www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Duet gitarowy w Domu Kultury

Dom Kultury w Łomiankach zaprasza 12 maja 2007 r. o godz. 18.00 na koncert duetu gitarowej Tomasz Kaszubowski i Paweł Nawara.

Koncert odbędzie się w sali widowiskowej Domu Kultury, wstęp wolny.

Duet gitarowy Tomasz Kaszubowski & Paweł Nawara stnieje od połowy lat 90-tych i specjalizuje się w wykonywaniu tradycyjnej muzyki krajów Ameryki Łacińskiej. Członkowie duetu, to absolwenci Warszawskiej Akademii Muzycznej, laureaci międzynarodowych konkursów gitarowych, mający w dorobku nagrania płytowe, radiowe i telewizyjne, oraz liczne koncerty i występy na estradach całej Polski. Swoją wiedzę i umiejętności w zakresie wykonywania muzyki latynoamerykańskiej pogłębiali na licznych kursach mistrzowskich m. in. Jorge Cardoso, Roberto Aussela, Carlo Marchione, Blasa Sáncheza, Carlosa Oramasa i Joaquina Clercha.
Ich starannie dobrany program z muzyką latynoską, będący rzadko spotykanym połączeniem muzyki klasycznej, folkowej i popularnej, niejednokrotnie bardzo dobrze sprawdził się w warunkach koncertowych. Tomasz Kaszubowski i Paweł Nawara występowali na wspólnych koncertach z Jorge Cardoso, Ryszardem Bałauszko, Leszkiem Potasińskim i Jorge Castañedą. Duet wystąpił z recitalami m. in. na koncercie z cyklu Gitara i Jej Przyjaciele w Teatrze Stara Prochownia, Festiwalu Gitarowym w Lapidarium, Festiwalu Muzyki Kameralnej na Bielanach, oraz Mazowieckich Spotkaniach Gitarowych w Modlinie. Tomasz Kaszubowski i Paweł Nawara są także członkami innych zespołów specjalizujących się w wykonywaniu muzyki latynoamerykańskiej: Los Navarros (z którym w maju 2000 roku nagrali płytę) oraz Arenosa.

źródło: Dom Kultury w Łomiankach
redakcja@lomianki.info

Duet gitarowy w Domu Kultury

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *