www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Basen ICDS: Zagrożenie opanowane

Jak informuje OSP Łomianki…
Chwile po godzinie 8 dźwięk syreny postawił na nogi łomiankowskich strażaków. Otrzymaliśmy zgłoszenie o niebezpiecznej substancji na terenie Integracyjnego Centrum Dydaktyczno–Sportowego w Łomiankach. Na miejsce niezwłocznie udały się dwa zastępy GBA i SRt w sile 8 strażaków.
Po przybyciu na miejsce wskutek rozpoznania, stwierdzono iż zostały zmieszane dwie substancje chemiczne, wskutek czego nastąpiła emisja chloru w pomieszczeniach pod basenem. Jeden z pracowników uległ podrażnieniu dróg oddechowych i został odtransportowany do szpitala.

W związku z zagrożeniem, ewakuowano 30 osób znajdujących się w obiekcie i jednocześnie, strażacy zabezpieczyli wejścia do budynku, zwracając szczególną uwagę na bezpośrednio sąsiadujące budynki szkoły oraz bursy.
Po przybyciu Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemicznego „Warszawa – 6”, strażacy w ubraniach ochronnych weszli do budynku celem wykonania pomiarów oraz ewakuacji beczki z chemikaliami na zewnątrz.
Następnie przy pomocy pompy membranowej przepompowano substancję do szczelnych pojemników. Po ponownym dokładnym sprawdzeniu budynku przy pomocy urządzeń pomiarowych zadecydowano o otwarciu obiektu.

Akcją, która trwała 2 godziny, kierował dowódca Jednostki Ratowniczo–Gaśniczej w Błoniu, st. kpt. Krzysztof Osiński. Obecna była również grupa operacyjna KW PSP.


Komunikat Urzędu Miejskiego i ICDS

Dzisiaj w godzinach porannych, podczas standardowych prac związanych z napełnianiem zbiornika środkiem chemicznym służącym do dezynfekcji wody basenowej, pracownik Integracyjnego Centrum Dydaktyczno Sportowego, wyczuł podwyższone stężenie chloru. O sytuacji poinformował kierownictwo.

Dyrektor ICDS w trosce o korzystających z obiektu, natychmiast zadecydował o uruchomieniu procedury bezpieczeństwa. Część basenowa została wyłączona z użytku. Wezwano straż pożarną i służby ratownictwa chemicznego. Poproszono osoby przebywające w budynku basenu o jego opuszczenie.

Pracownik zajmujący się napełnianiem zbiornika, został przez przełożonych wysłany profilaktycznie na badania lekarskie.

Służby ratownicze zakończyły już sprawdzanie obiektu basenu. Nie ma niebezpieczeństwa dla korzystających z niego osób.


źródło: OSP Łomianki, UM Łomianki
redakcja@lomianki.info

Basen ICDS: Zagrożenie opanowane

Basen ICDS: Zagrożenie opanowane

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *