www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

O zabudowie wielorodzinnej na Chopina

17 stycznia odbyło się wyczekiwane przez część mieszkańców spotkanie dotyczące zabudowy wielorodzinnej na osiedlu Chopina.

Zapraszamy do obejrzenia zapisu video spotkania oraz zapoznania się z kalendarium zdarzeń (lata 2003-2018), które doprowadziły do prawomocnego pozwolenia na budowę bloków przy ul. Chopina.


Załączone dokumenty:
Kalendarium zdarzeń – budownictwo wielorodzinne na osiedlu Chopina.pdf

 

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

30 komentarzy

 1. Niezalogowana z blokowiska

  A ja proszę Pana mieszkam w bloku, od zarania dziejów i uważam, że blokowisko też może być fane jeśli jest dobrze przemyślane. Nie każdego stać na dom, willę, czy co tam. Każda prowincjonalna miejscowość musi się rozwijać a każdy wolny kawałek ziemi, będzie zagospodarowany, czy się to Panu to podoba, czy nie. Może sobie Pan protestować i bić pianę, sądzić itp. Ważne, żeby za budowaniem bloków szła budowa dróg i całej infrastruktury. A jak się Panu nie podoba to może niech Pan skorzysta z porad poprzedniej władzy i do Rumunii się wyprowadzi? Może też ich Pan zapyta ile ziemi oni sprzedali developerom i za ile albo za nią chcieli kupić sojusze lub głosy w radzie, żeby tylko być u władzy. Pozdrawiam z blokowiska!

  1
  1
  Odpowiedz
 2. obserwator III

  Niezalogowany wygłasza gorzkie słowa o obecnej burmistrz. Szybki jest. A jak ocenia poprzednika i gdzie był, gdy poprzednik tracił czas i akceptując milcząco budowę tych bloków w planie miejscowym z czerwca 2011 i studium z grudnia 2011 r. Ile pism poprzedni burmistrz ze swym własnoręcznym podpisem złożył w tak istotnej sprawie, jako odwołania i gdzie? Kiedy wprowadził zmiany do studium i planów? Gdzie był, gdy opracowane przez poprzednika, ale i przez jego własną ekipę plany były przedkładane do zatwierdzenia w formie do dziś istniejącej? Miał wszak blisko pół roku na ich przepracowanie tak by nie dopuszczały budowy bloków? Nie zdążył biedaczek, ale dziś służy radą i pomocą. Szkoda, że po fakcie, bo decyzja istnieje i jest prawomocna. I to decyzja przy rozpatrywaniu, której, jak potwierdziła to przedstawicielka starostwa wydająca takie decyzje, były uwzględnione wszelkie argumenty, jakie były burmistrz dawał, jako uzasadnienie do podważenia decyzji. Szkoda, że tych argumentów sam skutecznie nie użył poprzednio, gdy był burmistrzem! Szkoda, że mieszkańcom nic o tym nie mówił. Zalewał nam za to przed wyborami skrzynki pocztowe pięknymi fotografiami faktycznie ukrywającymi prawdę i obraz bezwładu takiego, jaki wykazał dopuszczając przez do budowy tych bloków.

  3
  0
  Odpowiedz
 3. niktważny

  Smutne, że poprzednia ekipa nadal ma nas za idiotów. Przecież kto chciał słuchać i rozumieć, to usłyszał i zrozumiał, że obecna burmistrz nic wspólnego z tymi domami nie ma. Wmawianie, że niczego nie zrobiła gdy już było pozamiatane, jest niepoważne. Owszem, słyszeliśmy, że poprzedni bur zaoferował, że powie , poradzi, co jeszcze i jak można zrobić. Obecna burmistrz przyjęła propozycję, jest chętna do spotkania i ciekawi mnie co pan poprzednik ma ciekawego do powiedzenia. Bardzo proszę o informację o spotkaniu. Kiedy termin ?

  2
  1
  Odpowiedz
 4. do #Niezalogowana z blokowiska

  Jeżeli chce pani mieszkac w bloku, to niech pani zamieszka tam gdzie są. Jak pani nie stac na mieszkanie w warszawie, mozna zamieszkac w Piasecznie, Nowym Dworze Mazowieckim, Legionowie. Lomianki maja niska zabudowe i taka powinna zostac. A ze kogos nie stac na blizniaka, segment, coz- jego problem.

  1
  0
  Odpowiedz
  • Lila

   Dobre rady warto zachować dla siebie. I liczyć własne pieniądze, a nie cudze.

   0
   0
 5. do TD

  A ja proponuję wszystkim, którzy kupili ziemię w Łomiankach Dolnych, żeby wytoczyć pozew zbiorowy poprzedniej ekipie. Całe tereny od Wisły do Kościelnej Drogi były przeznaczone pod budownictwo jednorodzinne, jeden dom na 2 tys.m2. Miała być zabudowa siedliskowa. Takie działki się kupowało zanim poprzednia ekipa dorwała się do stołków. Teraz afera o dwa bloki, po tym jak się wydało 860 pozwoleń na szeregówki? Zamiast 1 budynku na 2 tys.m2 są 4 bloki niby jednorodzinne. Ta cała afera to manipulacja i robienie g…noburzy w celu przykrycia swojego nieudacznictwa w poprzedniej kadencji. Dobrze, że tych ludzi udało się usunąć z urzędu.

  2
  1
  Odpowiedz
  • Kkk

   Zgadzam się. Budowaliśmy się 4 lata temu nam robili problem o powierzchnię biologicznie czynną na działce zgodnej z planem. Tymczasem 4 lata później na przeciw postawili nam 28 bliźniaków – tam już powierzchnia i plan nie miała racji bytu. A to akurat już za panowanie nowej burmistrz. Wydaje mi się że starostwo powiatowe ostro brało w łapę puszczając takie budowy i dając pozwolenia. A Pan inspektor powiatowy też z łatwością takie nie zgodne z planem domy odbierał. Ryba psuje się od głowy

   0
   0
 6. lom

  czego ta łysa pała drze jape?

  0
  0
  Odpowiedz
 7. pianista samouk

  Niestety smutna prawda, deweloper uzyskał co trzeba tj teren. Wystąpi teraz o media, drogi dojazdowe, ścieżki rowerowe oświetlenie zapłacą za to mieszkańcy. Czysty zysk. Nie da się cofnąć pozwoleń to postawmy warunki. Chcesz budować to : wybuduj najpierw drogi, chodniki , doprowadź media. Przekaż – udostępnij nie odpłatnie kilka mieszkań dla miasta. To przecież jest PIKUŚ dla Ciebie. Deweloperze, masz dobre a nawet b.dobre układy pokaż że możesz wesprzeć Miasto Łomianki w przyspieszenie budowy obwodnicy , BUS PASA Pani Burmistrz. Super byłoby uruchomienie EKO kolejki jednoszynowej napowietrznej o imieniu Twojej firmy. Nie potrzeba dużych połaci ziemi tylko 1 m2 pod słupy. Deweloperze przemyśl że na Twoich osiedlach będzie potrzebna szkoła, przedszkole i żłobek.Przypomnij sobie jak to kompleksowo realizowano w PRL-u. Zapytaj swojego ojca to Ci opowie. Zobacz zdjęcia z lat 50-60 tych np Dzielnica Muranów. Zapytajmy Władz Łomianek kto w Łomiankach ma legitymację prawną do rządzenia. Mamy Biuro Poselskie rządzącej władzy, zwróćmy się do Tych posłów o pomoc.Tak pięknie mówią w TVP do Nas. Dlaczego nie są zapraszani na spotkania z mieszkańcami a tylko na uroczystości. Tu na pewno poprzednia władza nie dopełniła tego obowiązku . Pani Burmistrz nie ma się co wstydzić tylko zaprosić na najbliższą debatę Posłów, przedstawicieli Dobrej Zmiany, Gazety Polskiej / jest przecież radny który tam pracuje/.PS Bloki Chopina to jedno a drugie to Mała Obwodnica. Nie ma na co czekać. Tą sprawą też trzeba się zająć. Może w trybie jak wyżej.Za chwile minie 100 DNI . Co o tym sądzicie Drodzy Mieszkańcy

  0
  0
  Odpowiedz
 8. Rokitnik

  Przed zażyciem leku należy przeczytać ulotkę bądź skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.
  O wielki, zacny i wszechmocny Deweloperze, klękamy przed Twym obliczem i wznosimy swe prośby, prosimy, wybuduj nam 3 parki, tężnię i fabrykę autobusów. A jeśli nie, to chociaż jakiś pomnik, może 20 metrową statuę Jezusa, Króla Polski? BŁAGAMY.

  0
  0
  Odpowiedz
 9. Magda

  Pani Butmistrz widać nie ma żadnych pomysłów jak rozwiązać problem dużo gadania i nic konstruktywnego . Czekam na 15 min do Wawy i budowę Kościelnej Drogi i ulic przyległych . Cóż można wymagać jak nawet za obecnej władzy chodniki przy szkole na Warszawskiej nie posypane .Kpina z mieszkańców !!!

  1
  0
  Odpowiedz
 10. edek

  p.Dąbrowski bełkotał coś bez sensu, chciał coś powiedzieć ale nie potrafił….

  0
  1
  Odpowiedz
 11. 123

  #edek – za to obecna władza nie robi nic. Nawet nie próbuje. Jedyne co potrafi to krytykować swoich poprzedników. Ciekawe czy wzorem Pana Pszczółkowskiego znowu zostawi Gminę z długami

  0
  0
  Odpowiedz
 12. maria

  Nie bełkotał tylko nie dano mu dojść do słowa. Wstyd człowiek tyle zrobił dla nas dla Łomianek. Pewnie teraz to każdy chce zarządzać, łatwo przypisywać sobie czyjeś zasługi. Człowiek miał cały czas pod górkę ( nieprzychylna Rada) a i tak zmienił Łomianki w miasteczko przyjazne rodzinom z dziećmi. Przykro słuchać jak Pani Burmistrz z taką dosadnością zwraca się do niektórych członków rady – Panie RADNY…..Pani RADNA….chcąc podkreślić ich miejsce w szeregu. Proponuję wysłuchać sprawozdania ze spotkania – ja to zrobiłam dokładnie.

  0
  0
  Odpowiedz
 13. Magda

  Brawo maria nic dodać nic ująć

  1
  0
  Odpowiedz
 14. Bloki

  W mojej ocenie Pani Burmistrz winna chociaż wynegocjować z deweloperem, żeby przynajmniej wyłożył kasę na przebudowę kanalizacji i wodociągów, tak, żeby nie wykładała Pani Burmistrz kasy z naszych podatków po to, żeby podłączyć dewelopera do mediów. Pani Burmistrz winna wynegocjować od dewelopera, skoro ma być 450 mieszkań, żeby przebudował drogę dojazdową, zrobił park miejski, parkingi ogólnodostępne (tak jak wcześniej gmina zawarła porozumienie z Auchan i Auchan wybudował kanalizację i wodociąg w Brukowej, sfinansował rondo przy Warszawskiej/Brukowej, zrobił wiadukt etc) Pani Burmistrz winna wykonać analizę prawną wydanej decyzji na budowę i jeżeli znalazłaby jakiekolwiek uchybienia może wystąpić do Wojewody z wnioskiem, żeby zajął się sprawą (co może wojewoda zrobić z urzędu) Jednym słowem Pani Burmistrz może dużo, trzeba chcieć i próbować w moim przekonaniu…należy uznać, że słabo wyglądało przerywanie przez osobę, która moderowała całą dyskusję – byłemu burmistrzowi Tomaszowi Dąbrowskiemu.. (dlaczego do dyskusji potrzebny był aż moderator? czy wice burmistrz nie mógł jej poprowadzić?)

  0
  0
  Odpowiedz
 15. Witek

  Moderator był potrzebny bo wice burmistrz G. (niedoszły radny) jest niemową.

  0
  0
  Odpowiedz
 16. Krokodyl

  Ale co Wy wynagacie od burmustrz osoby która całe życie siedziała w garach i sprzątała izbę. Przecież to jest figurant za którą stoją deweloperzy.
  Powiem krótko obecna władza i ich kompetencje są na poziomie pastowania butów poprzednikom

  0
  1
  Odpowiedz
 17. maria

  Nasze wybory też nic nie są warte – dwóch Panów (wice burmistrzów) – tzw. prawa i lewa ręka Pani burmistrz wybrano mimo, że ludzie nie chcieli ich nawet na radnych. Ponadto faktycznie Pan „G” oprócz bywania nigdy nic nie powiedział.Rozczarowana.

  0
  0
  Odpowiedz
 18. Bloki

  Pani Burmistrz wydała zgody na zjazd dla deweloperów od mieszkań, gdy tymczasem poprzedni Burmistrz Tomasz Dąbrowski ZAWIESIŁ postępowanie w sprawie wydania zgody na zjazdy, blokując tym samym budowę…

  0
  0
  Odpowiedz
 19. Mietek

  A co jeśli Gmina nie wydałaby zezwolenia na zjazd przy prawomocnym pozwoleniu na budowę? I tak wybudują i tak wybudują. Tylko narażacie budżet Gminy na odszkodowania takimi durnymi pomysłami. Co to zmieni, skoro i tak wybudują te bloki bo mają pozwolenie na budowę. Może i po postawieniu 10 lat będą czekać na wodę i zjazdy tak jak to zaproponowała Dąbrowska niedorajda, ale co to zmieni? A co z Robsonem II? Też blokujemy?

  0
  0
  Odpowiedz
 20. bloki

  Poprzedni burmistrz zawiesil postępowanie w sprawie wydania zgody na zjazd dla dewelopera, nowa pani burmistrz mogła podtrzymać jego decyzję, co było by zgodne z prawem, w tym z kpa. Mietek z Twojej wypowiedzi wynika, że nie masz żadnej wiedzy prawnej, więc informuję, że w przypadku zawieszenia postępowania o wydanie zgody na zjazd żadne odszkodowania nie grożą, więc nie wprowadzaj forumowiczów w błąd. Pani Burmistrz winna w mojej ocenie negocjować z deweloperem, żeby pokrył koszty przebudowy sieci wod-kan, która ma być dopasowana do jego potrzeb. Skoro mieszkań ma być blisko pół tysiąca, to niech deweloper zmodernizuje drogę, zrobi coś dla społeczności, tak jak zrobiło to Auchan, na mocy porozumienia z gminą. Cz to takie trudne? Należy też zrobić analizę prawną wydanej decyzji i jak się znajdzie jakiekolwiek uchybienia to należy powiadomić Wojewodę, który jest władny do uchylenia decyzji na budowę..czy to takie trudne…? wystarczy chcieć i mieć odpowiednią wiedzę prawną.

  0
  0
  Odpowiedz
 21. do mietek

  Sprawa blokowiska przy wiślanej też jest ciekawa. Wiesz kto wystąpił w filmie zrealizowanym na zlecenie dewelopera tych bloków, promującym de facto to osiedle? Podpowiem to nie był Tomasz Dąbrowski, ale był to ówczesny burmistrz i jego rzecznik prasowy (czy raczej rzecznik prasowy urzędu miejskiego – tak była kiedyś taka funkcja..)

  0
  0
  Odpowiedz
 22. konkretnie co ma zrobić

  Bloki opanuj się i ogarnij. Zawieszenie nie może trwać w nieskończoność. Nie przyszło ci do głowy, że negocjacje z deweloperami trwają i mogą się zakończyć budową na ich koszt infrastruktury potrzebnej tej zabudowie ? Ach, trochę mniej czadu, a więcej zastanowienia.

  0
  0
  Odpowiedz
 23. kaczor

  pytanie tylko po co skoro już 8 stycznia burmistrz podpisała zgode na budowe dojazdu czyli wszystko było już pozamiatane

  0
  0
  Odpowiedz
 24. Mietek

  Do bloki: czy wydanie lub nie wydanie zgody na lokalizację zjazdów wymazuje prawomocne pozwolenie na budowę? Mają pozwolenia na budowę, a więc wybudują i tak, a przy takim podejściu jak twoje wyrwą takie dodatki jak zjazdy i wodę, tylko że poczekają. A jeśli się okaże, że zwłoka, a więc jakas strata zaplanowanych przez dewelopera zysków wynikała z naginania prawa przez Gminę to my za to zapłacimy, podatnicy. Poza tym, że wprowadzenie nowych mieszkańców będzie odwleczone w czasie, to coś zmienia? Nie wciskaj ludziom kitu, bo może się okazać, że są od ciebie mądrzejsi. Trzeba rozmawiać i spróbować wynegocjować korzystne dla Gminy udogodnienia ze strony deweloperów.

  0
  0
  Odpowiedz
 25. do mietek

  Brak zgody na zjazd uniemożliwia rozpoczęcie prac budowlanych oraz uniemożliwia odbiór do użytkowania budynków. Jeszcze raz powtórzę, że Burmistrz ma prawo zawiesić postępowanie o wydanie zgody na zjazd. Nowa Burmistrz winna zlecić wykonanie analizy prawnej wydanej decyzji na budowę. Trzeba rozważyć na przykład czy Starosta prawidłowo odmówił uznania za stronę w postępowaniu o wydanie decyzji na budowę – Burmistrza Łomianek. Są i inne kontrowersje, ale to winna ustalić dogłębna analiza prawna. Jeżeli analiza wskazałaby błędy przy wydaniu decyzji, należy sprawę skierować do Wojewody, który, w przypadku rażącego naruszenia prawa przy wydawaniu decyzji może ją uchylić…więc Burmistrz Łomianek ma instrumenty żeby walczyć i działać według woli mieszkańców, czyli nie dla bloków przy Chopina…

  0
  0
  Odpowiedz
 26. wert

  weź zrób mnie drogę kościelna bo jak se rozbije zawieszenie w nowej beemie to tobie kobito perzyslę fakturę!!!! i zapłacisz!!!!

  0
  0
  Odpowiedz
 27. rodolfo

  Co wolałby deweloper, a i każdy z nas: czy trudzić się budować, stawać na głowie aby sprzedać te wszystkie mieszkania w Łomiankach – mieście źle skomunikowanym, czy nie robiąc nic dostać 30 milionów, a i tak mieć działkę i zabudować ją w przyszłości inaczej.

  Kto odrzucił wnioski mieszkańców przeciw zabudowie blokami a teraz popiera wypłatę odszkodowania? Jeśli nie wiadomo o co chodzi….

  Ogrodzenie inwestycji stanęło po wyborach. Przypadek?

  Nie ma dobrego wyjścia z sytuacji. Albo gmina zapłaci pieniądze, które mogły by iść na infrastrukturę społ. albo powstaną bloki, które pozostaną na zawsze w krajobrazie miasta.

  0
  0
  Odpowiedz
 28. Michał

  No to ładny prezent dostaliśmy, całe Łomianki dostały a w szczególności osiedle Chopina, na koniec urzędowania duetu Rusiecki-Dąbrowski.
  I do tego jeden zdezerterował i pokazął gdzie ma swoich wyborców, a drugi chce walczyć o płyty na parkingu w sądzie, co pewnie by się skończyło kolejnymi odszkodowaniami z pieniędzy publicznych na rzecz prywatnej firmy deweloperskiej.

  Panowie, Wam już mieszkańcy słusznie podziękowali. Dajcie nowej burmistrz wyciągnąć nas z tego bałaganu, który po was pozostał.

  1
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *