www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Zawieszenie działania Rady Miejskiej

Dziś miała się odbyć XXIV Sesja Rady Miejskiej. Oprócz spraw bieżących miały być na niej podejmowane decyzje dotyczące sposobu finansowania inwestycji. Sesja miała się odbyć w trybie zdalnym.

Wnioski o zwołanie Sesji Rady Miejskiej Burmistrz Małgorzata Żebrowska-Piotrak składała kilkukrotne. Przewodniczący Rady Miejskiej Adam Salwowski jednak obrad Sesji nie zwoływał.
9 kwietnia przewodniczący, po otrzymaniu kolejnego wniosku, zwołał XXVI Sesję Rady Miejskiej na dzień 17 kwietnia na godzinę 16.00 w trybie zdalnym. Porządek obrad został okrojony przez Przewodniczącego (w stosunku do wniosku Burmistrz) o tematy związane z finansami Gminy.

Dziś – 17 kwietnia – jednak Przewodniczący zawiadomił, że Sesję przenosi na 30 czerwca. Powodem odwołania obrad, zdaniem Przewodniczącego, są „problemy techniczne grupy radnych i nie udzielenie im pomocy technicznej”.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, tematem Sesji Rady Miejskiej miało być podjęcie decyzji w kwestii emisji obligacji. Obligacje są jednym z narzędzi służącym do finansowania inwestycji, które było wykorzystywane zarówno w poprzedniej, jak i we wcześniejszych kadencjach. Wcześniejsze zobowiązania są nadal na bieżąco spłacane.
Jak informuje UM Łomianki: „W roku 2019 spłaciliśmy 3.406.009,24 zł, a w roku 2020 spłacimy 2.906.009,24 zł zobowiązań poprzedników, które wynikają z zaciągniętych kredytów i emisji obligacji w minionych kadencjach. […] Zobowiązania z tytułu kredytów i emisji obligacji, zaciągnięte w poprzednich kadencjach, które pozostały do spłaty na dzień 31.12.2018 r. to kwota 18.765.023,17 zł.”

Środki pozyskane z emisji obligacji w tym roku miały być przeznaczone na: „budowę Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Sadowej, obejmującą zakup nieruchomości gruntowej; przebudowę ulicy Fabrycznej wraz z budową kanalizacji deszczowej i odprowadzenie wód deszczowych do cieku tzw. „strugi Dziekanowskiej” – jako kluczowy element zagospodarowania wód opadowych zalewających centrum Łomianek; dofinansowanie programu budowy dróg w Łomiankach, którego pierwszym etapem będzie przebudowa ulicy Długiej w Dąbrowie Leśnej” oraz spłatę części zobowiązań (obligacji) zaciągniętych w poprzednich kadencjach.

Efektem „zawieszenia” działania Rady Miejskiej do końca czerwca przez Przewodniczącego Adama Salwowskiego, czyli m.in. braku decyzji finansowych, może być wstrzymanie realizacji inwestycji. Urząd może mieć też problem z rozstrzygnięciem przetargów, m.in. na odbiór odpadów.
Jak z problemem poradzą sobie Radni oraz Urząd Gminy? Prawo, które określa, że władza wykonawcza (Burmistrz) wykonuje to co uchwali władza uchwałodawcza (Rada Miejska) nie przewidziało rozwiązań dla sytuacji, w której Burmistrz i Radni chcą zwołania Sesji Rady Miejskiej, a Przewodniczący ma na ten temat odrębne zdanie.

Z dniem wczorajszym rozpadł się też klub radnych, w którego skład wchodzili: Tomasz Dąbrowski, Grzegorz Lenard, Michał Naftyński i Adam Salwowski. Wczoraj z członkostwa w klubie zrezygnowali Tomasz Dąbrowski i Grzegorz Lenard, a dziś Michał Naftyński.

redakcja@lomianki.info

Zawieszenie działania Rady Miejskiej

Zawieszenie działania Rady Miejskiej

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

49 komentarzy

 1. Jaa

  Brawo Salwowski. Rozbij wszystko. .

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Krzysiek

  Jak Pan Przewodniczący nie potrafi zoganizować pracy Rady to Radni powinni zmienić Przewodniczącego. Proste.
  A może właśnie to było powodem odwołania obrad? Może spodziewał sie, że do chcą zmienić?
  Halo Radni! Do roboty.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. Wyborca

  Dzieci z podstawówki potrafią online, starsi nauczycie, też potrafią. Radni mają problemy techniczne? To jest jakiś żart? Można wiedzieć, którzy radni?

  Widać, że komuś nie podoba się brak chamstwa, arogancji i agresji w stosunku do mieszkańców Pani Burmistrz Żebrowskiej Piotrak. Wsłuchiwanie się w potrzeby a nie standardy ruskie.
  Nie podoba się działania większości Rady nakierowane na mieszkańców, proinwestycyjne i profesjonalne a nie tak jak to było chamskie i arogancie podejście do zarządzania Łomiankami.

  Rozwiązanie problemu jest proste. Zmienić przewodniczącego. Ni stać nas na marazm, przestoje i fochy przewodniczącego, zwłaszcza w tak trudnych czasach.

  0
  0
  Odpowiedz
 4. Jan

  Hahaha i po wielkiej koalicji, szkoda Miasta.
  Poza tym Łomianki konają…

  0
  0
  Odpowiedz
 5. projektor

  Żałosne jest to, że ktoś wybrany przez mieszkańców tak ich lekceważy w obecnych czasach. Nie tylko wybrany również wywyższony przez radnych. Okazuje sie zupełnie nieodpowiedzialny. W okresie epidemii, gdy niezbędne jest operatywne zarządzanie nie tylko maseczkami, ale znacznie poważniejszymi sprawami jak gotówka do elastycznego reagowania na potrzeby mieszkańców. To on blokuje codzienną i tak trudna parce urzędu w warunkach epidemii. Nie ma warunków to jakaś kpina. Codziennie rozmawiam z rodzicami, braćmi i ich dziećmi na portalach. To samo robię z pracodawcą i pracownikami. To dziś nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności nawet od radnych. No chyba, że ktoś chce ukryć swój analfabetyzm techniczny albo zwyczajnie sie boi się.

  0
  0
  Odpowiedz
 6. Jaga

  Nie jestem zwolenniczką Pani Żebrowskiej, choć faktycznie jak napisano wyżej jest mniej arogancji niż było.
  Brakuje mi u Pani Żebrowskiej polotu i długofalowej wizji jak na przyklad w to jest Izabelinie, a może to tylko informacja ze strony Żebrowskiej szwankuje.

  A dla Radnych mam propozycje. Jak się wam nie chce pracować, to oddajcie swoje mandaty tym , którym się chce. Nie stać nas na lenistwo.

  0
  0
  Odpowiedz
 7. Tom

  Właśnie, którzy to radni są nieprzygotowani? Czyżby byli na niższym poziomie wiedzy niż uczniowie w szkole podstawowej?
  Zawsze można się dopytać, jak się ma problemy z komputerem, ale tylko wtedy gdy się chce to zrobić. A przewodniczący, który nie wypełnia swoich obowiązków nadaje się jedynie do wymiany.

  0
  0
  Odpowiedz
 8. REFERENDUM

  ANDRZEJ DUDA NA PREZYDENTA !!!!! PIOTR LUKASZ BARTOSZEWSKI NA BURMISTRZA!!!!!!!!!!!! NA BURMISTRZA !!!!! JUŻ CZAS WPROWADZIĆ !!!! CAŁKOWITY !!! ZAKAZ ABORCJI W ŁOMIANKACH !!!!
  5G SĄ ODPOWIEDZIALNI ZA KORONNYWIRUS !!!!!
  https://facebook.com/razemlomianki/ NIEZALEŻNE INFORMACJE !!!

  0
  0
  Odpowiedz
 9. Z Sadowej Dziekanowa i Dąbrowy

  adam przewodniczący kpi z ludzi który muzaufali. Cale szczescie mlodzi od niego odeszli. Lenard Grzesiek i Dabrowski Tomek. Nafta teznie wytrzymal ale to osobny temat. Widac Salwowski zostal sam w tym oblednym pragnieniu wladzy, zobaczylze go radni chca odwolac, bo politykuje z ruskiem zamiast ratowac ludzi i normalnie pracowac. Mlodzi przynajmniej nazwiska uratowali i rodzina nie bedziesie wstydzic. A Salwowskiemu toreki przestana podawac. Jak mozeszAdam tak robic? Zwoluj natychmiat sesje odwolajacie to trudno wezto na klate ale gmina zacznie normalnie dzialac. Szkola w Sadowej ma powstac jest epidemia nie blokuj sesji.

  0
  0
  Odpowiedz
 10. niezalogowany

  Wiadomo, że radni od poprzednika i PiS nie chcą realizować zaplanowanych inwestycji,bo Żebrowska nie jest związana tak jak poprzednik z ich parią. Działają by się nic nie działo w naszym mieście.Ale to nie jest powód by unikać konfrontacji.Trzeba było zagłosować przeciw inwestycjom , a nie tchórzyć i zasłaniać się nieumiejętnością obsługi komputera .

  0
  0
  Odpowiedz
 11. Lidia

  Przewodniczący ma szanse uratować swoje dobre imię i honor jako samorządowiec. Powinien w trybe natychmiastowym zwołać sesję.

  0
  0
  Odpowiedz
 12. Piter

  Którzy radni mają problemy techniczne? Mój syn 10-letni może Wam szybki kursik obsługi komputera zrobić 🙂

  0
  0
  Odpowiedz
 13. Marcin Etienne

  Przewodniczący Rady Miejskiej Adam Salwowski przekładając sesję RM chciał uniknąć drobnych konsekwencji w postaci odwołania go z funkcji przewodniczącego. Teraz czekają go bardziej poważne. Przekładając obrady na tak odległy termin (30.06) narusza szereg przepisów, za które poniesie, mam nadzieję, rychło zasłużoną karę. Nie chodzi bowiem już jedynie o proceduralne uchybienia, czy nawet nadużycia, które nie są unormowane w systemie prawnym.

  Art. 231. § 1. k.k. mówi – „Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.

  Straty w przypadku naszej gminy będą wymierne. Zerwane umowy, unieważnione przetargi, w tym przetarg na odbiór odpadów. Piszę „straty gminy”, ale tak naprawdę mam na myśli straty, jakie poniosą nasi mieszkańcy. Pani Krysia nie puści swojego dziecka do nowo otwartej szkoły. Pan Roman nie skorzysta z wybudowanej hali pneumatycznej, zaś Państwo Kowalscy pozostaną w okresie letnim z nieodebranymi odpadami komunalnymi.

  Gdy wybieraliśmy półtora roku temu Przewodniczącego Rady Miejskiej zabrakło nam (radnym) najwyraźniej instynktu. A może po prostu trudno w dzisiejszych czasach o osoby przyzwoite, praworządne i oddane sprawom społecznym…

  0
  0
  Odpowiedz
 14. Magda

  Niech Pani Burmistrz poda się do dymisji ,a z nią Rada Miasta .
  Rozpiszmy nowe wybory wybierzmy mądrze ,człowieka z wiedza jak zarządzać tak duża gmina , a nie osobę której wydawało się , ze to takie proste .
  Niestety jak tak dalej będzie to nasza niegdyś bogata gmina utonie w długach ,brudzie i smrodzie .

  0
  0
  Odpowiedz
 15. z Łomianek

  Wstyd,ze występują takie problemy w zakresie współpracy.Miało być tak dobrze,a jest inaczej. Zwołanie sesji nie powinno być problemem dla przewodniczącego rady.Organem stanowiącym jest rada,która podejmuje uchwały na sesjach. Burmistrz wykonuje uchwały rady. Uchwały podejmowane są tylko na sesjach rady.Nie zwoływanie sesji uniemożliwia realizację zadań burmistrzowi.
  Dziwne jest stanowisko przewodniczącego rady w kwestii nie zwoływania sesji.Rada gminy obraduje na sesjach zwoływanych przez przewodniczącego w miarę potrzeby, nie rzadziej jednak niż raz na kwartał.

  0
  0
  Odpowiedz
 16. kluska

  Kością niezgody była ul.Fabryczna, przepychana na siłę kolanem przez co poniektórych ,,mieszkańcy łomianek,, .Zdjęliście Adamowi inwestycje to macie, brak płaszczyzny porozumienia i gierki. Teraz jedynie będzie gra na referendum.

  0
  0
  Odpowiedz
 17. Jędrek

  W artykule Łomanki Info możemy przeczytać obiektywny opis sytuacji, nie ma ocen i intepretacji, nie ma skazywania, kto winny, akto nie winny. Dlatego też powinniśmy zapanować nad emocjami i nie skazywać nikogo na potępienie.
  A może przewodniczący miał gorszy dzień? Przecież to tez tylko człowiek. Może jakieś inne problemy, o których nie mamy wiedzy.
  Ja wierzę, że zwoła niebawem Obrady Sesji i wszystko się wyjaśni.

  0
  0
  Odpowiedz
 18. do kluski i jędrka

  Nie chodzi o Fabryczną, bo to jest od dawna planowana i potrzebna robota. Trzeba tam wykonać kanalizację, bo brak odwodnienia nas utopi. Chodzi o to o czym wspominasz. Adamowi zdjęli „jego” inwestycje, na które i tak nie było środków. Wprowadził je politycznie i teraz został sam. Z wpisów powyżej wynika, że naruszył prawo, więc może sobie to w końcu uświadomi. Ale już stracił autorytet jako sąsiad i jako samorządoweiec.

  0
  0
  Odpowiedz
 19. Patryk Zajaczkowski

  Drodzy Radni. Weźcie się w końcu do pracy. Salwowski jest dla mnie człowiekiem skreślonym ale reszta rady też nie pracuje dobrze. Brak jakiejkolwiek dyscypliny, ciągłe przepychanki o władzę są żenujące. Czy wy nie umiecie współpracować? Może poszliście ,,na urząd” wyłącznie z pobudek finansowych i tzw. chęci władzy? Jeżeli tak nie jest (w co chciałbym wierzyć) to w końcu udowodnijcie ludziom, że chcecie ich dobra.

  0
  0
  Odpowiedz
 20. Magda

  Jeden z radnych wytłumaczył , ze to gmina nie przygotowała sesji on line nie wszyscy mogli się połączyć . Wszystko w temacie dziękujemy P. Burmistrz i gratulujemy nieudacznictwa .

  0
  0
  Odpowiedz
 21. Referendum

  W mojej ocenie Pani Burmistrz MŻP doszła do kresu swoich możliwości. Pokłóciła się już nawet ze swoim koalicjantem. Czas na referendum!! MŻP MUSI ODEJŚĆ!! Dosyć psucia Łomianek. MŻP pokazała, że nie umie bez kłótni zarządzać gminą.

  0
  0
  Odpowiedz
 22. Burmistrz do dymisji

  Pan Przewodniczący Salwowski naraził się Paji Burmistrz i stąd ta nagonka na niego. Prawie każdy kto ma inne zdanie od teraz panującej ekipy jest hejtowany i atakowany.Pani Burmistrz skonfliktowala się już nawet ze swoim koalicjantem, a miało być tak cudownie. Po 1,5 roku rządów gminie grozi paraliż. Po prostu Pani Burmistrz nie radzi sobie, co widać zwalanie winy na Przewodniczącego, który został że jej zgoda powołany jest niezrozumiałe. Gierki pomiędzy koalicjantem powinna Pani Burmistrz prowadzić w zaciszu gabinetów, a nie na łamach gazet łomiankowski ej.. Tak polityki nie da się uprawiać. Pani Burmistrz powinna honorowi podać się do dymisji, zanim mieszkańcy ją odwołana i wtedy to będzie wstyd na całe Łomianki

  0
  0
  Odpowiedz
 23. Obstrukcja Salwowskiego

  Ale bzdury piszecie. Każdy może przeczytać tekst o obstrukcji Salwowskiego nieco powyżej. Nie ma koalicjanta, 16 kwietnia od Salwowskiego odeszło 2 radnych, potem ten trzeci. Od dawna Salwowski paraliżował pracę rady – faktycznie wspierał dawny układ, jakby zapomniał jak go traktował PR i TH. Słaba pamięć, czy cyniczna kalkulacja. Kłamstwa, ze sesja nie była przygotowana, poczytajcie dokumenty, wszystko jest przecież opublikowane. Salwowski musi odejść, ośmieszył siebie i ludzi z komitetu wyborczego, którzy mu zaufali. Kto nie mógł się zalogować, konkretnie proszę, kto ?

  0
  0
  Odpowiedz
 24. Referendum

  Burmistrz MZP musi odejść. Nie potrafila dogadać się nawet ze swoim koalicjantem, a obiecywała nową jakość w zarządzaniu, a mamy kłótnie w gronie koalicjantow i paraliż w Łomiankach. Burmistrz MZP jeżeli ma honor winna sama zrezygnować, gdyż w przeciwnym razie mieszkańcy jej pomogą w referendum. Lepiej niech odejdzie sama, bo info o tym jak zarządza Łomiankami dojdzie. Do Sokołów Podlaskiego i nie będzie miała gdzie wracać…

  0
  0
  Odpowiedz
 25. Referendum

  Burmistrz MZP musi odejść. Nie potrafila dogadać się nawet ze swoim koalicjantem, a obiecywała nową jakość w zarządzaniu, a mamy kłótnie w gronie koalicjantow i paraliż w Łomiankach. Burmistrz MZP jeżeli ma honor winna sama zrezygnować, gdyż w przeciwnym razie mieszkańcy jej pomogą w referendum. Lepiej niech odejdzie sama, bo info o tym jak zarządza Łomiankami dojdzie. Do Sokołów Podlaskiego i nie będzie miała gdzie wracać…

  0
  0
  Odpowiedz
 26. kluska

  niestety brak koabitacji między Burmistrz a Radą.Trwa nagonka na Salwowskiego im większa tym lepszy wizerunek ma przewodniczący. Niestety myślałem że są poważni ludzie we władzach,przeliczyłem się ktoś drukuje jakieś bajki na łamach gazety, po co? Jeżeli nie można pójść na kompromis tylko kolanem na siłę Fabryczna (Leonarda) i Sadowa (Marcina) dla Salwowskiego figa, a zatem jest pat który jeżeli się nie ogarniecie skończy się referendum gdyż gmina nie może wykonywać swoich działań statutowych. I Tak kończą się gierki co poniektórych POKO .Teraz możecie dalej wypisywać dwuznaczne bajki o Królu słońce po króla lwa. Może jeszcze ten młody zakręcony w otwartej przyłbicy to łyknie, my nie.

  0
  0
  Odpowiedz
 27. Burmistrz do dymisji

  Skoro Pani Burmistrz MŻP NIE UMIE się porozumieć ze swoim niedawnym koalicjantem w sprawie zwołania posiedzenia Rady Miejskiej to wygląda to bardzo SŁABO.

  Aż strach pomyśleć jak w rzeczywistości wygląda zarządzanie Łomiankami przez Panią

  Burmistrz, ale to chyba każdy widzi. Widzimy jak było za poprzedniego Burmistrza – ile powstawało inwestycji i widzimy jak jest teraz – AFERY,KŁÓTNIE i totalny marazm inwestycyjny.

  Burmistrz MŻP do dymisji !!!! Ludzie tylko referendum, gdyż inaczej grozi nam upadek totalny Łomianek…

  0
  0
  Odpowiedz
 28. Miki

  A co Burmistrz ma do organizacji Sesji Rady? Przecież od zawsze tylko i wyłącznie za zwoływanie i organizację Sesji jest odpowiedzialny Przewodniczący Rady Miejskiej. Radni powinni go dpoprowadzić do ładu i składu. Mim zdaniem jak sobie nie radzi, to go zmienić na inną lub innego. Może kobieta by była bardziej rzeczowa.

  A co do inwestycji to proszę porównać sobie ile powstało wodociągów i kanalizacji w ciągu ostatnich lat.
  – w latach 2017-2018 13.374 m.
  w latach 2019-2020 34.174 m. – prawie 3 razy więcej!

  Z powyższych danych wynika, że ostatnie lata Pana Dąbrowskiego oznaczały spadek inwestycji potrzebych mieszkańcom na rzecz imprezek, bitew i koncertów diskopolo. Tak się władza bawiła.
  Co się działo między innymi w Szkockim Ranczo, ile to kosztowało.
  Pisał o tym m.in. Radny Etienne: https://www.lomianki.info/moje_lomianki.php?nr=527

  Co u Burmistrz Żebrowskiej jest słabe? Informacja!
  Ludzie zwyczajnie nie wiedzą ile i co jest robione. Oczywiście propaganda na miarę poprzednich władz, pokazywnaie dzisątek zdjęc tych samych rozkopanych ulic, to przesada, ale informacja jest potrzebna.

  0
  0
  Odpowiedz
 29. Lubudubu

  Dziwne jest to miasteczko. Pełne wertepów, kurzu, z nijakimi ciasnymi lub bardzo ciasnymi ulicami. Aleje, większa nazwa niż aleja. Nawet zebrań rady nie potrafi zwołać wybrany człowiek. Wszystko się kisi w oparach oportunizmu i działaniach pod publiczkę. A o najciekawsze jeden z najszybszych wzrostów ludności w kraju. Z roku na rok budżet przyrasta o dziesiątki milionów złotych a jednocześnie chodzą słuchy, że pojedynczy radni blokują sesję obawiając sie pozyczki gminnej w kwocie śmiesznych 20 milionów złotych. Taka gmina w oparach absurdu.

  0
  0
  Odpowiedz
 30. do Miki

  Jak to co ma Burmistrz do Sesji Rady Miejskiej?

  Przecież zarówno Przewodniczący Rady Miejskiej jak i Pani Burmistrz stworzyli KOALICJĘ POLITYCZNĄ i praktycznie Pani Burmistrz miała większość w radzie miejskiej i jednocześnie zarządza Łomiankami jako władza wykonawcza.

  Przecież to w kuluarach ustalono, de facto pomiędzy ugrupowaniem Pani Burmistrz i ugrupowaniem koalicyjnym ustalono,że Pan Salwowski będzie kandydatem na Przewodniczącego Rady Miejskiej i dostanie poparcie ugrupowania Pani Burmistrz.

  Czy nie mogą swoich konfliktów personalnych załatwiać w zaciszu gabinetów?

  Dlaczego Pani Burmistrz nie potrafi się już dogadać nawet ze swoim najbliższym koalicjantem?

  Konflikt goni konflikt, afera-aferę za rządów obecnej Pani Burmistrz, a inwestycji dużych nie widać, skończyły się wraz z poprzednim Burmistrzem.

  Należy jak najszybciej poprzez referendum odwołać Panią Burmistrz, zanim Łomianki popadną w duże kłopoty.

  Po prostu najwyraźniej zarządzanie Łomiankami poprzez KONFLIKTY w koalicji nie daje rezultatu.

  A miało być tak cudnie, pamiętacie hasła wyborcze Pani Burmistrz? Pewnie nie…nic dziwnego, gdyż wszyscy widzą jak jest…

  BURMISTRZ MŻP, jej koleżanki oraz świta – MUSZĄ ODEJŚĆ!!
  REFERENDUM!!!

  Przekażmy ster rządów doświadczonemu menadżerowi, doświadczonemu samorządowcowi, który posprząta po rządzącej obecnie ekipie, jak w stajni Augiasza…

  0
  0
  Odpowiedz
 31. do Miki 2

  Przecież audyt zapowiadany szumnie przez Panią Żebrowską-Piotrak się odbył.

  Jakoś nie widać, żeby Pani Burmistrz skierowała jakieś sprawy przeciwko byłemu Burmistrzowi do prokuratury, więc gdzie są te nieprawidłowości, których rzekomo miał się dopuścić Burmistrz Tomasz H. Dąbrowski…

  Zaraz powiecie, że to co się teraz dzieje w Łomiankach, konflikt na łonie władzy i koalicjantów i za tym idący paraliż Łomianek to też wina byłego Burmistrza Tomasza H. Dąbrowskiego, ale w to już NIKT wam nie uwierzy i dlatego wkrótce przegracie…

  0
  0
  Odpowiedz
 32. AudytyMŻP

  Czy redakcja Łomianki.info może opublikować pełne audyty, które zostały zrobione przez Panią Burmistrz???

  W końcu kosztowały podatników ok. 80 tys zł

  Powinnismy poznać treść tak drogich kontroli…

  0
  0
  Odpowiedz
 33. cytuje Marcina

  Jeżeli udajecie, że nie rozumiecie o co chodzi, to powtarzam wpis Marcina Etienne i nie bijcie piany o referendum i jakiejś koalicji:
  Przewodniczący Rady Miejskiej Adam Salwowski przekładając sesję RM chciał uniknąć drobnych konsekwencji w postaci odwołania go z funkcji przewodniczącego. Teraz czekają go bardziej poważne. Przekładając obrady na tak odległy termin (30.06) narusza szereg przepisów, za które poniesie, mam nadzieję, rychło zasłużoną karę. Nie chodzi bowiem już jedynie o proceduralne uchybienia, czy nawet nadużycia, które nie są unormowane w systemie prawnym.

  Art. 231. § 1. k.k. mówi – „Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.

  Straty w przypadku naszej gminy będą wymierne. Zerwane umowy, unieważnione przetargi, w tym przetarg na odbiór odpadów. Piszę „straty gminy”, ale tak naprawdę mam na myśli straty, jakie poniosą nasi mieszkańcy. Pani Krysia nie puści swojego dziecka do nowo otwartej szkoły. Pan Roman nie skorzysta z wybudowanej hali pneumatycznej, zaś Państwo Kowalscy pozostaną w okresie letnim z nieodebranymi odpadami komunalnymi.

  Gdy wybieraliśmy półtora roku temu Przewodniczącego Rady Miejskiej zabrakło nam (radnym) najwyraźniej instynktu. A może po prostu trudno w dzisiejszych czasach o osoby przyzwoite, praworządne i oddane sprawom społecznym…

  0
  0
  Odpowiedz
 34. do Radnego Marcina Etienne

  Szanowny Panie Radny, czy może Pan poprosić o audyty, które Burmistrz MŻP wykonała po objęciu władzy.
  Koszt był 80 tys zł
  Opinia publiczna chciałaby się zapoznać z treścią. Pytanie następne: Kto robił audyt, czy były to osoby z uprawnieniami do przeprowadzania audytów?
  Co wykazał audyt i czym skutkował? Ile zawiadomień do prokuratury wysłała Burmistrz MŻP przeciwko byłemu Burmistrzowi Tomaszowi H. Dąbrowskiemu.

  Czekamy na publikację audytu – mieszkańcy Łomianek

  0
  0
  Odpowiedz
 35. Co można wojewodzie to nie tobie...

  Na jednym ze zdjęć, które opublikował urząd widnieje młody Dąbrowski (radny) jak wykonuje opryski (dezynfekcję przystanków) bez jakichkolwiek zabezpieczeń (sic!!!) (ochrony osobistej).

  Z tego co wszyscy wiemy inni radni zostali odrzuceni – pewnie z powodu opcji politycznej i braku kwalifikacji.

  CZY RADNY DĄBROWSKI MA KWALIFIKACJE DO TEGO I DLACZEGO ROBI TO BEZ ŚRODKÓW OCHRONY OSOBISTEJ???

  0
  0
  Odpowiedz
 36. Referendum konieczne

  Gmina Łomianki pogrąża się w chaosie. Kłótnie na łonie władzy, afery,brak strategicznych inwestycji. To wszystko po niemalże 1,5 roku rządów Burmistrz MZP. Oczywiście, pewnie niektórzy powiedzą,że to wina poprzedniego Burmistrza, ale w to już nikt z mieszkańców Łomianek nie uwierzy. Obecna władza najwidoczniej doszła do kresu swoich możliwości. Teraz tylko Referendum. W innym przypadku Łomiankom grozi zapaść. Burmistrz MZP musi odejść odejś. Najlepiej niech zabierze że sobą swoje koleżanki i dalszą świtę.

  0
  0
  Odpowiedz
 37. Tomasz Dabrowski

  Odpowiedź do: #Co można wojewodzie to nie tobie… /#FotoDąbrowskiego

  Czując się wywołany do odpowiedzi z przykrością muszę stwierdzić, że osoba ze zdjęcia (dezynfekująca domy komunalne) jest zbyt wysoka i zbyt wysportowana by mogła być mną :). W okresie kwarantanny jak i wcześniejszym nigdy nie podjąłem się działań mających na celu dezynfekcję przestrzeni publicznej. Domyślam się, iż pomyłka ta może wynikać z podobnego (wręcz identycznego) „stroju” noszonego przeze mnie i przez osobę ze zdjęcia. Na przyszłość jednak, pragnąc uniknąć podobnych pomyłek pozwolę sobie uprzedzić, iż podobny „strój” może nosić około miliona osób w naszym kraju.

  W pozostałe działania w które się włączyłem (szycie masek ochronnych i ich dystrybucja, rozwożenie świątecznych paczek z żywnością itp.), nie działałem jako osoba prywatna (Tomasz Dąbrowski – Radny Rady Miejskiej w Łomiankach) a jako jeden z 50 członków – wolontariuszy Stowarzyszenia Proobronnego „Amor Patriae”. Organizacja ta (www.amorpatriae.pl) zgodnie z zarejestrowanym przez sąd statutem działa w ramach zarządzania kryzysowego, ratownictwa czy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Szczegółowe sprawozdanie z naszych działań z pewnością zostanie przesłane do UM oraz opublikowane na stronie stowarzyszenia. Istotnym jest również fakt, że wszyscy wolontariusze zostali wyposażeni w niezbędny sprzęt ochrony osobistej (maski, rękawiczki, płyny do dezynfekcji) co również widać na zdjęciu.

  Na koniec pragnę życzyć wszystkim komentującym zdjęcia moje i nie tylko, dużo zdrowia w tym trudnym dla wszystkich okresie, szybkiego powrotu do „normalności” oraz cierpliwości i spokoju ducha w czasie kwarantanny ! Wszystkiego dobrego !

  #ZostańWDomu #PROobronni

  0
  0
  Odpowiedz
 38. Dąbrowski

  Jesteś przewodniczącym komisji bezpieczeństwa…. co jako komisja zaleciliście urzędowi do realizacji dla bezpieczeństwa publicznego?

  Dlaczego komisja nie podejmuje działać dla mieszkańców Łomianek? Boicie się?

  0
  0
  Odpowiedz
 39. blokada

  Niesamowite, że jeden człowiek może zablokować całą Gminą Łomianki. Prawo jest niedoskonałe, to widać gołym okiem. Lektura tej dyskusji i tekstu nie pozostawia złudzeń – Pan Adam Salwowski działa na szkodę dobra wspólnego, bardzo dobrze, że Burmistrz podjęła odpowiednie korki prawne. Takie blokowanie na poziomie gminy rodzi najgorsze przypuszczenia co do motywacji blokującego. Czy ktoś ma informację co się dzieje aktualnie ? Tylko nie zamiatajcie skandalu pod dywan….

  0
  0
  Odpowiedz
 40. obserwator II

  I tak drobne ambicje zwyciężają. W normalnym kraju ma zastrzeżenia to poddaje to demokratycznej dyskusji a do tego potrzebna jest rada. W dodatku są tacy co to popierają, tak miła nam polakom jest dyktatura mądrzejszych albo bardziej bezwzględnych ludzików.. Nie dociera do mie faktże wdemokratycznym kraju jedna osobo może wszstko zblokować nie słuchąjąc głosu wiekszosci. Paranoja.

  0
  0
  Odpowiedz
 41. MŻP musi odejść

  Gmina pogrążona jest w CHAOSIE. Wydaje się, że nikt już nad niczym nie panuje – istna jazda bez trzymanki. Czy tak skończą się rządy Pani Burmistrz MŻP? Czy Pani Burmistrz wróci do Sokołowa Podlaskiego? Póki co, nagonka na przewodniczącego rady miejskiej Pana Salwowskiego TRWA w najlepsze. Gazetka wydawana przez urząd miejski, za nasze pieniądze, poświęciła atakowi na Pana Salwowskiego aż 10 stron. Niby gazetka nasza czyli gminna, ale ciekawe dlaczego nie opublikowali stanowiska Pana Salwowskiego? Przypomnieć należy, że Pan Salwowski to niedawny, NAJBLIŻSZY koalicjant Pani Burmistrz, wybrany na stanowisko przewodniczącego za aprobatą osobistą Pani Burmistrz MŻP. Pamiętajcie to jest kłótnie na szczytach władzy – to walczą między sobą niedawni koalicjanci. Dosyć tego – Burmistrz MŻP musi odejść.

  0
  0
  Odpowiedz
 42. Burmistrz do dymisji

  Burmistrz Łomianek MZP zdaje się nie panować już nad tym co dzieje się w Łomiankach. Kłótnie na szczytach władzy pogrążaja Łomianki. Urząd Miejski w Łomiankach w sposób brutalny, ale dosyć prymitywny atakuje swojego niedawnego najbliższego koalicjanta. Przypomnieć należy, że Pan Salwowski został przewodniczącym rady miejskiej z rekomendacji Pani Burmistrz, która teraz atakuje Pana Salwowski ego. Znowu Pani Burmistrz, być może to dzięki poparciu Pana Salwowskiego objęła swój urząd. Ehhh najbardziej cierpią zwykli mieszkańcy. Burmistrz MZP musi odejść to jedyne wyjście, żeby posprzątać ten bałagan, który powstał wraz z objęciem władzy przez Panią MZP

  0
  0
  Odpowiedz
 43. Małgorzata musi odejść

  To jedyne wyjście z sytuacji, w której znalazły się Łomianki. Trzeba posprzątać tę istną stajnie Augiasza, zanim będzie dla Łomianek za późno. Afery, kłótnie na szczycie władzy, wpadki etc. Mieszkańcy po prostu mają dosyć takiego stylu zarządzania. Małgorzata musi odejść i zabrać ze sobą swoje koleżanki i całą świtę… Sokołów Podlaski czeka…

  0
  0
  Odpowiedz
 44. Zadłużenie Łomianek

  Pani Burmistrz MZP zamierza zadluzyc Łomianki na 22mln złotych!!!! Apel do radnych, niezależnie od preferencji politycznych: nie możecie do tego dopuścić. Pani Burmistrz dzisiaj jest w Łomiankach, jutro może być w swoim rodzinnym Sokołowie Podlaskim, a dług zostanie. Po co zadluzac Łomianki przy największym budżecie w historii. Przy pozostawionych 12 milionach przez poprzedniego Burmistrza Tomasza H Dąbrowskiego…? Jakie to inwestycje che za tą kwotę Małgorzata zrealizować? Wiecie? Bo ja nie..

  0
  0
  Odpowiedz
 45. dozadluzenielomianek

  Trzeba cytować dyskutowany tekst, bo bez zrozumienia czytacie:
  „Środki pozyskane z emisji obligacji w tym roku miały być przeznaczone na: „budowę Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Sadowej, obejmującą zakup nieruchomości gruntowej; przebudowę ulicy Fabrycznej wraz z budową kanalizacji deszczowej i odprowadzenie wód deszczowych do cieku tzw. „strugi Dziekanowskiej” – jako kluczowy element zagospodarowania wód opadowych zalewających centrum Łomianek; dofinansowanie programu budowy dróg w Łomiankach, którego pierwszym etapem będzie przebudowa ulicy Długiej w Dąbrowie Leśnej” oraz spłatę części zobowiązań (obligacji) zaciągniętych w poprzednich kadencjach.

  Efektem „zawieszenia” działania Rady Miejskiej do końca czerwca przez Przewodniczącego Adama Salwowskiego, czyli m.in. braku decyzji finansowych, może być wstrzymanie realizacji inwestycji. Urząd może mieć też problem z rozstrzygnięciem przetargów, m.in. na odbiór odpadów.
  Jak z problemem poradzą sobie Radni oraz Urząd Gminy? Prawo, które określa, że władza wykonawcza (Burmistrz) wykonuje to co uchwali władza uchwałodawcza (Rada Miejska) nie przewidziało rozwiązań dla sytuacji, w której Burmistrz i Radni chcą zwołania Sesji Rady Miejskiej, a Przewodniczący ma na ten temat odrębne zdanie.”

  0
  0
  Odpowiedz
 46. Burmistrz do dymisji

  Burmistrz MZP musi odejść. Przez półtora roku rządów zdążyła się pokłócić nawet ze swoim najbliższym koalicjantem Panem Adamem Salwowskim. Pamiętajcie to dzięki Pani Burmistrz MZP, Pan Salwowski został Przewodniczącym rady miejskiej, a z drugiej strony prawdopodobnie dzięki poparciu, które po 1 turze wyborów, udzielił Pan Salwowski, Pani MZP, została ona, niestety wybrana na Burmistrza Łomianek. Nie dajcie się omamic propagandą płynąca z Urzędu Miejskiego W Łomiankach. Burmistrz MZP, jej koleżanki i świta muszą odejść.

  0
  0
  Odpowiedz
 47. Referendum konieczne

  Łomianki, po półtora roku rządów Burmistrz MZP są na skraju zapaści. Może w Sokołowie Podlaskim lepiej by dała sobie radę. W Łomiankach od półtora roku afera goni aferę, marazm w inwestycjach. Konieczna jest wymiana na stanowisku Burmistrza. Burmistrz MZP, jej koleżanki, które zatrudnia i cała świta muszą odejść. Widzą to nawet ci, którzy ją popierali. Co jeszcze musi się wydarzyć w Łomiankach? Burmistrz winna honorowi zrezygnować, jeżeli tego nie zrobi, to mieszkańcy ją odwolaja lub Łomiankom grozić może również komisarz rządowy.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *