www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Zwolnienia w Urzędzie Miejskim

Wczoraj dwa kluczowe referaty w Urzędzie Miejskim w Łomiankach straciły kierownictwo – Referat inwestycji i Gospodarki Komunalnej oraz Referat Ochrony Środowiska. Zwolniony został również pracownik Referatu Spraw Obywatelskich.

Czy prawdą są pogłoski o mało merytorycznych powodach tych decyzji kadrowych? Nie wiadomo… Wiadomo jednak, że umowy zostały wypowiedziane w sposób natychmiastowy, bez świadczenia pracy – czyli Urząd będzie nadal płacił pracownikom, którzy faktycznie nie będą pracować na rzecz mieszkańców…

Największe zaniepokojenie budzi fakt zwolnienia – Dariusza Sierzputowskiego – pracującego od niemal 20 lat w Urzędzie – kierownika referatu Ochrony Środowiska, który to referat stoi przed jednym z poważniejszych zadań tego roku – czyli wprowadzeniem nowego systemu zagospodarowania odpadami komunalnymi.
Decyzja o pozbyciu się człowieka, który ogarniał temat czekającej mieszkańców Łomianek „rewolucji śmieciowej”” od samego początku wydaje się być dość zaskakująca.

Czy Bogdan Kłódkiewicz (od kilku dni na zwolnieniu lekarskim) zastępca ds. rozwoju, który jest odpowiedzialny za Referat Inwestycji i gospodarki Komunalnej oraz Referat Ochrony Środowiska wiedział o tych posunięciach personalnych, czy ktoś z nim te decyzje konsultował???
Oczywiście za sprawy kadrowe w Urzędzie Miejskim w Łomiankach odpowiada Burmistrz Łomianek Tomasz Dąbrowski, jednak nieoficjalnie mówi się, że za decyzjami stoi Piotr Rusiecki – zastępca ds. społecznych.

Urząd nie chce komentować sprawy twierdząc, że sprawy kadrowe nie podlegają dyskusji prasowej…

redakcja@lomianki.info

Zwolnienia w Urzędzie Miejskim

Zwolnienia w Urzędzie Miejskim

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

14 komentarzy

 1. em.

  „nie podlegają dyskusji prasowej”? To jest informacja a nie dyskusja. Urząd ma obowiązek informować przedstawicieli mediów. Wszystkich.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Kaśka

  Szkoda Pana Dariusza, który tak jak i pracownicy referatu środowiskowego, służył w zeszłym miesiącu zawsze życzliwą i rzeczową odpowiedzią na pytania dotyczące Deklaracji.
  Chore to jest! Nie od dziś wiadomo kto wydaje wszelkie polecenia naszemu Burmistrzowi.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. chopinek

  Może zamiast zwolniać ludzi od ciężkiej roboty obcięli by sobie pensje. Z oświadczenia majątkowego wynika, że Zastępca Rusiecki pobiera miesięcznie z naszych podatków około 10 000.
  Pewnie za te pieniądze można 2-3 dobrych fachowców zatrudnić.

  0
  0
  Odpowiedz
 4. Zachodnia Street

  Mic nam mieszkańcom do polityki kadrowej Burmistrza Dąbrowskiego, chociaż w sytuacji kiedy jest poważna robota do zrobienia w sprawie śmieci wydaje się to troche dziwne posunięcie.

  0
  0
  Odpowiedz
 5. ziomalreaktywacja

  Nie są to oszczędności bo gmina bedzie zmuszona zatrudnić osoby do obsługi mieszkańców. No chyba że burmistrz jak zwykle ma nas wszystkich w …

  0
  0
  Odpowiedz
 6. l-dam

  Lecą wszyscy niepokorni: p. Gołab, naczelnik Policji, naczelnik Straży Miejskiej, zarząd KMŁ, a teraz dwa referaty. Kto następny?

  0
  0
  Odpowiedz
 7. weg

  Każde nieposłuszeństwo musi być bezwzględnie karane. Jak już wiadomo władza musi być sprawowana autorytarnie. Aby były efekty trzeba być bezkompromisowym.
  Jak się komuś nie podoba droga wolna.
  Zgodnie z przysłowiem : Wolnoć Tomku w swoim domku!

  0
  0
  Odpowiedz
 8. nieposłuszny

  Jak nie podstawicie taczek to tak będzie.

  0
  0
  Odpowiedz
 9. nieposłuszny

  Jaki powód jest tych zwolnień w Urzędzie.
  Teraz zwolniono 2 osoby kompetentne,miłe,o długim stażu pracy,bo trzeba zwolnić miejsca dla swoich niedouczonych.
  Niech odejdzie wicek PR to zaraz będą oszczędności i spokój.

  0
  0
  Odpowiedz
 10. jeserek

  Działania inwestycyjne to jeden wielki bałagan, pewnie niekontrolowany a kierownik działu inwestycji miał generalnie ambiwalentny stosunek do swoich obowiązków. W danym przypadku nie darłbym szat, a strata jest niewielka. Do tego zwolnienia dorzuciłbym jeszcze osobę odpowiedzialna za inwestycje zewnętrzne. Tam dopiero się dzieje.

  0
  0
  Odpowiedz
 11. 1231456

  Inwestycje zewnętrzne? czyli gdzie? na terenie poza gminą? Sam podział na „inwestycje zewnętrzne”” sugeruje, że są również „”inwestycje wewnętrzne”” i to jest bardzo dziwne. A co do oceny pracowników „”że strata niewielka””, że „”nie darłbym szat””. to rozumiem, że Pan/i ma sprawdzone informacje i czuje się kompetentny/a i posiada wiedzę i doświadczenie do stawiania takich ocen. Czyli tak jak każdy Polak który zna się na medycynie, wypadkach lotniczych i inwestycjach…”

  0
  0
  Odpowiedz
 12. ciekawy

  Czy potrzebne jest stanowisko sekretarza i i v-ce burmistrza społecznego z tak dużymi poborami,czy mogłaby to być jedna osoba?
  Czy potrzebni są emeryci w urzędzie przy tak wielkim bezrobociu i tylu pracowników w promocji,skoro gazetę wydaje komunikacja.
  Tu burmistrz powinien zastosować oszczędności.

  0
  0
  Odpowiedz
 13. Kasztelan

  Głosowałem na Dabrowskiego ale przez te przepychanki polityczno-towarzyskie w wykonaniu Rusiecki&Dąbrowski zalatują taką wiochą że żal dupę ściska. Zatrudnienie beztalencia teatralnego do promocji Łomianeki ,grafoman puszczający bąki w miejscach publicznych na stanowisku Dyrektora Domu Kultury . Jaki Pan taki kram.

  0
  0
  Odpowiedz
 14. GOSC

  Pana Darka szkoda miły i rzeczowy

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *