www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Zwrot w sprawie szkoły w Dąbrowie…?

Mieszkaniec Dąbrowy złożył Urzędowi propozycję zamiany działki na ul. Partyzantów na dwukrotnie większą działkę przy ulicy Wiślanej.

Kwestię wielkość działki przy ul. Partyzantów, która została zakupiona przez Łomianki w czerwcu 2012 roku celem wybudowania tam szkoły podstawowej już nie raz była podnoszona. Nie tylko cześć radnych twierdzi, że jest ona zbyt mała aby wybudować tam w pełni funkcjonalny obiekt wraz z np. boiskiem.

Pojawiała się nowa – inna – perspektywa. Mieszkaniec Łomianek złożył 15 kwietnia propozycję zamiany działki przy ul. Partyzantów na działkę o dużo większej powierzchni przy ul. Wiślanej (pismo poniżej).

Nad sprawą pochyliła się już Komisja Techniczna Rady Miejskiej podczas posiedzenia, które odbyło się 18 kwietnia.
Przyjęto wniosek o treści: „W związku z pismem Pana Jana Makólskiego-Toho z dnia 15 kwietnia 2013 roku, Komisja Techniczna wnioskuje o przeprowadzenie rozmów po terminie 12 maja 2013 roku, czyli po powrocie do kraju Pana Jana Makólskiego-Toho, w sprawie możliwości zamiany działki pod realizacje budowy szkoły w Dąbrowie Leśnej. Uważamy, że lepiej jest budować taki obiekt na działce o maksymalnie dużej powierzchni co ułatwia proces projektowania, a w przyszłości umożliwia ewentualną rozbudowę.
Prosimy o pisemne przekazanie Komisji Technicznej ustaleń po przeprowadzonych rozmowach w sprawie zamiany ww. działek.
Jednocześnie prosimy o pilne sprawdzenie czy istnieje możliwość wybudowania obiektu na powyższych terenach oraz pilne rozpoczęcie rozmów w Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych na temat odlesienia działki.””

Jak do sprawy odniesie się burmistrz Dąbrowski – główna siła napędowa budowa szkoły na działce przy Partyzantów? Czy sprawa zamiany działek jest formalnie możliwa? Dziś nie wiadomo…
Wiadomo jednak – jak pokazuje złożona propozycja – że sprawa ewentualnej budowy szkoły w Dąbrowie wymaga jeszcze dokładniejszego przyjrzenia się i rozpatrzenia wszelkich „”za”” i „”przeciw”” – tak po stronie burmistrza Dąbrowskiego jak i radnych. Potrzeba zwykłego rzeczowego dialogu.
Zbyt szybkie i zbyt pochopne decyzje oraz wygłaszane na pokaz deklaracje zapewne nie służą tej sprawie.

redakcja@lomianki.info

Zwrot w sprawie szkoły w Dąbrowie...?

Zwrot w sprawie szkoły w Dąbrowie...?

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

8 komentarzy

 1. obserwator!

  Kolejny sukces BURA! najpierw 90 milionów!, Nowy Markpol, druga biedrona a teraz załatwił zamianę działek! Brawo! brawo ! Brawo!

  bur powinienm zarabiać 30 tysięcy miesięcznie! i powinen jeszcze zwolić 20 osób z urzedu!Albo najlepiej wszystkich pracujących w UM z Łomianek i powinen w to miejsce zatrudnić ludzi z WND!!Alleluja!

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Komentator subiektywny

  Nie ma sensu robić kolejnej awantury. trzeba się sprawie przyjrzeć i podjąć rozsądne decyzje.
  Zamiana pewnie byłaby dla Gminy Łomianki atrakcyjna, ale czy burmistrz Dąbrowski wzniesie się, czy doradca Rusiecki wzniesie się ponad poziom dennych rozgrywek które prowadzi?

  Faktem jest to, że na szkołę w Dąbrowie nie ma środków. To pomysł papierowy i ustawiony pod zbliżające się wybory.
  Faktem jest też to, że burmistrz teraz jednak realizując rozbudowę szkoły w Sadowej pokazałby chęć współpracy i kontynuacji już rozgrzebanych tematów. Pokazałby siebie jako rozsądnego gospodarza. Banując opcję „Sadowa” obnaży swoją zaciekłość i nic więcej.
  Koszty budowy szkoły w Dąbrowie to morze w porównaniu z wiadrem środków, które należy wlać na Sadową.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. wado

  Co się LEMINGI cieszą?
  Nawet jak się uda zamienić to i tak sukces będzie na konto burmistrza a jak nie to nie i szkoła będzie w Leśnej i jakoś to będzie. Ciasno ale będzie :)))))))))))))))))

  0
  0
  Odpowiedz
 4. oby

  Kolejny sukces burmistrza? smiech na sali.
  Sukcesem będzie rozbudowa szkoły w Sadowej to powinno być teraz ważne tym bardziej że zyskałby dodatkowe głosy, i spełnił obietnice 🙂
  Popieram w zupełności komentatora subiektywnego 🙂

  0
  0
  Odpowiedz
 5. sadowiak

  Nie popieram bura, ale zgadzam się, że inwestowanie w szkołę w Sadowej to jakaś porażka. Ta „szkoła” powinna zostac zamknięta a dzieciaki przeniesione do Dziek Polu. Lepiej opłacić busa, ktory bezpiecznie zapewni dojazd dzieciakow d szkoły niż opłacać 100 osobową szkołę

  0
  0
  Odpowiedz
 6. oby

  sadowiak dzieciaka masz ty,my mamy dzieci, nawet pisać nie umiesz wiec zanim się udzielisz na temat szkoły w sadowej sprawdź pisownię.

  0
  0
  Odpowiedz
 7. sado

  oby lemingu sam jesteś dzieciak
  a o szkole w sadowej zapomnij. będzie w Dąbrowie

  0
  0
  Odpowiedz
 8. dziek pol

  Sadowiaku, a gdzie te 100 dzieci umieścisz dodatkowo w Dziekanowie Polskim, ta szkoła zwisa na końcu planów budżetowych Jaśnie Nam Panującego Bur_mistrza. Ma z 6 sal a o sali gimnastycznej to już nie wspomnę… a poważnie… myślę że burmistrz i jego światła świta, nie mają żadnego pomysłu i wizji dla Łomianek, jedyne co to mają plan aby nie strącić ich z zydelka, a przy okazji coś dla siebie ugrać, brak efektywnego planowania… Sadowa i Dziekanów to dla p. Dąbrowskiego – zaplecze edukacyjne dla Czosnowa… i nie będzie w te szkoły inwestował, zresztą mieszkańcy tych miejscowości nie zbyt chętnie głosowali za…. burmistrzem, więc teraz burmistrz ma ich w ….

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *