69.84.* – napisałeś/łaś: „Stwierdzam też z przykrością że lomianki.info nie jest portalem obiektywnym i zdecydowanie trzyma z jedną ze stron, co zdecydowanie obniża poziom tego portalu!”.
  Nie chciałabym uznać z kolei Twojego wpisu za nieobiektywny i szkalujący, dlatego proszę napisz z czego wynika Twój osąd i przekonanie, że Lomianki.info nie są obiektywne i trzymają stronę jednej strony.
  Podaj proszę fakty jakieś dowodzące Twojej tezy.
  Pytam powtórnie, gdybyś nie zauważył/a mojego pytania z dzisiejszego południa.
  Pozdrawiam

  0
  0
  Odpowiedz
 21. Monia

  Panie Burmistrzu – więc zamykamy może łomianki.info, a my mieszkańcy, informacje o sobie będziemy czerpać z Gazety Łomiankowskiej może?

  0
  0
  Odpowiedz
 22. smiechu warte

  Posiedzenie Komisji Planowania było jawne.Nie ma przeciwwskazań do sporządzania materiałów audiowizualnych.
  Takie materiały w poprzednich kadencjach sporządzał radny
  Tadusz Krystecki „fotoreporter – gminny mecenas”i wykorzystywane one były dla publikacji np. w ich szmatławcu.
  Burmistrz ośmiesza się tym swoim zakazem.
  Zapomniał chyba, jak niedawno publikował zdjęcia radnych i wywieszał wszędzie drwiące plakaty.
  Ponadto w gazecie łomiankowskiej ciągle próbuje ośmieszać radnych.
  P.Burmistrzu niech pan zmieni tych doradców i zamknie ten gminny cyrk.

  0
  0
  Odpowiedz
 23. ewac

  Nie powinniśmy dopuścić, aby zniknął ten portal !!!
  Pozostałe media w Łomiankach nie dają się już czytać, Gazeta Łomiankowska, niestety też, zwłaszcza ostatni numer 🙁

  0
  0
  Odpowiedz
 24. Jack

  Zgadzam się z „ewac”. Niestety jest tak, że pewne granice zostały już przekroczone i tylko jasny sygnał „DOŚĆ” przy urnie wyborczej może Łomianki uratować przed pogłębiającym się upadkiem demokracji.

  0
  0
  Odpowiedz
 25. nati

  Nie po to walczyliśmy o wolność słowa,żeby nam teraz gęby zamykać i strony blokować..Lepiej niech główni bohaterowie wczytują się w komentarze i naprawiają Rzeczpospolitą Łomiankowską.

  0
  0
  Odpowiedz
 26. gość

  Może by tak na nagraniu zamiast użytych przez narratora rzekomo obraźliwych słów (widocznie nasz burmistrz jest bardzo delikatny w swej mowie, szkoda że ich sens w jego ustach jest bliżej niezidentyfikowany, poza utartymi sloganami) zrobić i już. Meritum poważnych zarzutów dotyczących pracy urzędu pozostanie, a błahostki zostaną pominięte!

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *