www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Życie w depresji….

Tak dla formalności i zamknęcie tematu dogmatu.

Woda nie zatrzyma sie na ul. Kościelnej, a nawet na Warszwskiej… Jak nas zaleje to 80% Łomianek będzie pod wodą, czy to oznacza że mamy zakazać budowy nawet w centrum Łomianek?

Nie siejmy demagogi, jeżeli można odrolnić teren 4.2A przy samaym wale to można budować domy i na Kępie Kiełpińskiej i w Łomiankach Dolnych.

Mieszkamy na terenie zagrożonym powodzią, ale czy to znaczy że mamy wstrzymać wszystkie inwestycje na tym terenie i stać sie skansenem na obrzeżach Warszawy? Zajmijmy się tematami ważnymi np. co Burmistrz i Radni zrobili w kwestii umocnienia wałów?

Życie w depresji....

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

5 komentarzy

 1. łomianka

  No przecież… można postawić domy na palach i wyposażyć w pontony 🙂

  0
  0
  Odpowiedz
 2. JEDI

  Ale to już nudne te wasze odrolnienia, trasy w lesie czy po wale.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. Obserwator III

  Tak się składa że najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest przerwanie najsłabszych walów na Kępie Kiełpińskiej. Ciekły jak rzeszoto podczas poprzedniej powodzi! Obronną ręką wyjdą wtedy wszystkie wyżej położone części Łomianek, bo to blisko 1,5 metra różnicy poziomu w stosunku do Burakowa. Czyli woda najmocniej zaleje przebaczone przez Burmistrza i Łomianki Razem tereny do odrolnienia, omijać położone wyżej tereny bliższe Warszawy.

  0
  0
  Odpowiedz
 4. tomasz

  ale jaja, rozumiem, że świeższych danych udowadniających tezę, że jak zaleje to całe Łomianki nie było i trzeba było się oprzeć na roku 1844? rozumiem, że to ładnie to na tym akurat rysunku wyszło.

  a rozróżniacie uderzenie fali powodziowej od zalania już rozlanej i „wyhamowanej” wody? I wiecie, że metr różnicy w wysokości robi różnicę?

  tereny na Kępie po to są puste, że jak wyleje to ma gdzie wsiąkać i wytracić prędkość fali uderzeniowej od przerwanych wałów, tak że jak dojdzie do terenów zamieszkałych, to mędą mniejsze zniszczenia

  może dlatego chcecie budować wyżej na Kępie? Chodzi o to żeby odrolnić, ale potem zamieszkać od razu na 2 piętrze?

  chyba, że chcecie z tych odrolnionych ziem i nowobudowanych czy planowanych domów zrobić falochron…

  0
  0
  Odpowiedz
 5. Tak dla S7

  DO ŁOMIANKI RAZEM.
  Czekam na kolejne informacje od Stowarzyszenia Łomianki Razem. Nie porzucajcie informowania na Info Łomianki. To jedyny prawdziwie rzetelny bo pluralistyczny i tak urozmaicony portal, na którym można znaleźć różne, niezależne opinie.
  Czekam na opinie Łomianki Razem o trasie S7.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *