www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

ZRÓB SOBIE STATUT

Władze naszego miasta zdecydowały, by zmienić Statut Łomianek. Dotychczasowy tryb pracy nad projektem (niedopuszczenie do nich radnych opozycyjnych i odrzucanie wszystkich wniosków mieszkańców) oraz doświadczenia z innych konsultacji nasuwają obawy, że dokument służyć będzie interesom tylko wąskiej grupy sprawującej aktualnie władzę.
Dlatego uruchamiamy społeczne konsultacje dotyczące Statutu Łomianek. Z pomocą Kongresu Ruchów Miejskich wykorzystamy doświadczenia innych miast. Udział w projekcie wezmą organizacje pozarządowe, Forum Sołtysów i Przewodniczących Osiedli i zaproszeni eksperci.
W prace już zaangażowali się przedstawiciele Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, zapraszamy też inne ugrupowania.
Najważniejsze jednak będą dla nas sugestie i opinie mieszkańców. Punkt wyjścia będzie stanowił obecny Statut oraz Statuty Sołectw i Osiedli. Można je znaleźć wraz z propozycjami nowych uregulowań na stronie:
https://drive.google.com/drive…
Wasze uwagi nie muszą mieć dopracowanej formy. Napiszcie na czym Wam zależy, a nasi eksperci dopasują to do wymogów prawnych.
Wierzymy, że tak powstały projekt nie zostanie zignorowany i wspólnie zrobimy sobie Statut Łomianek na miarę XXI wieku.

Uwagi możesz wpisać tu, albo na stronie www.DialogLomianki.pl

ZRÓB SOBIE STATUT

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

8 komentarzy

 1. mieszkaniec

  Chcialbym aby podczas sesji rady miejskiej była możliwość dyskusji na temat uchwał, aby głos przed głosowaniem mogli zabierać zainteresowani mieszkańcy. Powinno to być zagwarantowane zapisami w statucie.

  Rada miejska to nie maszynka do przyklepywania tego co wymyśli burmistrz. Mieszkańcy powinni jak kiedyś mieć możliwość dyskutowania o sprawach nas dotyczących.
  Władza powinna być dla mieszkańców nie tylko co cztery lata w czasie kampanii wyborczej.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. złomianek

  mieszkaniec, możesz to zrobić na komisji która opiniuje uchwały.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. j.j.

  Część uchwał nie jest opracowywana na komisjach. Zresztą na komisjach większości radnych nie ma bo nie zostali zapisani do składu komisji. Nie ma tez burmistrza.

  Nie bójcie się mieszkańców. Pamiętajcie że jako radni pracujecie dla mieszkańców i głos mieszkańców powinien być dla radnych najważniejszy i głos mieszkańców powinien być wysłuchany podczas sesji.

  Kiedyś można było dyskutować, teraz nie można?

  0
  0
  Odpowiedz
 4. Kaziu Kaziu

  Panie Gawda czy może Pan zamieścić propozycje zmian do statutu które macie?

  0
  0
  Odpowiedz
 5. złomianek

  01.03.17 odbyły się konsultacje w sprawie statutu, prawie nikt nie przyszedł, nie wiem o co chodzi, Pan Gawda znów wyskoczy z propozycjami po czasie i będzie się wymądrzał, „Dlatego uruchamiamy społeczne konsultacje dotyczące Statutu Łomianek” Na posiedzeniach Komisji Statutowej nie zabierał głosu. Kto upoważnił tak nieodpowiedzialną osobę do takiego działania?
  Dlaczego Pan Gawda wprowadza niepotrzebne zamieszanie?

  0
  0
  Odpowiedz
 6. Kaziu Kaziu

  Dlatego proszę kolejny raz Pana Gawdę o informacje jakie ma propozycje zmian. No bo chyba to jest kluczowe a nie sama informacja że je ma.
  Myślę że wielu mieszkańców jest tym zainteresowana bo jest jedyną opozycją w stosunku do aktualnie sprawującego władzę Pana Rusieckiego i Burmistrza Dąbrowskiego i PiSu.

  0
  0
  Odpowiedz
 7. Ptyś

  Kaziu daj spokój Panu Gawdzie. Najwyraźniej nie ma żadnych sensownych propozycji.

  0
  0
  Odpowiedz
 8. złomek

  Kaziu i Ptysiu propozycja statutu obywatelskiego została złożona w terminie na konsultacjach. Byłem na spotkaniu mieszkańców i to były bardzo sensowne propozycje. Z tego co wiem, zostały w całości odrzucone przez radnych bez dyskusji. Między innymi panią która zanim została radną, pisała długie listy w imieniu mieszkańców razem wnioskując o zmiany w statucie. Te propozycje zostały umieszczone w statucie obywatelskim i pani, teraz radna odrzuciła swoje własne propozycje sprzed kilku lat. Po co robicie tu cyrk swoimi komentarzami?

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *