www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Obwodnica Łomianek, czy droga lokalna?

Zaprezentowana przez Urząd koncepcja Małej Obwodnicy Łomianek śladem Kościelnej Drogi na odcinku od ul. Brukowej do Rolniczej i granicy z gminą Czosnów, wzbudziła wiele kontrowersji…

Mimo, że budowę Kościelnej Drogi wszyscy uważają za niezbędną inwestycję, cześć mieszkańców wyraziła zaniepokojenie brakiem skrzyżowań i przelotowym charakterem drogi. Pojawiały się głosy, że należy zmienić kategorię drogi ze „zbiorczej” na „lokalną”, aby „obwodnica” nie służyła tylko kierowcom chcącym przejechać przez Łomianki mijając korki na „siódemce”, ale głównie mieszkańcom Łomianek.

Padały też głosy, aby przebudowę zakończyć na ulicy Armii Poznań, co by zapewniło lokalny charakter ulicy Kościelna Droga.

– Jest to tylko orientacyjny przebieg, który pokazuje to, co od dawna jest zapisane w naszych dokumentach planistycznych. Koncepcja powstała po to, żebyście Państwo mogli zobaczyć orientacyjny przebieg i orientacyjne umiejscowienie inwestycji – zapewniał Piotr Rusiecki. Zapowiedział również, że tak on jak i burmistrz nie będą się upierali przy realizacji tej inwestycji w przypadku, gdyby mieszkańcy pomysłem nie byli zainteresowani.

Zapraszamy do zapoznania się z „koncepcją” – dokumenty PDF poniżej) oraz zapisem video spotkania.

„Konsultacje koncepcji” trwają. Na wniosek radnej Małgorzaty Żebrowskiej-Piotrak z Klubu Radnych Niezależnych termin składnia wniosków Burmistrz przesunął do końca marca.

Dokumentacja jest dostępna również na BIP Gminy Łomianki

 


Załączone dokumenty:
Budowa obwodnicy m. Łomianek na odcinku Brukowa – Rolnicza śladem Kościelna Droga.pdf
Przebieg drogi tzw. małej obwodnicy Łomianek śladem Kościelna Droga w latach 2002 -2017.pdf
Koncepcja programowo-przestrzenna budowy małej obwodnicy Łomianek.pdf
FORMULARZ KONSULTACYJNY.pdf

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

13 komentarzy

 1. gg..

  W końcu jakaś obiektywna relacja, fakty, dokumenty. Na lomianki info mozna jak zawsze liczyć.

  A nie to co puszczają w gazecie propagandowej .pl. Czy wszystko co tam piszą musi być zmanipulowane i przesiąknięte nienawiścią.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. BBBB

  DLACZEGO nie piszecie o braku zgody wielu mieszkańców wsi Dziekanów Polski i Nowy na to by cały ruch z 20 m obwodnicy był skierowany przez środek wsi Dziekanów Polski a potem dalej po prywatnych gruntach rolników.Ta koncepcja zakorkowana już i tak ruchliwej 12 m ul. Rolniczej od ul. Wiklinowej do ul.Wędkarskiej jest nie do przyjęcia .Nikt obecnie nie wprowadza ruchu z obwodnicy do drogi we wsi .
  Dodatkowo wielu mieszkańców nie zgada się na wykup gruntów pod drogę.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. AAAA

  A skąd masz takie wiadomości, ze mieszkańcy Dziekanowa nie zgadzają się na wykup ziemi? Bzdura!! Nie zgadzają się na oddanie ziemi za darmo. Dziekanów wie,że jeśli tej drogi nie będzie, to nie będzie planów przestrzennych, a co za tym idzie, 95% właścicieli nie będzie miała dostępu do drogi publicznej ze swoich gruntów położonych ponad 100 m od Rolniczej. Rozumiem, ze ty masz dostęp do drogi publicznej, lub masz podwójną działkę, więc możesz sobie sam zrobić dojazd. A co z resztą? Helikopterem? Myśl prospołecznie, a nie tylko w swoim interesie.

  0
  0
  Odpowiedz
 4. BBBB

  DO AAAA Może pomyślałbyś jak będzie wyglądała wieś Dziekanów Polski przez którą puszczą cały ruch z obwodnicy Łomianek aż do ul Wędkarskiej .Nie będziemy mieli życia /hałas /i czystego powietrza /wieś leży w strefie Warszawskiego Obszaru Chronionego /.Ruch nie pozwoli na przejście na drugą stronę ulicy.My nie mamy nic do obwodnicy ale powinna ona przebiegać tak jak w Studium z 2006 r a więc omijać wieś.Nie jest naszą winą ,że Urząd zabudował trasę przebiegu obwodnicy.Proszę mieć pretensję do Gminy a nie do nas.Już obecnie Rolnicza jest zatłoczona a nie da jej się poszerzyć bez wyburzeń.Niech sobie budują drogę ale nie przez wieś

  0
  0
  Odpowiedz
 5. Cieplak

  Przecież jest napisane: „Padały też głosy, aby przebudowę zakończyć na ulicy Armii Poznań, co by zapewniło lokalny charakter ulicy Kościelna Droga”

  Moim zdaniem to bardzo dobry pomysł aby Koscielna Droga była Kościelną Drogą a nie obwodnicą z której będą korzystali weekendowicze.

  Wyobraźmy sobie niedzielna popołudnie i korek na Kościelnej Drodze powracających warszawiaków z weekendów. Taki los może nam szykować tylko ktoś kto nienawidzi Łomianek i mieszkańców Łomianek, albo ktoś zupełnie bezmyślny.

  0
  0
  Odpowiedz
 6. Obserwator 2

  Okazuje się, że trzeba zrobić jeszcze jedno spotkanie w tej sprawie. Wymaga to kilku przygotowań. Laboratorium Łomianki już przygotowuje materiały.

  0
  0
  Odpowiedz
 7. Tomek

  Dziwi mnie podejście mieszkańców… Czemu wszyscy ludzie podchodzą tak pretensjonalnie…? To nie jest projekt… !!!

  0
  0
  Odpowiedz
 8. #33333

  A czemu do artykułu w małej ramce obok tytułu/ załączona jest trasa obwodnicy z 2002 r -czy co może celowa dezinformacja czy po prostu błąd bo tyle było zmian w Studium /2002,2006,2015/

  0
  0
  Odpowiedz
 9. KD1

  Obwodnica w tym miejscu nie bedzie miala najmniejszego sensu. Ludzi na Koscielnej odetnie od przejscia na druga strona, korkow nie zmniejszy bo i tak wszystkie auta sie spotkaja w Dziekanowie Polskim a w druga strone na rondzie na Brukowej. Powinna byc zrobiona droga lokalna, jak np. Warszawska ze swiatlami oraz przejsciami dla pieszych.

  0
  0
  Odpowiedz
 10. 4 i pół

  Chyba każdy kto choć trochę myśli to widzi że kościelną droga wg. Koncepcji P.Rusieckiego i P.Dąbrowskiego będzie służyła wszystkim którzy chca ominąć korki na trasie gdańskiej a nie mieszkańcom Łomianek.

  0
  0
  Odpowiedz
 11. prawdziwy

  opozycji się nie podoba. Stadion dla piłkarzy i prawdziwych kibiców się nie podoba. Obwodnica się nie podoba. Posłanka z Pis się nie podoba. Pan Misiewicz i to że Nasz Pan Burmistrz pana Misiewicza nagradza się też nie podoba. Najwspanialsza bohaterska Bitwa Pod Łomiankami się nie podoba. Wspieranie PiS i Ojca Dyrektora Tadeusza Rydzyka się nie podoba. Prelekcje antyaborcyjne też się nie podobają.
  To co się podoba??????
  Jak się nic nie podoba to się wyprowadźcie do brukselki!!!!!!!

  0
  0
  Odpowiedz
 12. właściciel

  prawdziwek to z ciebie zupełny. Nie myl obwodnicy która jest drogą zamkniętą dla ruchu lokalnego i dzieli pola na pół bez możliwości dojazdu do tych położonych za Kościelną Drogą.
  Prawo własności się nie podoba ,,prawdziwku? droga do Moskwy stoi dla ciebie otworem,,
  Widzę że korzonki masz podobne co Pitek.

  A droga to ma służyć, jak sobie poprawisz horyzont umysłowy to sięgnij po plany w Pieńkowie.

  0
  0
  Odpowiedz
 13. #ola

  Gdzie jest burmistrz ?? na konsultacjach MPZP Dziekanów Nowy w dniu 5.07.2018r nie było burmistrza a radni/ 4 /osoby przyszli po godz.17,40 Konsultacje zaplanowano na godz 16,00 do 17,00 a trwały do 19 z minutami.Prowadziła je P.GADOMSKA bo wszyscy inni podobno byli na pogrzebie.Pogrzeb pani I.Szewińskiej był o godz.13 a zebranie mieszkańców w tak ważnej sprawie jak MPZP rozpoczynało się o 16,15.Mieszkańcy przecież też zasługiwali na to aby w końcu pojawił się przedstawiciel władz.W planie była dyskusja na temat 27,5 m obwodnicy po polach wsi Dziekanów Nowy,poszerzenie wielu lokalnych prywatnych dróg ,brak odrolnienia i wiele innych problemów. Nie zgadzano się na skierowanie całego ruchu z Czosnowa po planowanej 27,5M drodze po polach tej wsi a potem dalej poprzez środek wsi Dziekanów Polski i dalej znowu po prywatnych gruntach rolników do Łomianek .Rolnicy zażądali wyłączenia z planu obszaru z obwodnicą i gruntów klasy 3 na terenie wsi D.NOWY Burzliwa była ta dyskusja ponad 35 osób/ wieś liczy sobie łącznie około 400 osób a plan dotyczył połowy wsi /.Wyjaśnienia prowadzącej nie złagodziły NASTROJÓW SPOŁECZNEGO BRAKU AKCEPTACJI DLA planowanej TRASY tzw Kościelna Droga I DLA WIELU ELEMENTÓW TEGO PLANU.Szkoda ,że burmistrz po raz kolejny nie spotkał się z mieszkańcami tej wsi i nie usłyszał co mają oni do powiedzenia .

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *