www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Jak uratować jeziora Pawłowskie i Ostrowskie? Jest koncepcja zagospodarowania

Jezioro Pawłowskie i Jezioro Ostrowskie – dwa z wielu naturalnych zbiorników wodnych na szlaku Strugi Dziekanowskiej – od lat umierają.

Urząd Miejski – przy udziale ekspertów z Kampinoskiego Parku Narodowego, Michała Miazgi z Fundacji REC oraz projektanta z Grima Architektura i Krajobraz Sp. z o.o. – zorganizował dla mieszkańców Łomianek na warsztaty podczas, których po prezentacji m.in. walorów przyrodniczych, perspektyw i zagrożeń oraz projektu zagospodarowania okolic Jeziora Pawłowskiego i Ostrowskiego wszyscy chętni mogli zaproponować rozwiązania, które uważają za potrzebne i atrakcyjne.

Pomysły wypracowanie podczas tego spotkania – konsultacji projektu z mieszkańcami –  mają mieć wpływ na ostateczny efekt prac projektantów.

Położone przy ul.  Jeziornej zbiorniki wodne od lat zarastają, zanika tam zarówna flora i fauna, co jest przyczyną tego, że Strugą Dziekanowską przestała je zasilać wodą.

Urząd Miejski w tej kadencji pochylił się nad problem, starając się wypracować rozwiązania, które jak nie przywrócą charakter tego cennego elementu łomiankowskiej przyrody, to może chociaż powstrzymają jego dalsze zanikanie,  jednocześnie przywracając go dla użytku mieszkańców Łomianek. Warsztaty odbyły się dzięki współpracy Urzędu Miejskiego w Łomiankach z Dyrekcją Kampinoskiego Parku Narodowego w ramach projektu UNESCO Rezerwat Biosfery Puszcza Kampinoska.

Serdecznie dziękuję wszystkim licznie przybyłym uczestnikom warsztatów, a szczególnie mieszkańcom za aktywny udział i zaangażowanie. Bardzo cieszy zrozumienie, że zaraz poza podstawowymi potrzebami mieszkaniowymi i infrastrukturalnymi w gminie Łomianki ważnym (o ile nie najważniejszym!) elementem dobrego życia jest okoliczna przyroda. / Małgorzata Żebrowska-Piotrak, Burmistrz Łomianek

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji ekspertów oraz zapoznania się z efektami pracy osób biorących udział w warsztatach.

mm./red.

 

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *