www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Oświadczenie w sprawie S7

Na prośbę Zarządów Osiedli Dąbrowa Zachodnia, Dąbrowa Leśna, Łomianki Równoległa oraz Stowarzyszenia Ochrona Puszczy Kampinoskiej publikujemy Oświadczenie w sprawie przebiegu północnego wylotu trasy S7 z Warszawy.


Załączone dokumenty:
Oświadczenie w sprawie przebiegu północnego wylotu trasy S7 z Warszawy.pdf

Oświadczenie w sprawie S7

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

36 komentarzy

 1. mieszkaniec

  heheh ale kampania, znów S7 orężem

  0
  0
  Odpowiedz
 2. S7

  szkoda że komunikacja tak działa , to jest nie do pomyślenia bo w dzisiejszych czasach z jednej strony namawiają nas do komunikacji a z drugiej strony ciągle utrudniają .Zmieńmy coś bo wiecznie będziemy tkwić w korkach / poblokowanych pociągach itp. Ciekawe zmiany proponują , może w końcu coś zmienią jako samorządowcy .!!!

  0
  0
  Odpowiedz
 3. Witold Gawda

  Słowo komentarza. Uważam, że jest to przełomowe oświadczenie. Stowarzyszenie walczące przeciw S-7 przez Dąbrowę wycofuje się z protestu a wszystkie siły zamierza skupić na obronie mieszkańców przed uciążliwościami. Apeluję o uszanowanie tej trudnej dla wielu mieszkańców Dąbrowy decyzji i budowanie na tym porozumienia lub jak Państwo wolicie DIALOGU.
  Nie zmarnujmy tej szansy na wypracowanie wreszcie pojednania między zwaśnionymi stronami.

  0
  0
  Odpowiedz
 4. Gas

  No Właśnie Panie Witoldzie!
  Cenię Pana i ludzi otaczających i życzę Panu jak najlepiej, w roku wyborczym i na przyszłość.
  Skromnie jedynie chciałem zauważyć , że użycie słów „porozumienia” i „DIALOGU” – może być źle skojarzone i odebrane, w roku wyborczym… i bez skrupułów zapewne zostanie to dalej wykorzystywane niestety.
  Jest Pan mocnym Kandydatem – Ludzie to wiedzą i widzą – mam nadzieję ,że też i Pan ma tą świadomość.
  Pozdrawiam.

  0
  0
  Odpowiedz
 5. Laboratorium Lomianki

  Dzień dobry Państwu,
  tak, to jest przełomowe oświadczenie. Jest zgodne ze stanowiskiem kilku Samorządów i Stowarzyszeń zawartych w piśmie do GDDKiA z dnia 11.10.2013r.
  Polecamy spokojną debatę.
  Pozdrowienia.

  0
  0
  Odpowiedz
 6. arbi

  I to jest rzeczywisty początek końca obecnego Burmistrza.
  Jeszcze kilka kwestii wrażliwych do uregulowania, które bardziej śmierdzą prywatą niż interesem Łomianek i zmiana stanie się faktem.
  Zmiany muszą dotyczyć również ludzi. Bądź co bądź każdy sam świadczy swoimi czynami za siebie.

  0
  0
  Odpowiedz
 7. mieszkaniec dabrowy

  Pan Berger wycofał się z blokowania trasy? 😀 „mam zdanie takie jakiego wyborcy oczekują”

  zamiast dialogu i gadaniny trzeba działać bo wszyscy kisimy się w tych korasach. Mieszkam na Dąbrowie i akceptuję trasę nawet jeśli miałaby iść 400m od mojego domu, byle rozładować ten poranny dramat.

  0
  0
  Odpowiedz
 8. Aśka z Kiełpina

  Potrzeba w Łomiankach porozumienia. Już wystarczy tych działań pod publikę, organizowanie przez wiernych wieców poparcia dla władzy, propagandy, napuszczania jednych mieszkańców na drugich, rządzenia przez konflikt.

  Chcę aby o ważnych sprawach rozmawiać, negocjować, spierać się na argumenty.

  To oświadczenie to deklaracja chęci rozmowy o tym jak zrobić, aby wszyscy byli zadowoleni. Popieram mieszkańców Dąbrowy w walce o to aby trasa była dla nich i całych Łomianek jak najmniej uciążliwa.

  0
  0
  Odpowiedz
 9. z D ą b r o w y

  Ciekawe czemu finansowana przez nas wszystkich strona internetowa urzędu nie zamieściła tego oświadczenia.

  Bo pokazuje, że mieszkańcy chca się dogadywać, chcą rozmawiać?
  Bo sztuczne podsycanie konfliktu o trasę S7 nie skutkuje?
  Bo okazuje się że wszystkie te huczne wiece organizowane przez p.Joannę Roszkowską (kandyduje na radną od T.Dąbrowskiego?) pod patronatem T.Dąbrowskiego nie miały nic wspólnego z rzeczywistością?

  0
  0
  Odpowiedz
 10. mieszkaniec dabrowy

  ja to widzę tak, że przed poprzednimi wyborami mieszkańcy torpedowali budowę pod puszczą (rzekomo byliśmy kupieni do protestowania przez bogatych mieszkańców dąbrowy jak to powiedział niegdyś podczas blokady E7 Rusinek z po. Teraz przyznam się szczerze, że dojrzałem do do budowy nawet i pod domem i większość mieszkańców też gnijąc rano w korkach, tracąc czas i pieniądze, więc kandydaci czując wiatr z innej strony zmienili poglądy:)

  0
  0
  Odpowiedz
 11. Obserwator 2

  Nic podobnego, to zwykłą bzdura. Protestujący mieli i mają świadomość, że budowa trasy nie poprawia naszej sytuacji w sprawie lepszego i bezpośredniego WJAZDU do Warszawy.
  Proszę popatrzeć na projekty, wszystko jest dostępne. Dla mieszkańców Dąbrowy sytuacja nie poprawia się, tylko pogarsza. I o to chodziło protestującym.
  Ponadto chodziło o uchronienie nas wszystkich, także Państwa, którzy przypisujecie inne intencje swym sąsiadom, od fatalnego wpływy trasy zbudowanej na żywca pośrodku Łomianek, w sposób odcinający nas wszystkich od puszczy i terenów zielonych.
  o ile trasa S7 zostanie solidnie zaprojektowana, zgodnie z wymogami ochrony środowiska, spełni dosyć ostre kryteria, o ile projekt uszanuje postulowane rozwiązania ochronne, to nie będzie protestów.
  tylko bez demagogii proszę. Czas na spokojną dyskusję, do której mieszkańcy są przygotowani od dawna, tylko drugiej strony brak.
  Polecam teksty Laboratorium Łomianki oraz moje wpisy pod wątkami rozpoczętymi przez inne osoby.
  Najlepszego.
  PS
  A co dalej z szumem o rzekomych planach realizacji S7 na ul. Pułkowej i Kolejowej?

  0
  0
  Odpowiedz
 12. codziennie

  codziennie śmigam eską i nie chce mi się wierzyć, że kawalkada samochodów która tłucze się do eski koło góry śmieci przeniesiona na skraj puszczy nie pomoże naszej miejscowości… chociażby w poniedziałki kiedy słoiki wracają rano po weekendzie

  0
  0
  Odpowiedz
 13. Obserwator 2

  OK, od początku.
  S7 nie jest dla mieszkańców Łomianek, Dąbrowy itd tylko dla tranzytu. Więc nie ma nas obsługiwać, tylko właśnie tranzyt, a zatem my nie włączymy się do S7 w dogodnych dla nas punktach. To jest oczywiste.
  Trasa ma powstać, więc niech będzie izolowana przyzwoicie, tam gdzie trzeba wyniesiona na pomosty, obudowana półtunelem jak na Targówku/Bródnie widzimy S8, niech ma przejścia dla ludzi do Puszczy itd.
  A co z Kolejową ? No właśnie, na Kolejowej ruch i tak będzie WZRASTAŁ, więc należy ją poprawić, bo to leży w naszym wspólnym interesie.
  Niestety populistyczne traktowanie problemu komunikacji przez niektóre osoby tylko pogarsza naszą wspólną sytuację.
  Jakie są wyniki nagonki na GDDKiA, organizowanej przy udziale Władz Łomianek ? Proszę o informację.
  – Od lat twierdzimy, że upolitycznianie problemu S7 jest idiotyzmem, sorry.
  Więcej tekstu powstanie, gdy spotkamy się z Laboratorium Łomianki.
  Ona lepiej pisze, wiec tymczasem pozdrawiam,
  Obserwator 2.

  0
  0
  Odpowiedz
 14. mieszkaniec dąbrowy

  wiadomo, że nie jest dla łomianek, dla łomianek jest wyprowadzenie tranzytu oraz części ruchu lokalnego, który mimo niewygodnych wjazdów będzie chciał dotrzeć do mordoru np. ja

  0
  0
  Odpowiedz
 15. EgonFIRE

  No tak przychodza wybory samorządowe to nasza „kochana” władza budzi się i zaczyna cuda nam tu stwarzać. Ciekawe, że temat S7 dopiero teraz powrócił na biurko Burmistrza Dąbrowskiego. Przydało by się trochę tez dziur połatać na osiedowych drogach, ale co tam lepiej wspierać developerów….

  0
  0
  Odpowiedz
 16. ballentines

  Słucahjcie zróbmy wybory samorządowe co dwa lata! Będziemy mieli takie cuda o wiele częśćiej! Ciekawe co na to Dąbrowski 😀 Już widzę jak zaciera ręcę do „interesów”

  0
  0
  Odpowiedz
 17. staso

  Ludzie czy wy się jeszcze nie nauczyliście nie głosujcie na tych, którzy są lub bylu u koryta! To pierwsza i najważniejsza lekcja obudźcie się zyjemy w PL. Nie dajcie szansy ani Pszczółkowskiemu ani Dąbrowskiemu…

  0
  0
  Odpowiedz
 18. Obserwator IV

  To bardzo ważne oświadczenie. Niestety pachnie polityką na odległość. Co zrobi Pan Gawda jak przegra wybory na Burmistrza? Znowu wróci do blokowania S7? Chyba jednak wolę zagłosować na kogoś całkowicie nowego, spoza tego łomiankowskiego układu (Dąbrowski, Pszczółkowski, Gawda, Gołąb, radykalizujące się PO itd…)

  0
  0
  Odpowiedz
 19. Obserwator 2

  Ojej !! Czy czasem nie przesadza Pan/Pani Obserwator IV z tym wymienianiem wszystkich jednym ciągiem ??
  – Każdy, kto choć trochę orientuje się w sprawach,wie, że takie łańcuszkowe wymienianie nazwisk, to spore nadużycie. Po prostu bez sensu.
  Kto ma rozum, niech myśli i sam klasyfikuje.
  Pozdrowienia, Obserwator 2.

  0
  0
  Odpowiedz
 20. DDDDD

  Wybory samorządowe więc może dajmy szansę samorządowcom … takim typowym , co do Dąbrowskiego, Pszczółkowskiego, Gawdy, – już się pięknie zaprezentowali ….Coraz częściej słyszę a raczej widzę nazwiska Janowski, Górak, Ambroziak – mieliście kiedyś okazję ” zetknąć ” się z wyczynami tych panów ?

  0
  0
  Odpowiedz
 21. Gas

  Tia… Dajmy szansę Piotrusiowi…!

  Ten „samorządowiec” sprzeda Nas 3 razy – a 5 razy deweloperzy od niego, wezmą za nas kasę…

  Fakt – „Wyczynowcy” 🙂

  Pozdrawiam!

  0
  0
  Odpowiedz
 22. Obserwator IV

  Dziekuje Obserwatorowi 2 za bardzo konstruktywna odpowiedz.Bez sensu jest głosowanie ciągle na tych samych radnych. Ja po prostu p. Gawdzie nie wierzę. Tyle lat blokował S7 i akurat teraz mu sie odmieniło? Ale nie on jest największym problemem Łomianek. Problemem są od wielu lat ci sami radni oraz byli i obecni burmistrzowie, ktorzy od wielu lat uprawiaja wyniszczajaca wojne

  0
  0
  Odpowiedz
 23. Obserwator 2

  Szanowny Obserwatorze IV, ja nie wymieniłem żadnego nazwiska. Nie rozumiem dlaczego akurat na Pana Gawdę się zasadzasz.
  Do tego brniesz dalej. Jeżeli już, to musisz wiedzieć, że W. Gawda żadnym radnym nie był i nie zamierza, bo nie kandyduje. Trasy S7 o ile mi wiadomo – nie blokował. Więc o co chodzi ?
  Może jest tak mocnym kandydatem, że na siłę szuka się skazy ?
  Pozdrawiam, Obserwator 2
  PS
  Nie wiemy kto będzie burmistrzem i to jest pewne.

  0
  0
  Odpowiedz
 24. Witold Gawda

  Ostrzegam Obserwatora IV
  Podawanie nieprawdziwych informacji jest karalne a prokuratora bez problemu zwalnia operatorów z tajemnicy zawodowej.
  Oczekuję natychmiastowego zdementowania wiadomości, że kiedykolwiek blokowałem S-7.

  0
  0
  Odpowiedz
 25. Obserwator IV

  Szanowny Obserwatorze 2, rzeczniku p. Gawdy. Nie nasadzam się na p. Gawdę. Spośród kandydatów na burmistrza nie jest w mojej opinii najgorszy i źle mu nie życzę ale i tak nie wierzę, że będąc burmistrzem przyspieszy prace nad trasą S7. Nigdzie nie napisałem, że p. Gawda był radnym. Podtrzymuje natomiast opinię, że wszystkich radnych należy wymienić na nowych. Czy jest mocnym kandydatem? Nie wiem, bo nie znam sondaży. Nie pracuje też dla żadnego z kandydatów. Jestem zwykłym mieszkańcem, któremu jak czytam próbuje się nałożyć kaganiec, strasząc prokuratorem

  0
  0
  Odpowiedz
 26. M2013

  A ja uważam, że nie wszystkich radnych. Na pewno tych z 20-letnim stażem, ale jest też sporo nowych, młodych ludzi, choć nie nastolatków, dlatego nie wrzucam wszystkich do jednego wora. Tego chce Rusiecki- żeby każdy był równo obrzucony błotem, wtedy ludzie nie będą chcieli w ogóle głosować. I wygra Dąbek ze swoim kościelnym elektoratem.

  0
  0
  Odpowiedz
 27. Obserwator IV

  Chyba jednak wszystkich, zarówno tych, którzy popierają obecnego burmistrza jak również będących w opozycji. Łomianki potrzebują nowego otwarcia a nie kolejnych układów, układzików, które powstały w radzie, również w trakcie ostatnich 4 lat. Mamy mnóstwo zaangażowanych osób na poziomie dzielnic i sołectw. Dajmy im szansę

  0
  0
  Odpowiedz
 28. Obserwator 2

  Obserwatorze IV, nie jestem rzecznikiem Pana Gawdy. Nie manipukuj, nie przyklejaj łatek. Zareagowałem na Twoje nieprawdziwe informacje i tyle.
  Pan Gawda poprosił Cię o zdementowanie nieprawdziwych informacji, podawanych na jego temat w trakcie kampanii wyborczej.
  Więc albo to zrobisz, albo nie. Decyzja zależy od Ciebie. Czy powiesz, że jestem Twym rzecznikiem, gdy stwierdzę, że dokonasz właściwego wyboru ??
  – Dla wyjaśnienia, reaguję na każdy przejaw manipulacji, o której wiem. Tak było w sprawie rzekomych planów budowy S7 na Kolejowej.
  Udało się wówczas wykazać, że to po prostu straszenie mieszkańców i wciąganie Łomianek w konfrontację z GDDKiA. Proszę wrócić do moich wypowiedzi oraz do tekstów Laboratorium Łomianki, z którą stale wymieniamy poglądy.
  Nie byłem rzecznikiem GDDKiA, a występowałem jedynie przeciwko straszeniu mieszkańców w celu nabijania sobie popularności.
  Moim zdaniem Pan Gawda jest właśnie kandydatem o którym mówisz, dobrym kandydatem, bo nowym, bez zaszłości.
  Mówisz żeby dać szansę nowym ludziom, to zrób to, a nie utrudniaj !
  Przemyśl jeszcze raz sprawę i szybko przeproś Witolda Gawdę, co Tobie szczerze doradzam, nie będąc Twym rzecznikiem.
  Pozdrawiam, Obserwator 2.
  PS
  Przypominam : Nie wiemy kto będzie burmistrzem i to jest pewne.

  0
  0
  Odpowiedz
 29. Obserwator IV

  „Oprotestowanie i skuteczne zaskarżenie decyzji środowiskowej” (patrz oświadczenie powyżej) to nie jest zablokowanie budowy trasy S7? Kto tutaj manipuluje? Niech czytający te forum sami osądzą. W moich oczach kandydatura p. Gawdy po lekturze tych wpisów jest jeszcze bardziej wątpliwa. Dobrze, że są jeszcze inni kandydaci nie związani z obecną i byłą władzą.

  0
  0
  Odpowiedz
 30. Witold Prawda

  Panie Witoldzie Gawda, takie „straszenie” odpowiedzialnością karną, mieszkańca Łomianek nie przystoi kandydatowi na Burmistrza w moim przekonaniu.
  Jednocześnie pouczanie przez Pana, na temat sankcji karnych jest nieporozumieniem w mojej opinii, gdyż nie jest Pan prawnikiem, a w związku z powyższym kwalifikowanie przez Pana czynu obserwatora 2 jako karalnego jest nieuprawione w mojej opinii.
  Od tego są ewentualnie niezawisłe Sądu,osoby o wykształceniu prawniczym, ale nie Pan – socjolog.

  Czemu ma służyć takie swoiste „straszenie” odpowiedzialnością karną? Nerwy Panu puszczają co?

  Poza tym faktem jest,że przy wydatnym udziale Radnego Wojciecha Bergera (PO), Pana kumpla z zarządu osiedla Dąbrowa Zachodnia oprotestowano decyzję środowiskową dla budowy S-7 skrajem puszczy, co według niezależnych ekspertów od drogownictwa mogło przesunąć o kilka dobrych lat jej budowę. Powstaje zatem pytanie: Co Pan w 2011r zrobił żeby namówić Radnego Miejskiego Bergera do zaniechania oprotestowania decyzji środowiskowej dla budowy WSPÓLNEJ PRZESTRZENI I DOBRA WSPÓLNEGO jaką jest niewątpliwie budowa S-7 skrajem puszczy? Jednocześnie gdy sprowadzał się Pan do Dąbrowy Zachodniej to przecież plany budowy S-7 skrajem puszczy były znane powszechnie już od lat..więc o co chodzi…Ci,którzy nie chcą mieć trasy w pobliżu swoich domów, nie musieli tych domów w latach 90-tych w pobliżu planowanej trasy kupować…KPW?
  Poza tym na uchwale Rady Miejskiej w sprawie S-7, o której mói Wasze oświadczenie suchej nitki nie pozostawili prawdziwi eksperci od drogownictwa. Jednocześnie uchwała jest bezprzedmiotowa w odniesieniu do ulicy Pułkowej w Warszawie i winna zostać zaskarżona oraz uchylona przez Wojewodę. W mojej opinii uchwała Rady Miejskiej o S-7 jest bublem prawnym, co potwierdzili na piśmie niezależni eksperci od drogownictwa.

  0
  0
  Odpowiedz
 31. xxx

  Prawda, Obserwator IV i Stefanprawo z innego forum to ciężki przypadek. Chorobliwe powtarzanie wątków. Tego nie da się leczyć.
  Gość odmawia człowiekowi odwoływania się do przepisów bo do tego trzeba mieć doktorat z prawa. Powołuje się na autorytet najbardziej stronniczego z ekspertów, miesza prawdę z nieprawdą a wszystko po to, żeby wygrała Joanna R. i jej Burmistrz.

  0
  0
  Odpowiedz
 32. Obserwator 2

  Dzień dobry, z przykrością stwierdzam, że Obserwator IV usiłuje wmówić nam nieprawdę. Fakty są takie, że Witold Gawda, zgodnie ze swym prawem, jako kandydat na stanowisko burmistrza, zaprzeczył jakoby blokował trasę S7. No i moja wiedza na ten temat jest taka sama, czemu dałem wyraz. Więc Obserwatorze IV – daj spokój, nie wciskaj ludziom kitu i najlepiej przeproś Witolda Gawdę. Trwa kampania wyborcza i Twej akcji nie można traktować inaczej, niż publikowanie nieprawdziwych stwierdzeń w celu zwalczania osób kandydujących. To jest działanie naganne w mojej opinii. Poszukujesz niezależnego kandydata na urząd burmistrza Łomianek ? – No to czemu wmawiasz, że Gawda takim nie jest ?

  A tera do Pana podpisującego się Witold Prawda: – proszę nie manewrować i nie mylić nicków – Obserwator IV – to nie jestem ja. Dlaczego na siłę dokleja Pan/Pani Witolda Gawdę do całej sprawy S7 ? Proszę trzymać się faktów, p. Gawda tylko wypowiedział się, ze oświadczenie w sprawie S7 jest przełomowe.
  I ma rację, bo takie jest.

  Proszę krótko i na temat się wypowiadać. A najlepiej nie wrabiać innych w poglądy, których nie głosili. Jestem za uczciwością w wymianie poglądów.
  Wniosek mam następujący: Państwo bardzo się Witolda Gawdy jako kandydata na Burmistrza Łomianek przestraszyli, właśnie dlatego, że jest niezależny.
  Pozdrawiam, Obserwator 2.
  PS
  Przypominam : Nie wiemy kto będzie burmistrzem i to jest pewne.

  0
  0
  Odpowiedz
 33. Eragon

  No Panowie wracają jak zwykle do sprawy drogi S7 jak to przed wyborami cudów co nie miara…

  0
  0
  Odpowiedz
 34. mim

  Dziękuję za ciekawą dyskusję o trasie S-7. Przy okazji chciałem zadać pytania na temat polityki w Łomiankach. Dlaczego radni obniżyli pensję burmistrzowi ?
  Wg mnie to była szkodliwa decyzja dla samorządności w Łomiankach i w Polsce. Co zamierza zrobić nowy burmistrz, aby nie wchodzić w konflikt z Radą Miejską ? Może receptą jest „rząd większościowy” ?

  Pozdrawiam,

  0
  0
  Odpowiedz
 35. mim

  Jeszcze zapomniałem podziękować „Obrońcom Puszczy Kampinoskiej”, że podjęli tak dojrzałą odpowiedzialną decyzję nie blokowania trasy S-7. Brawo ! Można powiedzieć „mądry Polak po szkodzie”, albo „lepiej późno niż wcale.

  Ukłony,

  0
  0
  Odpowiedz
 36. student

  Sądzę, że nowy burmistrz i nowa rada powinni razem lobbować i wymagać od inwestora aby s7 była jak najmniej uciążliwa dla mieszkańców Dąbrowy.
  Takich działań nam potrzeba a nie wieców organizowanych nie wiadomo w jakim celu przez burmistrza Dąbrowskiego i jego znajomych z tego Lomianki Wspólne cz Razem nie pamietam.

  Widać że mieszkańcy Dąbrowy chca dialogu na ten ważny temat, więc patrzę na to optymistycznie.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *