www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Zwycięski powrót

Dwudziestego maja, w Parku Europy,w miejscowości Noyelles les Vermelles (Francja)rozegrany został 16. turniej młodzików w piłce nożnejo puchar Ferdynanda AZALOT. W turnieju wzięłoudział 15 drużyn z Francji i jedna drużyna z Polski,ze Szkoły Podstawowej Nr 1 z Łomianek.

Drużyny podzielone zostały na 4 grupy po4 zespoły. Reprezentacja Łomianek trafiłado jednej grupy razem z RC LENS, JF GUARBERCQUEoraz RC ARAMON. Ponieważ jedenzespół z naszej grupy nie dojechał na turniej,Łomianki rozegrały dwa mecze – oba zwycięskie.W pierwszym meczu pokonaliśmy 3:0RC ARAMON, w drugim – 4:0 znany zespół RCLENS. W ćwierćfinale Łomianki spotkały sięz ubiegłorocznym zwycięzcą turnieju – drużynąES AVIER. W regulaminowym czasie grywynik brzmiał 1:1 i o zwycięstwie zdecydowałyrzuty karne, które rozstrzygnęliśmy na nasząkorzyść 5:4. Mecz półfinałowy z JS LONGUENESSEzakończył się niestety naszą porażką2:0. W meczu o trzecie miejsce pewnie pokonaliśmyzespół NOYELLES 3:0. Był to najlepszy występ naszej drużyny w historii tego turnieju.Gra młodych, łomiankowskich pikarzy byłabardzo dobra i gdyby nie lejący deszcz od meczówćwierćfinałowych, który przyczynił się donaszej porażki w półfinale, mogliśmy osiągnąćjeszcze większy sukces.

Poza udziałem w turnieju, uczniowie z Łomianekw czasie całego pobytu we Francji mieli wieleatrakcji. Dzięki uprzejmości mera zwiedziliśmyośrodek treningowy drugiej drużyny ligi francuskiejRS LENS, obejrzeliśmy mecz ligi francuskiej:RC LENS- NICE (ponad 38 000 widzów nastadionie), zwiedziliśmy Eurodisneyland, wieżęEiffla, oraz oceanarium w Boulogne-Sur-Mernad morzem.

Niezwykle interesująca była jednodniowawycieczka do Paryża, dokąd udaliśmy się pociągiemTGV z prędkością ponad 300 km/h.220-kilometrowy odcinek z Arres do Paryżapokonaliśmy w niespełna 40 minut. Tam obejrzeliśmyobchodzące swoje piętnastolecienajwiększe wesołe miasteczko w Europie – Eurodisneyland.Niezwykłe wrażenie wywarła nauczniach kolorowa parada postaci bajkowych,kraina przygód z baśni 1001 nocy, wyprawydo afrykańskiego buszu, spotkania z piratamiw Wysp Karaibskich i przejażdżka rollercoasteremz Indianą Jonesem.

Oczywiście na trasie wycieczki nie mogło zabraknąć320-metrowej wieży Eiffla wzniesionejw 1889 roku, jako główna atrakcja WystawyŚwiatowej, w setną rocznicę wybuchu rewolucjifrancuskiej.

Łuk Triumfalny, jedną z największych atrakcjiturystycznych stolicy Francji nasi uczniowiepodziwiali podczas zmiany warty honorowej.Wokół Łuku, dla uczczenia zwycięstwa armiifrancuskiej, zostało zbudowane największe rondona świecie łączące 12 ulic.

Kolejny symbol Paryża, Pola Elizejskie to szerokana 72 m, 2 km aleja, będąca w XIX w. idealnymmiejscem dla arystokratów do obnoszenia sięswoim bogactwem i urządzania paradnych defilad. Obecnie Pola Elizejskie to szyk mody światowejmetropolii, gdzie dominują biura lotnicze,salony samochodowe, kina, restauracje, i gdziepod koniec lipca odbywa się ostatni etap wyścigukolarskiego Tour de France.

Odwiedziliśmy również Boulogne-Sur-Mer,jeden z najciekawszych portów nad kanałemLa Manche, pochodący z XIII w., z muramiobronnymi i dominującą sylwetką bazylikiNotce-Dame wzniesionej w latach 1827-66wg najlepszych wzorów architektury włoskiej.W tym ponad 45-tysięcznym mieście sportowcyi radni zwiedzali największe i najnowocześniejszew Europie akwarium i muzeum morskieNausicea z florą i fauną posiadłości zamorskichFrancji (Morze Karaibskie, Ocean Atlantycki,Ocean Spokojny, Morze Śródziemne).

To była bardzo ciekawa lekcja przyrody, geografii, pełna bogactwa życia podwodnego, kolorowychryb, koralowców, mięczaków, różnorodnychform morskiego świata.

Pięciodniowy pobyt we Francji należy uznaćza bardzo udany. Powróciliśmy do domu pełniwrażeń i nadziei, że w przyszłorocznej edycjifrancuskiego turnieju piłkarskiego pokusimysię o zwycięstwo.

Skład piłkarskiej reprezentacji drużyny Łomianek:
1. Kuba Grzelak
2. Michał Czechowski
3. Kamil Słoń
4. Rafał Zakrzewski
5. Szymon Zakrzewski
6. Michał Burakowski
7. Andrzej Bulaszewski
8. Konrad Rusinek
9. Przemek Nowakowski

Maciej Piórkowski – trener
Gazeta Łomiankowska nr 11/2007

Zwycięski powrót

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *