www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Zasługują na uczciwe traktowanie!

Mieszkańcy Dziekanowa Polskiego zasługują na uczciwe traktowanie ze strony burmistrza Dąbrowskiego.

Można popierać budowę tzw. Małej Obwodnicy Łomianek (nie mylić z trasą S-7), która będzie przechodzić przez wieś Dziekanów Polski i doprowadzi ruch do gminy Czosnów. Można też być jej przeciwnikiem i uważać, że Łomianki nie zyskają na tej inwestycji, a droga będzie miała znaczenie głównie dla mieszkańców innych gmin. To temat, nad którym warto dyskutować, bo jest ważny dla naszej gminy i budzi kontrowersje na różnych płaszczyznach. I ta debata nas czeka.

Kluczowe jest jednak to, że mieszkańcy Dziekanowa Polskiego żyjący tam od dziesięcioleci, zasługują na uczciwe traktowanie. A uczciwe traktowanie polega na wysłuchaniu ich racji, zamiast ukrywania się w urzędzie, a także na rzetelnym poinformowaniu mieszkańców o konsekwencjach realizacji tej inwestycji tj.  poszerzenia wąskiej drogi, przy której obecnie znajdują się zabudowania. Z niewiadomych względów Gmina nie przedstawiła przed konsultacjami mieszkańcom listy działek przez które może przechodzić planowana obwodnica.

Zasługują na rzetelne informacje
Budowa dróg zazwyczaj wiąże się z występowaniem sprzeczności interesu prywatnego z publicznym. W takich sytuacjach należy wziąć pod uwagę  plusy i minusy danego rozwiązania komunikacyjnego. W ocenie Mieszkańców Łomianek każdy mieszkaniec jednak zasługuje na to, aby wiedzieć, jakie są realne konsekwencje przyjęcia koncepcji budowy MOŁ przez wieś Dziekanów Polski. Należy rozważyć  np. czy części mieszkańców grozi pozbawienie własności ich działek, czy części naniesień budowlanych znajdujących się w planowanym pasie drogowym grozi wyburzenie i czy mieszkańcy będą mogli swobodnie remontować swoje domy.

Niestety, mieszkańcy pozbawieni są rzetelnej informacji, a wszelkie przejawy ich sprzeciwu  są lekceważone  i określane jako podburzane przez opozycję. Niech każdy czytelnik odpowie sobie na pytanie, czy interesowałby się losem swojej ojcowizny, gdyby w jej okolicy powstać miała obwodnica. I czy chciałby być rzetelnie informowany o tak ważnej sprawie, a także, czy oczekiwałby wysłuchania ze strony władz Gminy.  Ludzie mają prawo wiedzieć, czy to ich dom będzie stał za 10-15 lat na drodze inwestycji drogowych, czy to ich ogrodzenie będzie wymagało przesunięcia, lub też działka będzie podlegać podziałowi w celu wywłaszczenia. Chociażby po to, by mogli się przygotować.

Gra w ciuciubabkę
Zamiast tego, władze Gminy grają z mieszkańcami w ciuciubabkę.

W 2017 roku zaprezentowano  dokument "Koncepcja programowo-przestrzenna budowy małej obwodnicy Łomianek". Na stronie 42 autorzy opracowania piszą o tym, iż planowane jest wyburzenie 13 budynków. Mieszkańcy Dziekanowa Polskiego obawiają się, że budynków może być więcej.

W dniu 22 listopada 2017 roku, zastępca burmistrza, Piotr Rusiecki wypowiedział się dla "Gazety Wyborczej" w artykule pt.  "Szykują szerszą ulicę, mieszkańcy Dziekanowa w strachu o domy".

"(…) z naszych ustaleń wynika, że zahaczają tylko o dwa-trzy domy. (…)" – Piotr Rusiecki, 22.11.2017

Z kolei w dniu 25 stycznia 2018 roku Naczelnik Wydziału Ładu Przestrzennego, Dorota Gadomska, najważniejszy urzędnik z punktu planowania urbanistycznego w Gminie, na sesji Rady Miejskiej powiedziała, iż w przyszłości może dojść do wyburzeń w związku z realizacją inwestycji. Co ciekawe, inny pogląd zaprezentował tego samego dnia zastępca burmistrza, Piotr Rusiecki (ten sam, który udzielał wywiadu dla "GW") mówiąc: "kto państwu powiedział, że będą wyburzenia? (…) Nie będzie żadnych wyburzeń.
Proszę tych głupot nie opowiadać i powtarzać!"
.

Interesujące jest że Naczelnik Ładu Przestrzennego, pani Dorota Gadomska na Komisji Ładu Przestrzennego zaprezentowała mapę z zaznaczonymi 8 budynkami, które znajdują się w pasie drogowym planowanej inwestycji.

Jeden z mieszkańców Łomianek poprosił o udostępnienie tej mapy z zaznaczonymi budynkami i otrzymał oficjalną informację z Gminy, że… mapa zaginęła i nigdzie jej nie ma (cóż za nieszczęśliwy przypadek!) Akurat przezornie wykonane zostały zdjęcia tej "zaginionej". Zaznaczonych zostało na niej 8 budynków, które znajdują się w pasie drogowym. Intuicja nam jednak podpowiada, że Gmina nie będzie wcale wdzięczna za pomoc w odzyskaniu treści "zaginionej" mapy.

W ostatnich miesiącach zresztą narracja władz Gminy uległa zmianie. Podkreśla się, że Gmina nie będzie przeprowadzać tej inwestycji, bo wykona ją… Powiat. W dniu 16 maja "Super Express" opublikował artykuł pod tytułem "Wyburzą nam domy pod obwodnicę". Relacjonuje on obywatelski protest mieszkańców. Gazeta opisuje wypowiedź Piotra Rusieckiego. I przekonuje (Piotr Rusiecki – dop. red.), że gmina nie będzie wyburzać domów bo…

"(…) ul. Rolnicza jest drogą powiatową i gmina nie ma podstawy prawnej do wyburzeń" – wyjaśnia w oświadczeniu. Nie wyklucza jednak, że to powiat będzie musiał torować teren pod drogę.".

Zastępca burmistrza Dąbrowskiego nie wspomina, że to w wyniku uchwalenia w 2015 roku przez Gminę "Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego" doszło do zmiany trasy obwodnicy. Wcześniej nowa droga nie miała przechodzić przez środek wsi Dziekanów Polski. Nie przewidywano też poszerzania ulicy Rolniczej. Władze Łomianek powinny wziąć odpowiedzialność za swoją decyzję, a nie chować się za powiatowym charakterem drogi.

Mówiąc brutalnie, mieszkańcom jest bez różnicy, czy grożą im wywłaszczenia, ewentualnie wyburzenia, ze strony Gminy czy Powiatu. Chcą wiedzieć, jakie są plany wobec ich własności.

Naturalnie nasuwa się jeszcze jedno pytanie. Kiedy władze mówią prawdę? Wtedy, kiedy twierdzą, że będą wyburzenia, co potwierdzają gminne dokumenty ("zaginiona" mapa z zaznaczonymi budynkami, Koncepcja programowo-przestrzenna), czy wtedy, kiedy mówią, że ich nie będzie, a w ogóle to nie gmina tylko powiat i to za wiele lat?  Wiarygodności władzy gminy nie dodaje fakt, że wypowiadający się na temat Małej Obwodnicy Łomianek zastępca burmistrza Dąbrowskiego został uznany za winnego popełnienia przestępstwa zniesławienia (art. 212 § 1 Kodeksu Karnego) przez sąd karny.

Tajne przez poufne
Trudno zrozumieć, dlaczego Gmina na swojej stronie internetowej przedstawiła tylko część Koncepcji programowo-przestrzennej budowy małej obwodnicy Łomianek przed konsultacjami. Na stronie urzędu zaprezentowano strony 1-51 i 133-142.

Czego nie pokazała gmina? Analizy pasa drogowego (strony 51-131), która zawiera w sobie zestawienie działek, przez które przechodzić będzie obwodnica, w zależności od wybranego wariantu. To te działki lub ich części, o ile nie są już własnością gminy, będą podlegać wywłaszczeniom. Uzyskaliśmy listę działek w trybie dostępu do informacji publicznej. Dokument do pobrania.

Samorząd obywatelski!
Łomianki zasługują na obywatelski samorząd. Takie władze samorządowe niewątpliwie będą zmuszone do zmierzenia się z wieloma problemami. Powinny przy tym wykazywać szacunek wobec mieszkańców. A szacunek wobec mieszkańców wymaga tego, aby rzetelnie informować ich o konsekwencjach swoich decyzji. MOŁ jest tematem, który powinien zostać raz jeszcze przedyskutowany, jednakże nie w warunkach, w których
nie ujawnia się części dokumentów, a "gubi" jeszcze inne.

Zapraszam do odwiedzenia strony Mieszkańców Łomianek.

Elżbieta Podolska

Zasługują na uczciwe traktowanie!

Zasługują na uczciwe traktowanie!

Zasługują na uczciwe traktowanie!

Zasługują na uczciwe traktowanie!

Zasługują na uczciwe traktowanie!

Zasługują na uczciwe traktowanie!

Zasługują na uczciwe traktowanie!

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

21 komentarzy

 1. zŁomianek

  Kręcenie dokumentacją oraz skazanie przez sąd zastępcy dyskwalifikuje bezpośrednio samego burmistrza Dąbrowskiego. No bo to chyba Dąbrowski jest burmistrzem, choć czasami można mieć co do tego wątpliwości.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. jan

  Mieszkańcy powinni mocniej zainteresować ta sprawą. Ukrywany jest problem podwójnego ronda na wlocie KD w Warszawską. Ronda które może zablokować Warszawską. KD będzie też przecinać park przy Fabrycznej, w miejscu gdzie nad potoczkiem kończy się betonowa a zaczyna się kawałek szutrowej ścieżki. Potem KD wejdzie niemal w rezerwat jeziora Kiełpińskiego. Potem przedrze się Rolniczą niszcząc obejścia i domy tamtejszych mieszkańców! Potem przez ziemie rolnicze trafi do Czosnowa. A tak na marginesie, każdy posiadający w samochodzie GPS będzie nią omijał korek na ul Kolejowej! I to wszytko też niestety prawda.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. zsali

  A łyżka na to to niemożliwe:-) Niech Pani przypomni kto zafundował Łomiankom blokowiska?

  0
  0
  Odpowiedz
 4. Mieszkaniec_Dziekanowa

  Pani Podolska,
  Pisze tutaj, bo nie mam innego kontaktu z Panią.
  Na poczatku chciałem napisać, że obecna władza leży dokładnie po przeciwnej stronie moich wartości, ale niestety na Panią nie zagłosuję, ponieważ to między innymi za Pani sprawą obecny burmistrz jest przy władzy, pamiętam jak w śnieżycę z wielkim zapałem wieszała Pani banery z wizerunkiem Dąbrowskiego przy dawnej masarni w Dziekanowie Leśnym. Miałem zagłosować na tą Panią, która startuje na urząd burmistrza, ale jak zobaczyłem Panią Pani Podolska w jej szeregach to sorry! nic z tego!. To będą pierwsze wybory w moim życiu na które nie pójdę!
  A Panią Pani Elu można porównać do Pana Czarneckiego z Pisu – wszędzie był podobnie jak Pani, Najpierw Dąbrowski, później Pszczółkowski teraz ktoś inny…Krzyczała Pani na spotkaniu, że nie dopuści Pani do gęstego zabudowania Dziekanowa, niech mi Pani przypomni co stoi za Pani domem? HIPOKRYZJA pełną gębą.

  0
  0
  Odpowiedz
 5. elzbieta_podolska

  Mieszkaniec_Dziekanowa

  Szanowny Mieszkańcu_Dziekanowa, widzę że zaczął się hejt bo ruszyła kampania wybrocza. Odniosę się do pana/pani uwag, proszę uważnie czytać:

  1. Pisze pan/pani, że nie ma kontaktu ze mną. Wystarczy w Dziekanowie zapytać gdzie mieszka Podolska, ludzie powiedzą.Wystarczy moje nazwisko wpisać w Google, wyskoczy moja strona www i mój kontakt.

  2. Fakt, rozwieszałam banery Dabrowskiego w 2010, ale nie jestem jedyną osobą, którą zawiódł. Dąbrowski oszukał wielu jak ja. Ja się tego nie wstydzę, i zawsze otwarcie mówię, że startowałam w wyborach 2010 z komitetu Dabrowskiego.

  3. Proszę iść na wybory i spełnić swój obywatelski obowiązek. Współpracuję z Panią Małgorzatą Żebrowską-Piotrak i stowarzyszeniem Mieszkańcy Łomianek, bo są to ludzie, którzy chcą zmienić Łomianki. Proszę głosować na Panią Małgorzatę.

  A teraz specjalne info dla pana/pani i wielu moich zawistnych „wielbicieli” – Ja nie będę brać udziału w wyborach samorządowych do rady gminy, więc śmiało proszę głosować. Kandydatem z Dziekanowa Polskiego do rady gminy jest Pan Ryszard Grabowski.

  4. Porównuje mnie pan/pani do Czarneckiego – gdyby pan/pani obiektywnie patrzyli na moją działalność społeczną, a nie przez pryzmat domu, który powstał na działce za mnną, i mojego ewentualnego zysku ze sprzedaży działki:), to może byśmy doszli do porozumienia. Od czasu gdy odeszłam z grupy Dabrowskiego, nie zmieniłam poglądów. Nie jestem w żadnej innej grupie, co więcej wraz z mieszkańcami Dziekanowa Polskiego stworzyłam lokalne stowarzyszenie” Stowarzyszenie Przyjaciół Dziekanowa” DO KTÓREGO SERDECZNIE ZAPRASZAM. Podaję link do nas: http://www.stowarzyszenieprzyjacioldziekanowa.pl
  Zapraszamy do współpracy.:)))

  I od razu zaznaczam: robię to społecznie, za darmo, bo lubię:)

  5. A teraz ja zadam pytanie: czy widzi pan/pani jakieś pozytywy mojej społecznej działalności w sprawie Obwodnicy, którą powinien wykonaywać obecny radny, Adam Salwowski, ale mu się nie chce?

  Jaki pan/pani ma stosunek do przedstawionych powyżej w artykule faktów?

  Dlaczego pan/pani atakuje/hejtuje mnie zamiast angażować się w tak ważną dla Dziekanowa sprawę?

  Czy popiera pan/pani zapisane w planach poszerzenie ul Rolniczej i przyszłe wyburzenia podczas budowy obwodnicy?

  Ostatnie pytanie: Czy przeczytał/a pan/pani powyższy artykuł, czy tylko z przyzwyczajenia hejtuje Podolską?

  Pozdrawiam,
  Elzbieta Podolska

  0
  0
  Odpowiedz
 6. mieszkaniec_dziekanowa

  Pani Podolska,
  Jak poprzednio napisałem na początku poprzedniego wpisu, ani Dąbrowski, ani Pani nie należycie do moich faworytów.
  Dąbrowski dlatego, że za nim stoi Rusiecki, Panią z dwóch powodów:
  1. jak wykazałem w pierwszym wpisie jest Pani hipokrytką w mojej opinii oczywiście
  2. po prostu Pani nie lubię

  Pyta się Pani dlaczego nie zapytam się gdzie Pani mieszka, nie muszę, bo to wiem, mieszkam niedaleko, ale z uwagi na powyższy pkt. 2 nie mam ochoty z Panią rozmawiać.

  Pytanie o działalność Pana Salwowskiego – pozwoli Pani, że się nie wypowiem, ponieważ byłby to ciąg samych niestosownych słów – niestety ktoś kto nie odciął pępowiny z rodzicielką raczej nie ma swojego zdania a dodatkowo tak jak Pani już wszędzie był.

  Proszę zauważyć, że nie tylko przy przebudowie Rolniczej będą wyburzenia, widziała Pani plany zagospodarowania Dziekanowa Nowego?
  Tam planuje się wywłaszczenie wzdłuż ulicy Podróżnej, wywłaszczenie działki położonej wzdłuż ogrodzenia szkoły. Tam też mieszkają ludzie. Działki są wąskie, ich działki praktycznie staną się bezwartościowe.
  Dlaczego Pani nad tym się nie pochyli?
  Dlaczego o tym Pani nie pisze?
  A propos obwodnicy – gdy byłem mały czyli ponad 30 lat temu, mówiło się o drodze „w polach”. Prawda jest taka, że każdy chce szybko dojechać do domu, każdy chce mieć auto i nim się poruszać, sama Pani ma na posesji co najmniej 3 auta. Tylko jakoś każdy jest przeciwny powstaniu drogi w jego sąsiedztwie…
  Pytanie brzmi gdzie zatem ta droga ma powstać?
  Moim zdaniem droga powinna powstać właśnie w polach, a przez to ze nie zagwarantowano pasa za Wędkarską… no cóż trzeba się liczyć z możliwymi wyburzeniami.

  Proszę przedstawić sprawozdanie z funkcjonowania stowarzyszenia Dziekanowa.
  Co zrobiliście?
  Jakie macie założenia?
  Pierwsze słyszę o takim tworze, nie widzę też działań(uprzątnięcie jeziora dziekanowskiego nie wymaga zakładania stowarzyszenia).

  I teraz odpowiedź :
  oceniam Pai pracę dot. powstrzymania dewastacji Rolniczej co najwyżej na DOPUSZCZAJĄCY na szynach!
  Dlaczego?
  Jest Pani przeciw tej trasie w obecnym wariancie, czy przedstawiła Pani inny wariant/alternatywę?
  Czy Pani działanie opiera się jedynie na NEGOWANIU przedstawionych planów?

  Żeby było jasne – działania władz w tej sprawie jak i innych oceniam negatywnie!
  Uważam, że zrobili całkiem sporo, ale sposób działania jest poniżej standardów, podobnych do stosowanych w serialu RANCZO.

  Pani Podolska,
  Przedstawiam jedynie swoje zdanie o Pani, nie jest pozytywne, ale to nie jest hejt – proszę z siebie nie robić cierpiętnicy!

  Pozdrawiam
  M.

  0
  0
  Odpowiedz
 7. Mieszkaniec_Dziekanowa

  Jeszcze jedno
  Czy Pan Ryszard Grabowski nie mieszka na zakręcie za figurką?
  Czy nie startował kiedyś z samoobrony ?

  Proszę mnie poprawić jeśli się mylę, ale jesli to on to sorry – wolalbym oddac głos na Rusieckiego

  0
  0
  Odpowiedz
 8. asia

  Szanowny mieszkańcu Dziekanowa -jako osoba rzekomo mieszkająca w tej wsi powinien Pan wiedzieć ,że planowana obecnie zwana tzw Kościelna Droga miała przebiegać w całości po polach za zabudowaniami wsi Dziekanów Polski także od ul.Wędkarskiej do ul.Krasnoludków /równolegle do Rolniczej /. Dlaczego Pan zamiast ubliżać innym NIE ZAPYTA WŁADZ GMINY KTO ZABUDOWAŁ PLANOWANY WYLOT TEJ OBWODNICY PRZY ULICY KRASNOLUDKÓW /postawiono tam 5-6 domów do 2015 r/. Potem na siłę zmieniono w Studium w 2015 r przebieg tej trasy/obwodnicy/ na ul.Rolniczą zamiast po prostu zmienić jej trasę na wolne jeszcze pola Dziekanowa Bajkowego ?? Dlaczego nie zapyta pan czy nie należałoby obecnie w pierwszej kolejności domagać się wyburzenia postawionych własnie tam na planowanej od 2002 r trasie wbrew wszelkiej logice domów .Dlaczego uważa Pan ,że za błędy gminy w planowaniu przestrzennym mają zapłacić osiadli mieszkańcy wsi których gmina chce wyburzyć -bo rzekomo w tym miejscu musi przebiegać ta droga. Niech PAN weźmie się za rozliczanie władz gminy bo to oni zabudowali trasę obwodnicy a teraz usiłują zniszczyć częściowo wieś /9-10 domów do wyburzenia/. Ciekawe czy gdyby to był też pana dom to tak ochoczo domagałby się PAN tej nowej niepotrzebnej wsi drogi. SKORO pan tak wszystko wie o innych to może Pan nam napisze kto i dlaczego dostał WZ na postawienie domów przy UL.kRASNOLUDKÓW na planowanym do 2015 r wylocie z pół tej obwodnicy??.Gdyby nie te domy to nie byłoby problemu wyburzeń we wsi ?

  0
  0
  Odpowiedz
 9. Mieszkaniec_Dziekanowa

  Szanowna Asiu,
  Skąd założenie, że mnie to nie dotyczy?!

  może źle czytasz?
  może moja działka również będzie przecięta tą drogą?

  póki co prowadzę rozmowę z Panią Podolską,
  nie mam zamiaru więcej odnosić się merytorycznie do Pani wrzutki
  A dlaczego nie odniosę się – BO MOGĘ!

  Przypominam, że to między innymi dzięki staraniom Pani Podolskiej te dokumenty się zmieniły – dlaczego? bo ich(komitet TEDE) wspierała!
  I jak sama napisała – nie wypiera się tego!

  To swego rodzaju rozliczenie tych władz.

  Najsmutniejsze jest to, że co by nie robić to i tak oni wygrają ponownie, dlaczego BO ICH SIŁĄ JEST MARNA OPOZYCJA!!!!

  0
  0
  Odpowiedz
 10. wyborca

  Jak widać temat jest ważny i dlatego każdy z kandydatów i kandydatek powinien się jednoznacznie w tej sprawie wypowiedzieć i przedstawić swoje deklaracje.

  0
  0
  Odpowiedz
 11. Mieszkaniec_Dziekanowa

  Pani Podolsa!
  Czemu cisza?!
  Wzywam Panią do tablicy!

  0
  0
  Odpowiedz
 12. Mieszkaniec_Dziekanowa

  Pani Podolska!
  Nadal czekam na odpowiedź!

  0
  0
  Odpowiedz
 13. elzbieta_podolska

  Proszę zadać pytania w punktach :))

  0
  0
  Odpowiedz
 14. Mieszkaniec_Dziekanowa

  liczyłem na dalszy cię korespondencji, ale proszę bardzo

  1. Jaką alternatywę przedstawiła Pani do Kościelnej drogi?
  2. Jakie działania zostały przedsięwzięte w ramach
  inicjatywy/stowarzyszenia Przyjaciół Dziekanowa?
  3. Kim jest Pan Grabowski? Czy startował z listy Samoobrony w
  poprzednich latach?
  4. Dlaczego była Pani przeciwna gęstej i wysokiej zabudowie
  Dziekanowa i jak to się stało, że w Pani sąsiedztwie
  stanęły wysokie domy? Czy przez przypadek zostały
  wybudowane w czasie kiedy była Pani radną Dziekanowa
  (mogę się mylić, jesli tak prosze mnie sprostować)?

  0
  0
  Odpowiedz
 15. elzbieta_podolska

  Ad 1. Nie rozumiem, dlaczego ja mam przedstawić alternatywę do Kościelnej Drogi przez Dziekanowy. To nie ja zabudowałam pierwotny jej przebieg. Nie jestem urbanistą i nie zarabiam 230 000 rocznie, jak nasz wice burmistrz. W poprzednim studium Kościelna Droga biegła polami Dziekanowa do Bajkowego i na wysokości Krasnoludków przecinała Rolniczą. Ale wydawano WZ w jej śladzie, choć było to niezgodne ze studium . W 2015 uchwalono nowe studium i zmieniono jej przebieg i wpuszczono w Rolniczą. Szerokość też miała być 20 polami, a nie 27, 5 (Dz. Nowy). Nie było mowy o rondach na Wedkarskiej o promieniu 36 m – czyli dla ciężkich samochodów. Dlaczego ja mam być odpowiedzialna za politykę pro-deweloperską obecnych władz?

  Ad. 2 Stowarzyszenie powstało w lipcu tego roku na wniosek mieszkańców. Więc działa dopiero 2 miesiące. Podejmujemy obecnie działania mające na celu ochronę mienia osób, które mogą być zagrożone wyburzeniami. Poza tym, jest to inicjatywa mająca na celu aktywizowanie lokalnej społeczności. Więcej znajdzie Pan na stronie www. Jest otwarta dla wszystkich chętnych, którzy chcą współpracować.

  Ad3, Pan Grabowski jest mieszkańcem dziekanowa, i z tego co mi wiadomo, nigdy nie był członkiem Samoobrony. Jest bezpartyjny. 17 września będą podane do publicznej wiadomości listy kandydatów, więc chyba będzie Pan wiedział, kto to jest,

  Ad. 4 Na jakiej podstawie Pan twierdzi, ze jestem przeciwna „gęstej, wysokiej zabudowie”. Za mojej kadencji 2010-2014 plany dla Dz. Polskiego i Nowego nie były uchwalane, studium też uchwalone było w 2015r. więc z tymi pytaniami proszę do radnego Salwowskiego. Nie mam i nie miałam wpływu na planowanie przestrzenne w gminie. Tym zarządza burmistrz i ewentualnie lokalni deweloperzy, a szczególnie jeden znany w Dziekanowie Polskim. Do niego te pytania 

  W moim sąsiedztwie nie stanęły wysokie domy. Jeśli chodzi o dom w drugim szeregu, i jest to JEDEN dom, to proszę przejechać się po Dziekanowie i popatrzeć ile domów wybudowanych jest w tym właśnie drugim szeregu.

  Wysokie domy w Dziekanowie Polskim powstaja teraz, a nie gdy byłam radną. Powstają przy ul Rolniczej przy straży pożarnej, cały szereg, z tego co ludzie mwią, to lokalny cwaniak deweloper, przyjaciel i sponsor naszego burmistrza buduje bloki. Niejaki Marian G 🙂 Zna go Pan? 🙂 Za mojej kadencji zadne bloki nie powstały. Teraz radnym jest A. salwowski – do niego proszę sie udać.

  Taki to jest właśnie „przypadek”

  Jeśli chce Pan szukać sensacji to źle Pan trafił  Proszę prześledzić szalone tempo wydawania WZ w innych częściach gminy za rządów obecnych władz zanim uchwalili plany przestrzenne.

  Pozdrawiam,
  Odpowiedziałam na wszystkie Pana pytania, więc rozmowę uważam za zakończoną 🙂

  0
  0
  Odpowiedz
 16. Mieszkaniec_Dziekanowa

  ja jednak czuje niedosyt Pani Podolska!
  ad1 – dlaczego to Pani ma przedstawiać alternatywe?
  to dosyc proste! Skoro Pani pisze artykuły, skoro jest
  Pani przeciw to niech to będzie SPRZECIW KONSTRUKTYWNY
  a nie biadolenie! Dlaczego ma Pani być odpowiedzialna?!
  Pani JEST ODPOWIEDZIALNA bo to między innymi dzieki
  PANI staraniom oni rządzą!

  ad2. – czyli stowarzyszenie ma na celu głównie
  przeciwstawiać się trasie? o jakiej Pani stronie
  internetowej pisze?
  jaki jest adres strony?
  ad3. – albo Pani nie umie czytać, albo udaje mało
  inteligentną – zadałem pytanie o START z list
  samoobrony , nie pytalem sie czy NALEŻAŁ do samoobrony
  a to dwie różne rzeczy, zatem ponawiam pytanie czy Pan
  Grabowski startował z list samoobrony?.
  ad4. – na podstawie spotkania wyborczego Pana Pszczółkowskiego w Dziekanowie Polskim kiedy to Pani startowała od TD – Pamiętam jak Pani gardłowała, że nie pozwoli Pani na zabudowe deweloperską, ze nie pozwoli w Dziekanowie na wysoką zabudowę, miałem wrazenie ze podczas tego pomiennego przemówienia za chwile odwali Pani przysłowiowego Rejtana. TAK na tej podstawie wygłaszam swoje zdanie , dlatego też Pani nie lubie i uwazam j a za hipokrytkę, bo chwilę później w drugiej linii zabudowy wywaliła Pani ten szałas.Gdzie te widoki za oknem o kórych wtedy Pani przemawiała?!

  Co do Pana Mariana G! Znam, szanuję, czasami nawet współpracuję. Jest wielu cwaniaków zna Pani Bogusia to tez deweloper, tez buduje szeregowa zabudowe, chyba nawet z Panią był powiązany komitetem co? Co Pani o tym gościu napisze?

  Sensację to Pani robi tymi durnymi banerami, parkowaniem auta przy drodze, bo się nie chce bramy otworzyć czy zrobić jej na pilota. Taka swoista zawalidroga.

  Liczę na odpowiedź! temat uznaję za otwarty a brak odpowiedzi uznam za brak argumentów do dyskusji.

  0
  0
  Odpowiedz
 17. elzbieta_podolska

  Naukowcy odkryli fenomen mowy nienawiści. Co się dzieje w głowie hejtera, gdy wypluwa z siebie samą gorycz?

  Zdarza ci się być hejterem? Przeczytaj, co zdaniem badaczy cię do tego skłania!

  „Według raportu pt. „Mowa nienawiści. Raport z badań sondażowych” opublikowanego w 2014 r. przez Fundację im. Stefana Batorego najwięcej obraźliwych uwag pada pod adresem mniejszości seksualnych. „Brzydzę się pedziów, są wynaturzeniem człowieczeństwa, powinni się leczyć” – co piąty Polak akceptuje taką wypowiedź w przestrzeni publicznej. Ofiarami mowy nienawiści są również Żydzi, Ukraińcy, Romowie, Muzułmanie i Czarnoskórzy. Głównym źródłem hejtu jest Internet, w dalszej kolejności rozmowy ze znajomymi i telewizja.

  Dlaczego hejtujemy? Czy zawsze robimy to świadomie? Czy istnieje jakiś pozytywny aspekt stosowania mowy nienawiści?

  Hejt dostarcza przyjemności
  Przemoc słowna… wprawia nas w błogi stan. Według badań szwajcarskich uczonych hejt stymuluje układ nagrody, zwany ośrodkiem przyjemności. Do jego pobudzenia dochodzi wtedy, kiedy odczuwamy zadowolenie. Ta niezwykle ważna część mózgu aktywuje się również podczas uprawiania seksu, zażywania narkotyków, picia alkoholu, jedzenia czekolady czy patrzenia na zdjęcie ukochanej osoby.

  Hejt rozładowuje napięcie

  Mowa nienawiści pozwala oczyścić się z nadmiaru negatywnych uczuć osobom, które nie potrafią tego zrobić za pomocą innych metod. Hejterzy to w większości nastolatkowie. Dlaczego? Z badań wynika, że część płata czołowego (tzw. kora przedczołowa), która odpowiada za kontrolę emocji i przestrzeganie norm społecznych, osiąga dojrzałość dopiero ok. 21. roku życia. Zdaniem Małgorzaty Wójcik, psycholog z Uniwersytetu SWPS Katowice, młodemu człowiekowi znacznie trudniej trzymać emocje na wodzy niż dorosłemu, dlatego często nie potrafi zapanować nad obraźliwymi komentarzami pod adresem innych.

  Dorośli hejterzy znajdują w mowie nienawiści ujście dla negatywnych uczuć, ponieważ ich kora przedczołowa nie jest w pełni ukształtowana.🙂 Atakowanie mniejszości seksualnych czy etnicznych to dla nich najprostsza forma odreagowania. Osoby, u których ten fragment mózgu jest dojrzały, dają upust emocjom za pomocą innych metod, np. aktywności fizycznej.

  Hejt to spadek po przodkach
  Hejterzy zawsze atakują to, co dla ogółu społeczeństwa jest obce lub niezrozumiałe. Najczęściej padają ich ofiarą Osoby homoseksualne, innego wyznania czy rasy, ponieważ różnią się od większości. Dlaczego jesteśmy tak wrogo nastawieni do tego, co inne? Co jest podłożem ksenofobii? Aby zrozumieć przyczyny tego zjawiska, musimy sięgnąć do dalekiej przeszłości.

  Lęk przed obcymi towarzyszył naszym przodkom, i co najważniejsze był uzasadniony. Kontakt z innymi zbiorowościami ludzi zwiększał ryzyko zachorowania na śmiertelne choroby, dlatego lękano ich się bardziej niż nagłego natarcia, czy kradzieży zapasów jedzenia. Czy zatem można postawić hipotezę, że skłonność do hejtowania odziedziczyliśmy po naszych przodkach?

  Nie taki hejt straszny..
  .
  Część naukowców sądzi, że hejtowanie w Internecie może przyczynić się do spadku agresji w świecie rzeczywistym. Cyberprzestrzeń to miejsce, gdzie wielu z nas może dać upust negatywnym emocjom, nad którymi nie potrafi zapanować.

  Ken Peace, brytyjski kryminolog, uważa, że w krajach rozwiniętych liczba bójek i aktów wandalizmu zmniejszyła się głównie dzięki temu, że młodzi spędzają więcej czasu w domu przed ekranem komputera lub telewizora, niż na ulicach. Gry video i hejtowanie są skutecznymi sposobami na odreagowanie.

  Hejt był, jest i będzie – nie da się go uniknąć. Stanowi skutek uboczny wolności słowa. Nienawistne komentarze świadczą o braku dojrzałości i klasy osób, które je piszą, dlatego najlepszą reakcją na hejt jest… obrócenie go w żart.

  Pozdrawiam 🙂

  0
  0
  Odpowiedz
 18. Mieszkaniec_Dziekanowa

  konstruktywną krytykę nazwa Pani Hejtem?!
  Moja definicja jest inna
  jak się nie ma co powiedzieć to albo sie zasłania naruszeniem uczuć religijnych albo nazywa się to hejtem
  nie moja wina, że Pani ma miałkie poglądy, nie moja wina, że brak Pani argumentów
  Pani po prostu jest SŁABA, dlatego nie jest już Pani radną
  tylko tyle mam do powiedzenia
  napisze więcej!
  ta kobieta strtująca na urzad burmistrza, ktora pozwala, żeby Pani ją otwarcie popierała robi duzy błąd, bo przez to traci wyborców – np mnie i wielu innych. Miałem oddać głos jako na alternatywe dla obecnych władz, ale jaka to alternatywa jak popiera ja ktoś,kto sam siedział w tym bagnie,a co najwazniejsze ich otwarcie popierał oraz nie umie odeprzeć przedstawionych argumentów. NO WAY!

  0
  0
  Odpowiedz
 19. elzbieta_podolska

  Czym jest krytyka niszcząca (destrukcyjna)?

  Krytyka destrukcyjna to ta krytyka, z którą najczęściej spotykamy się w Internecie. Warto znać jej cechy i potrafić odróżnić ją od tej konstruktywnej, aby po prostu wiedzieć, czym nie powinniśmy się przejmować, a które komentarze powinniśmy przeanalizować i wziąć do serca.

  Krytyka jest destrukcyjna jeśli:

  krytykuję się człowieka, a nie jego zachowanie
  ciężko ją konkretnie uzasadnić
  ma na celu poniżenie drugiej osoby, jej celem jest odegranie się i odreagowanie,
  nie jest nastawiona na pomoc drugiej osobie
  uwaga jest niesprecyzowana
  jest zbyt ogólna, nic nie wnosząca do dyskusji
  nie daje konkretnych wskazówek ocenianej osobie
  wypowiadana jest pod wpływem emocji – jest atakiem, a nie radą
  motywowana jest chęcią dominacji i podporządkowania sobie nas
  osoba krytykująca uważa, że jej opinie lub metody działania są lepsze niż nasze i nie przyjmuje żadnych argumentów,
  zamyka się na dyskusję

  Jak rozpoznać konstruktywną krytykę?

  Z założenia każda krytyka powinna być konstruktywna – wtedy wszystkim żyłoby się dużo lepiej. Poznajmy cechy tej dobrej krytyki, aby na przyszłość wiedzieć, co i w jaki sposób komentować, aby obie strony zyskały, a nie straciły.

  Konstruktywna krytyka:

  konstruktywna krytyka = budująca, rozwijająca
  przede wszystkim dotyczy tematu/zachowania, a nie osoby
  jest uzasadniona i czyniona w dobrej wierze
  daje możliwość rozwoju,
  jest konkretnym, zrozumiałym, miłym i spokojnym komentarzem,
  stanowi wskazówkę, a nie powoduje złość i uczucie beznadziejności u osoby krytykowanej,
  koncentruje się na tym, co dana osoba miała zrobić i jak może to poprawić,
  motywuje do pracy nad sobą
  to życzliwe wytkniecie ewentualnych błędów wraz z uzasadnieniem
  jest często bezinteresowna

  źródło: https://psychologiafotografii.pl/czym-jest-konstruktywna-krytyka-i-jak-ja-odroznic-od-tej-niszczacej/

  0
  0
  Odpowiedz
 20. Mieszkaniec_Dziekanowa

  i znów się Pani pogrąza
  napisałem wyrażnie ze oceniam Pani działania na mierny na szynach
  uzasadniłem czemu
  to Pani nie odpowiedziała czym ma sie zajmowac stowarzyszenie, to Pani nie odpowiedziała czy ma alternatywe do drogi
  to Pani nie odpowiedziała czy Pan Grabowski startował z list samoobrony – proszę zaspokoić moją ciekawość!!!

  to ze Pani nie lubie to nie hejt po prostu zasłuzyła sobie Pani swoim zachowaniem, proszę nie wklejac tu tekstów o hejcie o krytyce bo to uzalanie się nad sobą!!!!!!!

  a dyskusję się próbuje zamknnąć właśnie wtedy gdy już sie nie ma nic do powiedzenia

  czemu Pani/pani bliscy non stop parkujecie samochody w świetle Rolniczej, podworko spore! No dlaczego?! – czy to kłamstwo? czy to hejt? dlaczego nie chce Pani udzielić odpowiedzi?

  Pani krytykuje drogę
  pisze Pani ze nie musi przedstawiać alternatywy CZY TO PANI ZDANIEM JEST KRTYTKA KONSTRUKTYWNA?! bo w świetle przytoczonej przez Panią definicji wygląda na to że nie!!!!

  i tak to Pani Podolska z Panią jest – ŻAL!!!

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *