www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Dookoła świata – SZWECJA

Dom Kultury w Łomiankach zaprasza 7 grudnia o godz.19.00 na imprezę z cyklu Dookoła świata – SZWECJA. W progamie prelekcja i prezentacja multimedialna Piotra Kajak i Macieja Mickiewicza o Szwecji oglądanej od strony morza. Imprezie towarzyszyć będzie wystawa fotografii „Moja Szwecja”.

Autorzy prezentacji opowiedzą o:
– „Tygodniu Średniowiecza, na kilka dni miasto Visy na wyspie Gotlandia „przenosi się w czasie”. Visby zmienia swoje oblicze i staje się areną dla rozgrywających się średniowiecznych turniejów, pomiędzy domami wędrują najróżniejsi rycerze a miejscowa ludność przebiera się w stroje z dawnej epoki i urządza pokazy rękodzielnictwa,
– Kanale Gota, jest to najdłuższy śródlądowy kanał wodny w Szwecji. Jego długość wynosi prawie 191 km i łączy Morze Bałtyckie z Morzem Północnym. Budowa kanału trwała od 1809 do 1832 roku, zastosowano 58 śluz , które różnicują poziom wody w kanale, aż do wysokości prawie 92 m n.p.m. nad jeziorem Viken.
– Szkierach czyli skalistych wysepkach u wybrzeża Szwecji, które tworzą archipelag a zarazem wyjątkowo malowniczy labirynt wystających małych skał lub dużych wysp porośniętych lasami.
– Sztokholmie i wielu innych ciekawych miejscach.

Piotr Kajak, który jest wielkim miłośnikiem Skandynawii, inżynierem hydrotechnikiem a w wolnych chwilach żeglarzem i turystą. Maciej Mickiewicz który po Skandynawii żegluje od wielu lat i zawsze chętnie tam wraca.

Zdjęcia pokazywane w trakcie prezentacji w większości pochodzą z rejsów, które zostały zorganizowane przez Stowarzyszenie Jachtklub Łomianki.

Więcej informacji o Jachtklubie Łomianki znajduje się na stronie internetowej: www.jkl.waw.pl

źródło: Dom Kultury w Łomiankach
redakcja@lomianki.info

Dookoła świata - SZWECJA

Dookoła świata - SZWECJA

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *