ZRÓB SOBIE STATUT
Władze naszego miasta zdecydowały, by zmienić Statut Łomianek. Dotychczasowy tryb pracy nad projektem (niedopuszczenie do nich radnych opozycyjnych i odrzucanie wszystkich wniosków mieszkańców) oraz doświadczenia z innych konsultacji nasuwają obawy, że dokument służyć będzie interesom tylko wąskiej grupy sprawującej aktualnie władzę.
Dlatego uruchamiamy społeczne konsultacje dotyczące Statutu Łomianek. Z pomocą Kongresu Ruchów Miejskich wykorzystamy doświadczenia innych miast. Udział w projekcie wezmą organizacje pozarządowe, Forum Sołtysów i Przewodniczących Osiedli i zaproszeni eksperci.
W prace już zaangażowali się przedstawiciele Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, zapraszamy też inne ugrupowania.
Najważniejsze jednak będą dla nas sugestie i opinie mieszkańców. Punkt wyjścia będzie stanowił obecny Statut oraz Statuty Sołectw i Osiedli. Można je znaleźć wraz z propozycjami nowych uregulowań na stronie:
https://drive.google.com/drive…
Wasze uwagi nie muszą mieć dopracowanej formy. Napiszcie na czym Wam zależy, a nasi eksperci dopasują to do wymogów prawnych.
Wierzymy, że tak powstały projekt nie zostanie zignorowany i wspólnie zrobimy sobie Statut Łomianek na miarę XXI wieku.
Uwagi możesz wpisać tu, albo na stronie www.DialogLomianki.pl
KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
8 komentarzy
Wyślij komentarz
Burmistrz Łomianek spotka się z Prezydentem Warszawy w sprawie problemów z dojazdem z Łomianek do Warszawy
W przyszłym tygodniu ma odbyć się spotkanie prezydenta m.st. Warszawy Rafała Trzaskowskiego z burmistrzem Łomianek...
Sołectwo Łomianki Chopina zaprosiło na Magiczne Warsztaty Mikołajkowe
Magiczne Warsztaty Mikołajkowe, zorganizowane przez sołtysa i Radę Sołecką sołectwa Łomianki Chopina, zgromadziły...
25-lecie Fundacji Otwarte Ramiona z Dziekanowa Leśnego. Ćwierć wieku wsparcia i rehabilitacji
Fundacja Otwarte Ramiona świętuje 25-lecie działalności. Podczas jubileuszowej gali przedstawiono historię...
Przemówienia, przecięcie wstęgi… oficjalnie otwarto nowy Ośrodek Pomocy Społecznej w Łomiankach
Oficjalnie otwarto nową siedzibę Ośrodka Pomocy Społecznej w Łomiankach. Inwestycja, którą zaplanowano i rozpoczęto w...
Bielany ponownie rozbłysną świętami. Świąteczne akcenty w Galerii Młociny
Przed Galerią Młociny powstanie ogród pełen świątecznych iluminacji. Będzie można bezpłatnie zobaczyć piękne figury...
Rozmowy o KPO i komunikacji. Burmistrz Łomianek w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej
Burmistrz Łomianek Tomasz Dąbrowski oraz jego zastępca Bogusław Białowąs spotkali się w Ministerstwie Funduszy i...
Decyzja zapadła: Mieszkańcy Łomianek będą blokować wyjazd z Warszawy
Mieszkańcy Łomianek zapowiadają protest przeciwko korkom na trasie Łomianki–Warszawa. Podczas spotkania...
Choinka, kolędy i kiermasz – Szkoła Podstawowa nr 1 w Łomiankach rozpoczyna świąteczny czas
Rada Rodziców SP nr 1 w Łomiankach ponownie wprowadziła świąteczny klimat przed szkołą, organizując wspólne ubieranie...
Łomiankowski Ośrodek Pomocy Społecznej przeniósł się do nowej siedziby
W przeddzień oficjalnego otwarcia nowej siedziby Ośrodka Pomocy Społecznej w Łomiankach zapytaliśmy dyrektor OPS,...















Chcialbym aby podczas sesji rady miejskiej była możliwość dyskusji na temat uchwał, aby głos przed głosowaniem mogli zabierać zainteresowani mieszkańcy. Powinno to być zagwarantowane zapisami w statucie.
Rada miejska to nie maszynka do przyklepywania tego co wymyśli burmistrz. Mieszkańcy powinni jak kiedyś mieć możliwość dyskutowania o sprawach nas dotyczących.
Władza powinna być dla mieszkańców nie tylko co cztery lata w czasie kampanii wyborczej.
mieszkaniec, możesz to zrobić na komisji która opiniuje uchwały.
Część uchwał nie jest opracowywana na komisjach. Zresztą na komisjach większości radnych nie ma bo nie zostali zapisani do składu komisji. Nie ma tez burmistrza.
Nie bójcie się mieszkańców. Pamiętajcie że jako radni pracujecie dla mieszkańców i głos mieszkańców powinien być dla radnych najważniejszy i głos mieszkańców powinien być wysłuchany podczas sesji.
Kiedyś można było dyskutować, teraz nie można?
Panie Gawda czy może Pan zamieścić propozycje zmian do statutu które macie?
01.03.17 odbyły się konsultacje w sprawie statutu, prawie nikt nie przyszedł, nie wiem o co chodzi, Pan Gawda znów wyskoczy z propozycjami po czasie i będzie się wymądrzał, „Dlatego uruchamiamy społeczne konsultacje dotyczące Statutu Łomianek” Na posiedzeniach Komisji Statutowej nie zabierał głosu. Kto upoważnił tak nieodpowiedzialną osobę do takiego działania?
Dlaczego Pan Gawda wprowadza niepotrzebne zamieszanie?
Dlatego proszę kolejny raz Pana Gawdę o informacje jakie ma propozycje zmian. No bo chyba to jest kluczowe a nie sama informacja że je ma.
Myślę że wielu mieszkańców jest tym zainteresowana bo jest jedyną opozycją w stosunku do aktualnie sprawującego władzę Pana Rusieckiego i Burmistrza Dąbrowskiego i PiSu.
Kaziu daj spokój Panu Gawdzie. Najwyraźniej nie ma żadnych sensownych propozycji.
Kaziu i Ptysiu propozycja statutu obywatelskiego została złożona w terminie na konsultacjach. Byłem na spotkaniu mieszkańców i to były bardzo sensowne propozycje. Z tego co wiem, zostały w całości odrzucone przez radnych bez dyskusji. Między innymi panią która zanim została radną, pisała długie listy w imieniu mieszkańców razem wnioskując o zmiany w statucie. Te propozycje zostały umieszczone w statucie obywatelskim i pani, teraz radna odrzuciła swoje własne propozycje sprzed kilku lat. Po co robicie tu cyrk swoimi komentarzami?