www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Budowa świetlicy Dziekanowie Leśnym dobiega końca

W Dziekanowie Leśnym u zbiegu ulic Konopnickiej i Miłej powstaje świetlica miejska. Obecnie trwają prace wykończeniowe.

Jak informuje Paweł Bohdziewicz w wydziału inwestycji w Urzędzie Miejskim w Łomiankach – Obecnie Wykonawca wykonał już zewnętrzne zagospodarowanie terenu i będzie uzyskiwać decyzję na użytkowanie. Na początku kwietnia br. został zrealizowany etap II inwestycji. 

Zaprojektowany budynek świetlicy to obiekt wolnostojący, parterowy jednokondygnacyjny z dachem dwuspadowym o konstrukcji drewnianej krytej ogniotrwale. W projektowanym obiekcie nie przewiduje się pomieszczeń do jednoczesnego przebywania ponad 50 osób. Na dachu zlokalizowane są ogniwa fotowoltaiczne. Na szczytowych ścianach znajdujących się od strony wschodniej i północnej zaprojektowano ozdobne żaluzje ceramiczne.

 

Idea powstawania świetlic, miejsc aktywności lokalnej opiera się na stworzeniu przestrzeni, gdzie mieszkańcy mogą spędzać czas wolny, rozwijać zainteresowania oraz uczestniczyć w różnego rodzaju aktywnościach kulturalnych, edukacyjnych i rekreacyjnych. Niektórzy nazywają świetlice małymi „filiami” centrum kultury – mówi Burmistrz Łomianek Małgorzata Żebrowska-Piotrak.

– Kierunek działania tego miejsca tak naprawdę kreują mieszkańcy. Przykładowo przestrzeń Świetlicy przy ul. Parkowej w Burakowie wypełniają takie zajęcia jak joga, fitness, klub mam, zajęcia sensoryczne dla maluszków, warsztaty kreatywne dla dzieci i dorosłych, warsztaty malarskie, kulinarne, koło brydżowe, wakacyjne zajęcia dla dzieci, warsztaty przyrodnicze, spotkania grup terapeutycznych dla dzieci i rodziców, warsztaty motywacyjne dla kobiet. Świetlica to też miejsce, w którym organizowane są spotkania dla przedsiębiorców, organizacji pozarządowych, zebrania osiedlowe. Zajęcia są głównie organizowane przez organizacje pozarządowe (NGO) dotowane przez Gminę Łomianki, ale także przez inne instytucje np. Województwo Mazowieckie (MCPS) czy ministerstwa (np. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej) – dodaje Małgorzata Żebrowska-Piotrak.

Budowa świetlicy miejskiej w Dziekanowie Leśnym wraz z infrastrukturą techniczną  i zagospodarowaniem terenu na działkach nr 191/7 i 191/S u zbiegu ulic M. Konopnickiej i Miłej w ramach zadania inwestycyjnego nr 2019/41” zakłada realizację trzech etapów – informuje Pawęł Bohdziewicz.
Etap I – wykonanie robót budowlanych objętych dokumentacją projektową polegających na rozbiórce obiektów istniejących, przygotowaniu terenu budowy wraz z zapleczem budowy, wykonanie dokumentacji teletechniki, wykonie przyłączy infrastruktury technicznej (woda, kanalizacja, gaz, elektryczne), wykonanie stanu „zerowego” tj. podziemnej części budynku;
Etap II – wykonanie robót budowlanych polegających na budowie budynku świetlicy;
Etap III – wykonanie robót budowlanych polegających na wykonaniu miejsc parkingowych wraz z zagospodarowaniem terenu, a także dostawa wyposażenia obiektu (meble, zabudowa kuchni, wyposażenie łazienek i pomieszczeń gospodarczych) oraz uzyskanie prawomocnej decyzji zezwalającej na użytkowanie obiektu.

Charakterystyczne powierzchnie i wymiary obiektów z podziałem na ich funkcje: powierzchnia zabudowy: 243,11 m2; powierzchnia utwardzona: 217,9 m2; całkowita powierzchnia użytkowa: 195,99 m2; wysokość zabudowy: 7,00 m; kubatura: 1594,53 m3; ilość kondygnacji: 1.

Wykonawcą  inwestycji jest Przedsiębiorstwo INSTAL-NIKA Sp. z o.o. Sp. komandytowa z siedzibą w Warszawie. Kwota zadania podstawowego wynosi 2.889.270,00 zł i Wykonawca udzielił 84 m-ce gwarancji na swoje roboty.

mm./red

 

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

4 komentarze

 1. anlencz

  A kiedy pojawią się oferty pracy dla tej placówki ?

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Karol

  Tyle inwestycji ile wykonała i nadal wykonuje Burmistrz Małgorzata Żebowska-Piotrak to jeszcze nigdy nie było.

  Zupełnie nie wiem dlaczego mieszkańcy zagłosowali na Risieckego i Dąbrowskiego, kiedy oni nic nie robili dla Dziekanowa, a potrafili tylko nas obraża,ć i z nas drwić.

  5
  2
  Odpowiedz
  • Franek

   Jeszcze będziemy tęsknić za Żabrowską. Zobaczycie co się zacznie dziać jak Dąbrowski z Rusieckim rozsiądą się w Urzędzie.

   5
   2
 3. Darek

  Dąbrowski to pisior – wstyd Łomianki!

  2
  1
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *