www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Co proponuje Urząd w sprawie ŚMIECI?

Już w najbliższy czwartek – 13 grudnia 2012 roku o godzinie 18.00 w ICDSie – odbędą się KONSULTACJE ŚMIECIOWE. Zobacz co proponuje Urząd w tej sprawie. Zobacz nad jakimi uchwałami będą procedować radni Rady Miejskiej.

REGULAMIN utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Łomianki (Adobe PDF 300kb) określa m.in:

– Wymagania w zakresie utrzymania czystości i porządku na terenie nieruchomości i części nieruchomości przeznaczonej do użytku publicznego

– Wymagania w zakresie prowadzenia selektywnego zbierania i odbierania odpadów
– Częstotliwość pozbywania się odpadów komunalnych

– Rodzaje i minimalna pojemność pojemników przeznaczonych do zbierania odpadów komunalnych na terenie nieruchomości oraz na drogach publicznych. Warunki rozmieszczania tych pojemników i ich utrzymania w odpowiednim stanie sanitarnym,porządkowym i technicznym.

– Obowiązki osób utrzymujących zwierzęta domowe

PROJEKTY UCHWAŁ (Adobe PDF 400kb) dotyczą m.in.:

– wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki ww. opłaty.

– ustalenia terminu, częstotliwości i trybu uiszczania opłaty zagospodarowanie odpadami komunalnymi

– określenia górnych stawek opłat ponoszonych przez właścicieli nieruchomości za odbiór odpadów komunalnych oraz opróżnianie zbiorników bezodpływowych i transport nieczystości ciekłych.

– określenia wzoru deklaracji o wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie gminy Łomianki.

redakcja@lomianki.info

Co proponuje Urząd w sprawie ŚMIECI?

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

11 komentarzy

 1. Zoska P.

  Wierzę, że Państwo Radni podejmą mądre i przemyślane decyzje. Nie raz już udowodnili, że potrafią dbać o mieszkańców broniąc nas przed skutkami absurdalnych pomysłów burmistrza Dąbrowskiego.

  Dla mnie stawka 12 / 24 złote podatku śmieciowego jest już do przyjęcia. Powinno się jednak bardziej promować segregację śmieci i np. pobierać 10 złoty za śmieci segregowane i np. 10 za segregowane i 26 za niesegregowane.
  Dobrze, że Radni odrzucili pierwsze propozycje burmistrza.

  Bardzo bulwersującą sprawą jest brak informacji o nowym podatku śmieciowym ze strony Urzędu. Polityka informacyjna Urzędu Miejskiego jeszcze nigdy w Łomiankach nie była tak idiotyczna. Ale czego się spodziewać skoro odpowiada za nią Piotr Rusiecki.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. z Ogrodowej

  TO SKANDAL!
  Dla mnie te stawki są nie do przyjęcia. Teraz za moją 5 osobową rodzinę będę płacił ponad dwa razy więcej niż płaciłem do tej pory. Jak to jest możliwe że usługa hurtowa będzie droższa od detalicznej!

  Kolejny skandaliczny podatek. Bardzo dziękujemy Panie Burmistrzu Dąbrowski. Widać jak Pan dba o rodziny wielodzietne.
  Wielce wierzącego łatwo udawać, trudniej postępować zgodnie z przykazaniami.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. Łomianki w rozwoju

  Spokojnie. Po co te nerwy.
  Przecież to radni ustalają opłaty. To oni uchwałą zdecydują o „oskubaniu” mieszkańca. My musimy tylko wykonać. A jakie to ma znaczenie.

  W Łomiankach ważne są większe sprawy inwestycje na miarę największego marketu Auchan.

  Jeszcze nigdy Łomianki nie były w takiej rozbudowie.

  0
  0
  Odpowiedz
 4. Mielczar

  BRAWO!!!
  W końcu śmieci zamiast lądować w lesie będą zagospodarowane w cywilizowany sposób 🙂
  Cena 12 złotych od osoby jest jak najbardziej OK.

  0
  0
  Odpowiedz
 5. Zoska P.

  Dla dobra łomiankowskiego budżetu w tym i budżetu każdego mieszkańca stawka powinna być ustalona na niskim poziomie. Jak się okaże, że w przetargach wychodzi więcej to wtedy można podnieść stawki uchwałą.

  Jeżeli teraz burmistrz Dąbrowski proponuje stawki wysokie to jest to oczywisty znak dla firm startujących w przetargu że tyle jesteśmy w stanie zapłacić więc raczej nikt nie da niższej ceny. Przedsiębiorca myśli jak zarobić.

  Panie burmistrzu prosimy dbać o interes mieszkańców.

  0
  0
  Odpowiedz
 6. pieniek45

  ODWOŁAĆ BURMISTRZA!!!!!!!!!!!!

  0
  0
  Odpowiedz
 7. Mieszkaniec Łomianek

  W chwili obecnej większość mieszkańców gminy płaci mniejsze stawki (około 37-50 zł za śmieci niesegregowane) na rodzinę. Stawki proponowane przez Gminę nawet w rodzinach 3 osobowych kształtowałyby się na poziomie 72zł za śmieci niesegregowane oraz 36zł za segregowane. Nie mówiąc już o rodzinach wielodzietnych gdzie ten koszt może wynieść nawet ponad 100zł miesięcznie. Czyżby nasza gmina była tak nieporadna, że nie potrafi wynegocjować w ramach przetargu stawek niższych niż przeciętny mieszkaniec gminy?
  Panie Burmistrzu proszę w imieniu swoim i innych mieszkańców przemyśleć temat. Stawki są nie do przyjęcia.

  0
  0
  Odpowiedz
 8. Śmieciodawca

  No i co było na tych konsultacjach? Jakieś wnioski czy jak zwykle bicie piany bez konkretów?

  0
  0
  Odpowiedz
 9. mieszkaniec

  Stawki w stosunku do sąsiedztwa są dość abstrakcyjne. Wszyscy dookoła płacą dużo mniej, a porównywanie przez burmistrza nas do aglomeracji takich jak Poznań zakrawa na kpinę. Po przeczytaniu przepisów, mam wrażenie, że ktoś z nas kpi. W tych przepisach roi się od niedomówień. Odbiorą lub nie odbiorą, dla urzędnika to drobiazg, a dla nas to czasem wieki kłopot! Nic w dodatku nie wskazuje że okolica stanie się czysta. Wiara w to że ktoś zapłaci 20 zł za pojemnik, którego wywiezienie dziś kosztuje 7 czy 10 zł to żart. Burmistrzowie stracili masę czasu, próbując samodzielnie coś stworzyć, a jak się okazuje niestety nie mają ku temu żadnych kwalifikacji. W ich opracowaniu przepisy są dla urzędników, jednak nie dla mieszkańców. A odwagę płacenia wysokich cen niech ma burmistrz w stosunku do prywatnego budżetu nie do opłat wnoszonych przez mieszkańców.

  0
  0
  Odpowiedz
 10. Monika

  Byłam na tych konsultacjach i zadziwia mnie postawa Burmistrza Dąbrowskiego, który nie wykazywał zainteresowania tematem i od czasu do czasu dziwnie się chichotał. Mój mąż mówi że to takie tiki nerwowe. Zupełnie nie wiem po co tam przyszedł.

  Dziękuje za fachowe odpowiedzi urzędników z działu środowiska i wiceburmistrza Kotkiewicza.

  Widziałam, że były kamery więc pewnie zaraz będzie do obejrzenia.

  0
  0
  Odpowiedz
 11. z ogrodowej

  GMINA ŁOMIANKI NIE WSPIERA RODZIN WIELODZIETNYCH! JAK TA OPŁATA MA SIĘ DO RODZIN Z 2 I 3 DZIECI. CZY DOROSŁY I DZIECKO NP 1,5 ROKU PRODUKUJĄ TYLE SAMO ŚMIECI?

  JAK TO MOŻLIWE, ŻE ODBIÓR POSORTOWANYCH ŚMIECI JEST DROŻSZY O 20% NIŻ NIE POSORTOWANYCH. TAK JAK W MOIM PRZYPADKU. PRZECIEŻ ŚMIECI POSORTOWANE STANOWIĄ SUROWIEC, KTÓRY SIĘ SPRZEDAJE PRZEDSIĘBIORSTWOM!!!!

  ŁOMIANKI OFIARĄ MAFII ŚMIECIOWEJ I KORUPCJI – NIESTETY :(((

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *