www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Paczka dla Seniora

W poniedziałek 23 marca br. Ośrodek Pomocy Społecznej (OPS) w Łomiankach uruchomi kolejny program pomocowy.

Tym razem jest to bezpłatna „Paczka dla seniora”. Jego celem jest zakup i dostarczenie podstawowych zakupów żywnościowych osobom potrzebującym. Zakupy będą finansowane ze środków budżetowych OPS.
Akcja pomocy będzie działała w związku z zagrożeniem epidemicznym. Wsparcie otrzymają mieszkańcy gminy, którzy są szczególnie narażeni na zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Mowa głównie o seniorach powyżej 65. roku życia, którzy mieszkają samotnie lub z drugą osobą w podeszłym wieku czy z niepełnosprawnością.
Taką pomocą obejmiemy także osoby niepełnoprawne powyżej 18 roku życia, które nie mogą liczyć na pomoc bliskich.
Co istotne, akcją nie będą objęte osoby z kwarantanny (objęte są innym programem).

Osoby zainteresowane będą mogły korzystać z pomocy nie częściej niż raz w tygodniu. W ramach usługi pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej będą kupować podstawowe artykuły spożywcze do kwoty 50 zł. (pieczywo, nabiał, produkty długoterminowe z wyłączeniem surowego mięsa) w ilościach niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania. Zakupy będą dokonywane wyłącznie w sklepach spożywczych na terenie Miasta i Gminy Łomianki, by przy okazji wesprzeć lokalnych przedsiębiorców.

Ważne! Paczki będą dostarczane pod wskazany w zgłoszeniu adres na zasadzie bezkontaktowej dostawy (pod drzwi). Przed zostawieniem paczki pracownik OPS zadzwoni do osoby potrzebującej (maksymalnie dwa razy), by potwierdzić jej obecność w domu.

Zgłoszenia przyjmuje Ośrodek Pomocy Społecznej pod numerem telefonu: 22 751 90 57 wew.101 od poniedziałku do piątku od godziny 8:00 do godziny 12:00.

Dominika Kowalczyk-Ptasińska,
Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Łomiankach
_____________________

Przy Ośrodku Pomocy Społecznej na ul. Szpitalnej funkcjonuje też cały czas i jest uzupełniana na bieżąco JADŁODZIELNIA. Polecamy!

źródło: UM Łomianki


Załączone dokumenty:
Regulamin udzielania pomocy – Pomoc dla Seniora.pdf

Paczka dla Seniora

 

Paczka dla Seniora

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *