www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Bazyliszek zaatakował ICDS – video

W dniach 19 i 20 lutego 2011 roku sala sportowa ICDSu zamieniła się w pole bitwy dla ponad 100 armii. W ciągu dwóch dni entuzjaści gier strategicznych, łącząc hobby z współzawodnictwem, brali udział w turnieju Warhammera figurkowego zorganizowanym przez Stowarzyszenie Bazyliszek. Zwycięzcy tego prestiżowego – drugiego co do wielkości w kraju – Turnieju otrzymali punkty liczące się w ogólnopolskiej lidze.

Jak mówi Marcin Zakrzewski – organizator, do niedawna mieszkaniec Łomianek – Turniej to nie tylko współzawodnictwo, Ważne aby wymieniać opinie… Większość biorących udział w grze modeli jest sklejana i malowana – często na poziomie artystycznym – przez samych graczy. Spotykamy tu też swoich przyjaciół, nawiązujemy nowe znajomości, wieczorem po rozgrywkach mamy spotkanie integracyjne.

Zaskakujące dla laika, postronnego obserwatora jest (poza pasją z jaką gracze potrafi ą opowiadać o swoich armiach) wręcz niewyobrażalne dopracowanie detali w setkach figurek, które podczas imprezy były poustawiane na stołach – niebywały ogrom pracy. Jak opowiadał jeden z graczy – wykonanie, pomalowanie i dopracowanie szczegółów jednej figurki wymaga niekiedy ponad 20 godzin żmudnej dłubaniny 🙂


redakcja@lomianki.info

Bazyliszek zaatakował ICDS - video

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *