www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Burmistrz Łomianek Tomasz Dąbrowski oraz nowi radni Rady Miejskiej złożyli ślubowanie

7 maja 2024 roku odbyła się uroczysta I Sesja Rady Miejskiej w Łomiankach, podczas której Burmistrz Łomianek Tomasz Dąbrowski oraz radni Rady Miejskiej IX kadencji złożyli ślubowanie. Wybrano też Przewodniczącego Rady Miejskiej oraz jego zastępców.

Prowadzenie obrad rozpoczęła – radna seniorka –  Maria Zalewska. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu Hymnu Polski, Przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej Magdalena Wójcicka wręczyła – wybranym w wyborach 7 kwietnia 2024 roku – nowym radnym zaświadczania o wyborze. Radni złożyli też ślubowanie.

ROTA ŚLUBOWANIA RADNYCH RADY MIEJSKIEJ
Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców.

Radni Rady Miejskiej w Łomiankach IX kadencji: Cezary Astrau, Jarosław Białobrzeski, Grzegorz Bryk, Magdalena Cłapińska, Tomasz Dąbrowski, Eliasz Grubiński, Kamil Kaczyński, Elżbieta Kapuściarek, Marcin Kolwas, Mateusz Krogulec, Wanda Kuczera, Grzegorz Lenard, Wojciech Moryciński, Piotr Rusiecki, Damian Sokołowski, Paweł Stasiak, Krzysztof Wawer, Joanna Zabłocka-Łudzeń, Maria Zalewska, Marek Zielski, Małgorzata Żebrowska-Piotrak.

Następnie Przewodnicząca Magdalena Wójcicka wręczyła zaświadczenie nowo wybranemu – w drugiej turze wyborów, 21 kwietnia 2024 roku –  Burmistrzowi Łomianek – Tomaszowi Dąbrowskiemu, który potwierdził przyjęcie rzędu ślubowaniem..

ROTA ŚLUBOWANIA BURMISTRZA
Obejmując urząd burmistrza gminy Łomianki, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy Łomianki.

Ustępująca burmistrz Małgorzata Żebrowska-Piotra przekazała burmistrzowi Tomaszowi Dąbrowskiemu insygnium władzy – łańcuch z herbem Łomianek. Nowy Burmistrz Łomianek wręczył Małgorzacie Żebrowskiej-Piotrak bukiet kwiatów.
– To są kwiaty w kolorach mojego Komitetu Wyborczego. Kolor jasno niebieski. Kolor na dobrą współpracę. Życzę żeby Pani marzenia i nasze marzenia się ziściły – powiedział burmistrz Dąbrowski.

W krótkim przemówieniu Małgorzata Żebrowska-Piotrak podziękowałą za pięć i pół roku współpracy na rzecz Gminy Lomianki.
– Jest dużo rozpoczętych zadań, Jesteśmy umówieni z Panem Burmistrzem na ich kontynuację – powiedziała na wstępie Małgorzata Żebrowska-Piotrak.– Była to kadencja, która jest do zapamiętania na długie, długie lata i życzę Panu Burmistrzowi, zdecydowanie lepszej pod względem geopolitycznym, historycznym i każdym innym. Chciałabym wierzyć też w to, że nowo wybrani radni, i ci którzy już byli, będą pracować w taki sposób, że będzie można już bez różnych niesnasek współpracować z burmistrzem i pracownikami urzędu na tyle godnie, by ta kadencja zapisała się pozytywnie. Ja tak właśnie będę się starała robić. Zamierzam współpracować – deklarowała ustępująca Burmistrz. – Bardzo dziękuję wszystkim pracownikom za współpracę. Jestem Wam bardzo wdzięczna za każde doświadczenie. Dziękuję!

Przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej Magdalena Wójcicka podziękowała za współpracę przy przygotowaniu, przeprowadzeniu i ustaleniu wyniku wyborów samorządowych.
Dziękuję bardzo wszystkim członkom Komisji za zgodną, spokojną i owocną współpracę. Podziękowania składam pełnomocnikom wszystkich Komitetów Wyborczych – mówiła Magdalena Wójcicka dziękując też Obwodowym Komisjom Wyborczym, burmistrzyni Małgorzacie Żebrowskiej-Piotrak i pracownikom Urzędu Miejskiego, Straży Miejskiej w Łomiankach i Policji oraz wszystkim, którzy przyczynili się do prawidłowego przebiegu wyborów.
– Życzę Państwu radnym i Panu burmistrzowi byście potrafili pracować w zgodzie i szacunku do siebie, a przede wszystkim żebyście nie zapomnieli, że jesteście tutaj w służbie dla mieszkańców Łomianek.

– Chcę podziękować za Wasze zaufanie oraz wszystkie oddane głosypowiedział na wstępie swojego wystąpienia Burmistrz Łomianek Tomasz Dąbrowski. – Dziękuję również ustępującej Pani burmistrz Małgorzacie Żebrowskiej-Piotrak. I jeszcze raz proszę o gorące brawa – dodał.
– Jestem niezwykle dumny z tego, że przez kolejne lata będziemy z Państwem – mówię o Was na trybunach, z nowo wybranymi radnymi oraz całym Urzędem rozwijać nasze miasto. W trakcie kampanii jasno mówiłem o priorytetach, dlatego z tego miejsca gwarantuję, że zrobię wszystko by przywrócić naszą gminę na dawną ścieżkę rozwoju – zapowiadał burmistrz Dąbrowski. – Tak byście za 5 lat byli dumni z miejsca w którym żyjecie i mieszkacie.
– Pracy przed nami wiele, mam tego świadomość i dlatego liczę na pozytywną współpracę z radnymi z różnych komitetów. Pamiętajmy, że jesteśmy tutaj nie dla siebie, ale dla mieszkańców. Zależy mi bardzo na pozytywnych relacjach Rady z Burmistrzem. Liczę na merytoryczne Sesje, poszukiwanie rozwiązań, współpracę dla dobra gminy –
zachęcał Tomasz Dąbrowski, deklarując również polepszenie współpracy z mieszkańcami i unowocześnienie pracy Urzędu. – Drzwi burmistrza Łomianek są dla Państwa otwarte – kończąc zwrócił się do zgromadzonych na sali mieszkańców Łomianek.

Po oficjalnych przemówieniach, po wyprowadzenie pocztu sztandarowego radni przystąpili do kolejnych punktów przewidzianych w porządku obrad I Sesji Rady Miejskiej –  wybrali przewodniczącego oraz zastępców.

Na kandydatów na Przewodniczącego Rady Miejskiej zgłoszono dwie kandydatury: radną Magdalenę Cłapińską oraz radnego Marka Zielskiego. W drodze głosowania tajnego Magdalena Cłapińska otrzymała 8 głosów, a Marek Zielski 12 głosów (liczba oddanych głosów ważnych: 20, nieważnych: 1).
W związku z powyższym nowo wybranym Przewodniczącym Rady Miejskiej w Łomiankach został Marek Zielski, który przejął prowadzeni obraz od radnej Marii Zalewskiej.
– Bardzo dziękuję Państwu radnym za powierzenie mi funkcji Przewodniczącego Rady Miejskiej. Zrobię wszystko, by nie zawieść Waszego  zaufania. Dziękuję – powiedział Przewodniczący Marek Zielski.

Radni na wniosek radnego Piotra Rusieckiego zdecydowali (12 głosami ZA, 9 głosami PRZECIW), że w obecnej kadencji będzie trzech wiceprzewodniczących (w poprzednich kadencjach był jeden).
Na wiceprzewodniczących zgłoszono kandydatury radnej Marii Zalewskiej, radnego Grzegorza Bryka oraz radnego Krzysztofa Wawra. Radni w drodze głosowania tajnego zdecydowali, że wszystkim ww. zgłoszonym zostanie powierzona funkcja Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej.

Na koniec Sesji radny Piotr Rusiecki podziękował za głosu na niego jako kandydata na Burmistrz Łomianek oraz zgłosił powołanie Klubu Radnych „Nowe Łomianki”, którego zostanie przewodniczącym, a członkami Wanda Kuczera i Krzysztof Wawer.
Radny Grzegorz Bryk zgłosił powołanie Klubu Radnych „Prawa i Sprawiedliwości”. Członkami klubu będą Joanna Zabłocka-Łudzeń, Eliasz Grubiński, Grzegorz Bryk (przewodniczący).

Obrady Sesji zakończył Przewodniczący Marek Zielski. – Chciałbym jeszcze raz bardzo serdecznie pogratulować burmistrzowi Tomaszowi Dąbrowskiemu i Państwu radnym. Wierze głęboko, że to będzie dobre pięć lat. Wierzę, że Rada Miejska będzie współpracować z Urzędem pod kierownictwem burmistrz Dąbrowskiego, będziemy dyskutować merytorycznie, a jeżeli będzie krytyka, to tylko ta konstruktywna – powiedział na zakończenie przewodniczący Zielski.


Zapraszamy do obejrzenia zapisu video I Sesji Rady Miejskiej w Łomiankach IX kadencji. 

mm./red.

 

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

2 komentarze

 1. lolek

  Może bez wiecznych awanturników z poprzedniej kadencji, uda się sprawniej dojść radnym do porozumienia. Miejmy nadzieję, że „świeża krew” pokaże się z dobrej strony 🙂

  5
  2
  Odpowiedz
 2. Eliza

  Brakuje w tej radzie radnych z doświadczeniem i wiedzą jednocześnie. Brakuje radnego Etienne.

  A na plus. Zupełnie nie brakuje awanturników jak Konieczny

  3
  5
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *