www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Zobacz jak może wyglądać szkoła w Łomiankach Dolnych

Urząd Miejski zaprezentował założenia przedsięwzięcia „Budowa Zespołu Szkół w Łomiankach Dolnych”.

Podczas posiedzenia połączonych Komisji Rady Miejskiej w Łomiankach na pytania radnych i mieszkańców odpowiadali burmistrz Małgorzata Żebrowska-Piotrak, urzędnicy merytoryczni oraz projektant dotyczące inwestycji obejmującej budowę szkoły podstawowej i liceum.

W program funkcjonalno-użytkowym przedsięwzięcia pn. „BUDOWA ZESPOŁU SZKÓŁ W ŁOMIANKACH DOLNYCH” obejmuje m.in charakterystykę lokalizacji, opis inwestycji – opis budynku i jego podział na strefy, sale lekcyjne, zagospodarowanie terenu, opis strefy sportu, zewnętrzne miejsca nauki i relaksu, umiejscowienie małej architektury.

Opracowanie – jak twierdzi projektant wykorzystując wynikające z wielkości działki przy uli. Brzegowej, miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego oraz przepisów ogólnych –  zakłada, że w szkole podstawowej będzie mogło się uczyć w klasach I-III – 150 uczniów, w klasach IV-VII – 300 uczniów, a w liceum 240 uczniów.

Szacowany koszt budowy inwestycji to około 40 milionów złotych netto, czyli ponad 50 milionów złotych brutto.

mm.


DOKUMENTY:
Program funkcjonalno-użytkowy przedsięwzięcia pn. „BUDOWA ZESPOŁU SZKÓŁ W ŁOMIANKACH DOLNYCH”
Koncepcja Programowo-przestrzenna
Wstępna koncepcja zagospodarowania terenu
Zestawienie wymaganych pomieszczeń i powierzchni

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

17 komentarzy

 1. z Chopina

  Ciekawe jakie problemy tym razem znajdą radni Skonieczny i Naftyński, Zdunek, Serzysko, Salwowski, PiS Bryk, były burmistrz Dąbrowski, Bartoszewski, Astrał, Zalewska, by uwalić lub odwlec w czasie inwestycje? Jak się ich słucha, to możne odnieść wrażenie, że działają tak, by się nic nie udało Żebrowskiej.
  A może tym razem się opamiętają i się wszyscy miło zdziwimy? Oby.

  Dobrze, że Żebrowska wybudowała nową szkołę w Sadowej, nowe przedszkole w Dąbrowie Leśnej. Tak dużo w pierwszej kadencji żadnemu burmistrzowi jeszcze nigdy się nie udało zrobić dla edukacji.
  Brawo Pani Burmistrz!

  SZKOŁA W ŁOMIANKACH DOLNYCH JEST POTRZEBA JUŻ!!!

  12
  6
  Odpowiedz
 2. Marek

  Sprawa nie jest tak jednoznaczna.
  600 uczniów to niezbyt duża liczba. 50 mln koszt duży, bo i ceny dzięki „dobrej zmianie” galupują . Wielkosć działki i przepisy nie pozwalają na więcej.

  Pytanie czy budować teraz, czy czekać na „wieczne kiedyś”,

  Patrząc na to co się dzieje między urzędem a radnymi, obawiam się, że nic z tego nie będzie 🙁

  5
  1
  Odpowiedz
 3. Arkadiusz Z.

  Komentarz *Po szybkim przejrzeniu dokumentów oceniam, że to dobry projekt i faktycznie powierzchnia jest wykorzystana na max.

  Może można dołożyć jeszcze jedno piętro? Nie wiem na ile pozwala prawo.
  Ale trzeba mieć świadomosć, że większa szkoła, to mniejszy komfort dla uczniów. Molochy budowano za PRL, a teraz się dąży do mniejszych, bardziej kameralnych szkół, gdzie uczeń nie jest anonimowy w masie 1000 i wiecej uczniów.

  4
  0
  Odpowiedz
 4. AASIA

  Zacząć budować jak najszybciej i szukać miejsca na kolejną w Kiełpinie.

  Nie ma czasu na kłótnie i szukanie problemów.
  Radni niech porzucą swoje ambicje polityczne i niech się zajmą współpracą. Politykowanie to na Wiejskiej.
  Do roboty panie i panowie.
  Zarabiacie zbyt duże pieniądze, by się kłócić o zabawki. 3000 miesięcznie.

  A Burmistrz niech się ugryzie czasami w język i powstrzyma od niepotrzebnych uwag.

  8
  2
  Odpowiedz
 5. zainteresowana

  Czy jest szansa, że jakby się pośpieszyli to w werześniu 2025 dzieci mogłyby już korzystać? Kto może wiedzieć jakie są terminy?

  3
  1
  Odpowiedz
 6. Mirosława SZCZEŚNIAK

  Tak szjoła w Kiełpinie też jest potrzebna.W konsultowanym ostatnio planie Kiełpin Zachód -paragraf 22/ teren przy KMŁ i przy ul .Rolnicze/j jest zaplanowany w tym planie teren 1 U z przeznaczeniem m.in. zabudowę ogólnodostępnymi obiektami kulturalnymi, budynkami o charakterze edukacyjnym, budynkami szpitali i zakładów opieki medycznej oraz budynkami kultury fizycznej wraz z niezbędnymi urządzeniami, budowlami sportowymi i rekreacyjnymi… Trzeba by tylko dopilnować gminę by tu w trybie pilnym powstała tak konieczna dla Kiełpina szkoła a nie co innego. Tego głośno powinni domagać się już teraz mieszkańcy bo budowa szkoły potrwa lata.
  https://bip.lomianki.pl/bip/prawo-lokalne/zarzadzenia-burmistrza/2023/12527,Zarzadzenie-Nr-WAO005032023-Burmistrza-Lomianek-z-dnia-3-stycznia-2023-roku-w-sp.html?fbclid=IwAR2cd3GJjw7N0-V3U-T7ldtlphd4aCKU2pHkXPtninRvEOOvOnLoM2idiao

  3
  0
  Odpowiedz
  • Gregor

   Coś tam miało być przy placu zabaw w Kiełpinie, ale radnym się nie spodobało i pomysł chyba upadł.

   0
   0
 7. Miika

  Proszę o jakiś skrót z posiedzenia – jakie są plany, konkretne ustalenia i terminy.

  0
  1
  Odpowiedz
  • Tadeusz

   Lepiej obejrzeć całość i wyrobić sobie samemu zdanie. Ja tak zrobiłem i nie uważam, że to zmarnowany czas.
   Pomysł ciekawy i mam nadzieję, że budowa zaraz ruszy, bo potrzby są ogromne. Szkoła w Sadowej trochę pomoże, ale to tzw. kropla w morzu potrzeb. Wnuki czekają.

   4
   0
 8. Niezalogowany

  Budować nie gadać. Szkoda każdego dnia.

  2
  1
  Odpowiedz
 9. Jola

  Od kiedy jest planowana budowa i ile czasu będzie trwała?

  0
  1
  Odpowiedz
 10. Zbyszek

  Czy coś się już dzieje z tą szkołą? Czy radni nadal blokują wszystko co chce zrobić burmistrz?

  0
  1
  Odpowiedz
  • do Zbyszek

   Coś wymyślą żeby się nie udało ruszyć. Wystarczy, że zablokują jakieś zmiany w budżecie. Tyko po to żeby „utrzeć nosa” Żebrowskiej. Władza radnych jest duża, w przeciwieństwie do odpowiedzialności, której nie ponoszą żadnej.

   13
   0
 11. Jan

  Przy takich chęciach jakie wykazuje obecna pani burmistrz, to ta szkoła powstanie może w 2050 :). Przecież tam się nic nie dzieje. Zobaczcie w jakim tempie została wybudowana szkolą podstawowa w Warszawie na Anny German…. ale tam wszystkim zależało, a tutaj zależy tylko na tym by mówić że przydałaby się szkoła. Smutne. Podobnie pani burmistrz obiecywała komunikacje miejską i co? A zakorkowana Wiślana? Było jakieś spotkanie ekspertów, którzy nie uwzględnili nowych osiedli na Wiślanej i zrobili plan przebudowy za 10 lat, bo maja wizje że liczba aut będzie zmalać, bo kiedyś będzie puszczony autobus do Łomianek Dolnych. Śmiech na sali. Skuteczność 0%.

  4
  3
  Odpowiedz
 12. Ewka

  Czy radni już wyrazili zgodę na budowę kolejnej szkoły przez Żebrowską? Czy nadal blokują budowę na Brzegowej, bo im się kobieta na stanowisku nie podoba? Jak widać kobieta Żebrowska radzi sobie lepiej niż jej poprzednicy.
  – Szkoła w Sadowej stoi. przedszkole w Dąbrowie stoi,
  – Fabryczna wyremontowana, Sierakowska w końcu przypomina ulicę, a nie ser szwajcarski,
  – parki pięknieją, powstały nowe place zabaw między innymi w Dziekanowie, Łomiankach Dolnych
  – a pozostałe place są wyremontowane między innymi w Dąbrowie Leśnej i Kiełpinie i wiele wiele innych.

  Może Nftyński z komisji edukacyjnej zajrzy w końcu do szkoł i zobaczy jak dzieci się tłoczą!

  4
  4
  Odpowiedz
 13. Ewka

  Przeczytałam informację, że Pani Burmisrz Żebrowska podpisała umowę na projekt. Czyli o co obiecuje, to realizuje.

  Powtórzę. Szkoła w Sadowej jest, Przedszkole w Dąbrowie jest. Kanalizacja i wodociągi cały czas budowane. Fabryczna wyremontowana. Zadaszenie boiska przy ICDS zrobione. Place zabaw. Budżet partycypacyjny jest. Środki dla fundacji i stworzyszeń coraz większe.
  Teraz druga szkoła jest na etapie planowania. Brawo!

  Żeby każdemu poprzednikowi udało się tyle zrobić, to byśmy nie mieli problemów ze zmianami w szkołach.

  A Naftyński chcał zablokować rozwój Łomianek i zapierał się żeby nie przyjmowali budżetu. Na szczęście większość radnych już czuje że to szkodnik jakich mało.

  2
  5
  Odpowiedz
  • Jan

   @Ewka:
   To za czasów obecnej pani burmistrz powstały bloki, przez co szkoły są przepełnione. Kanalizacja i wodociągi- pani burmistrz kontynuuje to co zaczeli poprzednicy. Szkola w Sadowej, podczas gdy bardziej potrzebna jest na „wczoraj” szkola w Lomiankach Dolnych. Fabryczna nieudolnie wyremontowana, a Wislana czeka- ale sa radosne banery wzdluz ulicy :D. Szkoda ze co opad deszczu, powstaja ogromne kaluze, ktorymi sa ochlapywani piesi.

   Jest budzet obywatelski- i projekt ktory wygral, czyli Latarnie na Koscielnej drodze! Projekt mial byc realizowany w 2023 roku, to kiedy zostal zrealizowany?!? W grudniu. Bo po co wczesniej mieszkancom jakies lataranie. Malo tego- mial byc na odcinku 1.2 km, a sa na 700 metrach :). I jeszcze nie swieca. Idealny obraz jak wladza realizuje inwestycje. No, ale moze jakby to robila pani burmistrz z pieniedzy gminnych to by swiecily, ale pewnie koszt bylby 100 milionow zlotych- wtedy by sie oplacalo zadbac.

   Szkola w Lomiankach dolnych jest na etapie planowania… Widzac jak planowany jest remont ulicy dojazdowej- Wislana, nie wroze szybszej realizacji bydowy niz w 2034. Przeciez na brzegowej nie ma nic! Ani latarnii, ani chodnikow. Tam wieczorem strach jest isc, a gmina chce tam posylac dzieci. Odwaznie… Dodatkowo zadnego busa gmina nie pusci, bo po co. Niech kazdy mieszkaniec kupuje wlasne auto… a sama pani burmistrz mowila na spotkaniach z Warszawa ws. buspasa, ze poprawi komunikacje wewnatz Lomianek, zeby ludzie mogli dojechac z kazdego miejsca lomianek do przystanku MZA. Gdzie ta komunikacja?

   4
   0

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *