www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

#MEDIA BEZ WYBORU

Planowany, nowy PODATEK OD REKLAM, może uderzyć m.in. w małe lokalne media, których funkcjonowanie opiera się wyłącznie na dochodach z reklam.

Jako ŁOMIANKI.INFO nie otrzymujemy i nie chcemy otrzymywać żadnych dotacji z pieniędzy publicznych, a łamy portalu i gazety są otwarte dla wszystkich.

Wprowadzany PODATEK odczytujemy – podobnie jak większość prywatnych wydawców – jako utrudnianie działań niezależnych od władzy (jakiejkolwiek), WOLNYCH MEDIÓW.
Już w przeszłości byliśmy atakowani przez lokalne władze żądaniami „zamknięcia LOMIANKI.INFO” za transmisje spotkań Komisji Rady Miejskiej w Łomiankach i wiemy z czym wiąże się niepodporządkowanie politykom i ich „jedynej słusznej wizji świata”.
Tym bardziej sprzeciwiamy się obciążeniom fiskalnym, które mogą doprowadzić do upadku części lokalnych mediów.

redakcja@lomianki.info

#MEDIA BEZ WYBORU

#MEDIA BEZ WYBORU

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

13 komentarzy

 1. Wojtek

  WOLNE MEDIA. INFO Łomianki dziękuję, że jesteście!

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Jacek

  w telewizji dziś mówili, że to ma płacić ten podatek gugle i facebuk? Nic nie mówili o lokalnych.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. Jacek W

  Też bym nie chciał płacić podatków, czy też haraczu za odpady,wysokich opłat za wodę i ścieki itd. Jakoś żadnych akcji protestacyjnych w lokalnej prasie, a tu jaki solidarny i rzetelny przekaz.Za samo to że oglądając film wydłużają go tymi przerwami , kradnąc cenny czas i paskudząc reklamami, to te 5% to pikuś.Mieliśmy okazję zobaczyć ile to stacji nas ogłupia,oby częściej takie akcje,to i wzrośnie świadomość i podziała na receptory.

  0
  0
  Odpowiedz
 4. Magda

  GŁ opłacana z podatków, bez reklam, a gdzie te reklamy powędrowały, pytanie retoryczne,ano do tych niezależnych o słusznej linij,arcy ciekawa niezależność.

  0
  0
  Odpowiedz
 5. hipokryci?

  Część mediów wykorzystując swoją pozycję zrezygnowała z nadawania programu zastępując go czarną planszą z napisami.
  Szkoda, że media nie protestowały w ten sposób jak rząd ustanawiał 20 nowych podatków w ciągu roku. Nikt nie zaciemnił obrazu jak ustanowiono podwójne opodatkowanie spółek z o.o. sp.k. – w większości w takiej konstrukcji występują polskie rodzinne firmy. Zatem zaciemnianie obrazu jest wykorzystywaniem pozycji do swoich prywatnych celów czyli do obrony przed podatkiem, który uderzy w media. Jest to hipokryzja.

  0
  0
  Odpowiedz
 6. czekamy na normalność

  W gazecie łomiankowskiej wydawanej przez KMŁ Łomianki były reklamy. Po likwidacji gazety i wprowadzeniu biuletynu informacyjnego wydawanego przez gminę Łomianki, reklamy znikły i zawęził się rynek dla potencjalnych reklamodawców w Łomiankach…Kto na tym zyskał?

  0
  0
  Odpowiedz
 7. Kamil

  Żadne media, ani telewizja, ani gazety nie powinny być rządowe ani samorządowe. Jak ktoś chce robić gazetę, telewizję, niech to robi za swoje pieniądze. Od dawna jestem zwolenikiem likwidacji abonamentu na telewizję oraz gezet robionych przez Urzędy Gmin oraz spółek gminnych czy domów kultury, bibliotek.
  Wtedy jest szansa na to, że będą niezależni od polityków.

  Rozumiem obawy prywatnych gazet. Sam kilka lat temu pracowałem w małej lokalnej gazecie na Pomorzu i wiem, że jak się nie potrafi wszystkiego samemu i się tego samemu nie robi, to nie ma szans na życie z takiej działaności. Nas było trzech i nie udało się zarobić na podstawową pensję.

  Sąsiad mi mówił, że w Łomianakch były jakieś gazetki, ale wszystki upadały lub były otwierane przed wyborami.

  Szacunek dla Łomianki.Info, że działają bez przerwy.

  0
  0
  Odpowiedz
 8. stary czytelnik

  Gazeta Łomiankowska za czasów b. Dąbrowskiego i redaktor Zielke nie różniła się niczym od obecnej TVP. Teraz gazeta urzędu jest lżejsza, ale też jednostronna.
  Różne opinie tylko w Lomianki Info i teraz i wcześniej.
  Zgadzam się z tym co pisze Kamil i jestem zdania, że media sterowane przez polityków z rządu czy samorządu za pieniądze podatników powinny być ustawowo zakazane.

  0
  0
  Odpowiedz
 9. Wojtas

  „Jak się nie podoba, to można się wyprowadzić za granicę, albo zmienić zawód :)”

  A tak poważnie to ma przeczucie, że to dopiero pierwszy krok ustawodawcy, by ograniczyć wolność słowa w Polsce. Powoli, powoli, małymi kroczkami i obudzimy się w kraju gdzie pozostanę tylko media kontroloane przez partię. Obym się mylił.

  0
  0
  Odpowiedz
 10. do stary czytelnik

  A teraz biuletyn urzędu miejskiego jest cacy? Heheh sączy się z niego, w moim odczuciu propaganda, bardzo podobna do tej z TVP.

  0
  0
  Odpowiedz
 11. Magda

  W TVP1 wystąpił jakiś smętny starszy pan w czarnym garniturze, zapowiedział istny armagedon likwidację internetu, jakiś zamach na wolność słowa, apokalipsa, jakieś afery, chyba chodziło mu o AmberGold, czy aferę reprywatyzacyjną i mnóstwo innych afer, bardzo zatroskany, o dobro polski i polaków, uczciwość aż tryskała z jego oblicza, oby więcej takich wystąpień i apeli, trzeba przygotować społeczeństwo na najazd kosmitów.

  0
  0
  Odpowiedz
 12. widz

  Dziwne jest to że media prywatne konkurująco ostro ze sobą potrafiły się zjednoczyć i stracić jeden dzień reklamowa! To fakt nie mowa propagandy. Może i tn krok nie dobije orzeczenie mediów, ale mocno je osłabi, podczas gdy media państwowe otrzymują krociowe dotacje od rządu, są beneficjentem reklam z koncernów państwowych i jeszcze głównym beneficjentem abonamentowe RTV. Rząd powoli pacyfikuje parowo, teraz bierze się za media. I jest to wyraźnie wytyczona linia zmierzająca do ukrócenia swobody społeczeństwa i podporzadkowanie go władzy jednostki.

  0
  0
  Odpowiedz
 13. do widz

  Czy były jakieś protesty jak wyprzedawano media zachodnim koncernom, ponoć ewenement światowy żeby 85% było w rekach zagranicznych.A w jakiż tu sposób ten podatek ,,zmierza do ukrócenia swobód społeczeństwa i podporządkowania władzy jednostki”, czyżby rząd Polski chciał przejąć zachodnie, światowe media.A to że polskie media w tej nierównej konkurencji są dotowane , regionalne też, to i bardzo dobrze, bo są POLSKIE nie niemiecko-amerykańskie itd. I od niedawna społeczeństwo może w tych POLSKICH mediach poznawać polski punk widzenia świata i rzeczywistości.Poprzednia władza miała monopol na jednolity przekaz i to ich boli.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *