www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Zagraj w planszowe

W sali klubowej w Dąbrowie Leśnej przy ulicy Akacjowej 20a odbywają się ŚRODOWE SPOTKANIA Z GRAMI PLANSZOWYMI. Pomysł oraz idee spotkań prezentuje ich inicjator GRZEGORZ POROWSKI.

Skąd pomysł na organizację spotkańz grami planszowymi?
Od 2000 roku organizujemy z żoną TarasoweSpotkania Kabaretowe i uważamy, żeintegracja w tak małej społeczności jaką jestnasza gmina, to jedna z najważniejszychspraw dla lepszego życia w tej małej ojczyźnie.Jeżeli dochodzi do integracji wśródsąsiadów to łatwiej rozwiązywać problemy,wspierać inicjatywy i pomoc sąsiedzką.Przestajemy być anonimowi, zaczynamybyć wspólnotą dbającą o swoje miejsce naZiemi. Ponieważ ponad rok temu zostałem„zarażony” grami planszowymi (najpierwznajomi odkryli mi uroki „Blokusa”, późniejkolejni pokazali świetną grę „Wsiąść do pociągu”)stwierdziłem, że można przy nichdobrze spędzać czas, a przy okazji poznaćinnych mieszkańców.

Skąd gry, ktoś kupił czy…?
Gry zostały kupione ze środków, jakie ZarządOsiedla Dąbrowa Leśna otrzymał naten cel, od Gminnej Komisji RozwiązywaniaProblemów Alkoholowych. Bardzo mocnotę akcje wsparła poprzednia przewodniczącatej Komisji, Pani Magda Wójcicka,która dodatkowo przekazała nam gry„Finansjera”. Gry kupiliśmy w fi rmie www.planszomania.pl, która pomogła w doborze gier i potraktowała nasze zamówieniepriorytetowo. Wśród kupionych gier są:Blokus, Wsiąść do pociągu, Prawo Dżungli,Pandemia, Osadnicy z Catanu, Cytadela,Carcassonne, Manila, Bóbr Billy, GemBlo,Dixit… Oprócz tych gier uczestnicy spotkańmogą i przynoszą swoje gry.

Jakim zainteresowaniem cieszą się spotkania?
Do tej pory odbyły się trzy spotkania. Napierwszym z nich w Klubie przy ulicy Akacjowej20a nie było wolnych stolików. Na drugimbyło mniej osób… Mam nadzieję na lepsząfrekwencję w czasie kolejnych „Środowychwieczorów z grami planszowymi”. Liczę nato, że jeżeli komuś spodobała się taka formaspędzania czasu, bez używek, komputera, czytelewizora, to zaprosi swoich znajomych, czyczłonków rodziny, na kolejną środę. Jak do tejpory rozpiętość wieku uczestników była sporai każdy znalazł grę dla siebie.

Czy spotkania z grami będą cykliczne?
Zdecydowanie tak. Jak na razie staram sięby spotkania odbywały się co dwa tygodnie.Dlatego już dziś zapraszam na kolejne„Środowe wieczory…” w sali klubu przy ulicyAkacjowej…

redakcja@lomianki.info

Zagraj w planszowe

Zagraj w planszowe

Zagraj w planszowe

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *