www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Pomarańcze za elektro-odpady

jak informuje UM Łomianki… Już jutro (25.02.2011) na parkingu przed bazarem, róg ulic Wiślanej i Warszawskiej w Łomiankach odbędzie się akcja „Prezenty za odpady””. W godzinach 8:00-14:00 mieszkańcy będą mogli wymieniać elektroodpady na smaczne pomarańcze!
Organizatorem przedsięwzięcia jest Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m. st. Warszawie Sp. z o.o.

Każdy z nas korzysta z wielu urządzeń podłączanych do prądu, bez nich nasze życie byłoby znacznie utrudnione, a dla niektórych wręcz niemożliwe. Jednak każde z tych urządzeń po pewnym czasie eksploatacji ulega zużyciu i z czasem staje się po prostu bezużyteczne. I co wtedy z nim robimy? Niestety wielu z nas przez lata przechowuje je w domu lub wyrzuca ze zwykłymi odpadami komunalnymi do śmietnika.

Elektroodpady to zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (ZSEE). Należą do nich zużyte, przestarzałe lub zepsute baterie, komputery, telewizory, telefony oraz wiele innych podobnych sprzętów, które zawierają substancje wymagające bezpiecznego unieszkodliwienia.

Co więc należy zrobić z ZSEE?
Elektroodpady można oddać w specjalnie utworzonych punktach zbiórki, a także w sklepie, ale tylko przy zakupie nowego sprzętu tego samego typu np. kupując nowy telewizor można zostawić stary. Mieszkańcy mogą również dostarczyć i nieodpłatnie pozostawić zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny na terenie Zakładów Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w m. st. Warszawie.

Punkty zbiórki zużytego sprzętu RTV/AGD prowadzone przez Spółkę:
ul. Obozowa 43,
ul. Burakowska 14,
al. Niepodległości 213,
ul. Kopijników 13,
ul. Marsa 76,
ul. Sosnkowskiego 4,
ul. Kampinoska 1.

Skorzystaj z okazji, przyjdź i wymień odpady na pomarańcze!

źródło: UM Łomianki
redakcja@lomianki.info

Pomarańcze za elektro-odpady

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *