www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

PIĘĆ POWODÓW… by pójść na wybory

Nie interesujesz się sprawami lokalnymi? Nie wybierasz się na wybory samorządowe? Mówisz… nie wiem na kogo głosować, ja tu tylko nocuję. Co mnie to wszystko obchodzi?

Oto 5 powodów, dla których w niedzielę 21 listopada powinieneś jednak pójść wraz z domownikami do swojej komisji wyborczej.

1. Spacer na świeżym powietrzu jest bardzo zdrowy.

2. Wcale nie jest obojętne, kto zostanie Twoim burmistrzem lub radnym. Samorząd w małej miejscowości ma faktyczny wpływ na podstawowe sfery życia mieszkańców. Nawet jeżeli nie korzystasz z lokalnej oświaty, czy służby zdrowia, to na pewno dojeżdżasz do domu, czasem załatwiasz coś w urzędzie, rejestrujesz samochód lub wyrabiasz dowód osobisty, wieczorem – idąc na spacer po oświetlonych lub ciemnych ulicach – czujesz się bezpiecznie lub wręcz przeciwnie.

3. W Łomiankach wychowują się Twoje dzieci. Nawet jeśli nie chodzą tu do szkoły lub przedszkola, to przecież spędzają tu znaczną część swojego życia. Wcale nie jest obojętne, jaką mają wodę w kranie, czy mogą bezpiecznie wyjść za bramę i jakich tam spotkają rówieśników, jaką przestrzeń publicznąwidzą wokół siebie.

3. Znaczna część Twoich podatków zasila budżet samorządu lokalnego. Nawet jeśli się do tego nie przyznajesz, to przecież wcale Ci nie jest obojętne, czy pieniądze te są wydawane sensownie – na modernizację Łomianek – czy są tylko przejadane przez urzędników, którzy traktują Cię jak urządzenie do dostarczania im kasy.

4. Do lokalu wyborczego nie jest daleko, a Twój głos się naprawdę liczy! Nie oddawaj swoich spraw zbiegowi przypadków. W Łomiankach o wygranej decyduje czasem dosłownie kilka głosów. Zadbaj więc, by wygrał ktoś, kto myśli podobnie do Ciebie, ma podobne priorytety.

5. Warto dać dzieciom przykład obywatelskiej postawy i po drodze do lokalu wyborczego pogadać z nimi, wyjaśnić podstawowe zasady demokracji. Zapamiętają to na długo.Zainteresuj się więc kandydatami na burmistrza i radnych. Poczytaj i popytaj kim są, jakie mają predyspozycje, poglądy i plany, co dotychczas zrobili, jakimi są ludźmi. W wyborach samorządowych liczy się człowiek!

Juliusz Wasilewski
REKLAMÓWKA LOMIANKI.INFO 10/11.2010


NIE WIESZ NA KOGO GŁOSOWAĆ?

ZOBACZ PREZENTACJE KANDYDATÓW
WYBORY SAMORZĄDOWE – ŁOMIANKI 2010


PIĘĆ POWODÓW... by pójść na wybory

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *