www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Pożar dachu w Dziekanowie Nowym

W czwartek, 14 marca o godzinie 1:40 zostaliśmy powiadomieni przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Błoniu o pożarze w dwupiętrowym budynku mieszkalnym w miejscowości Dziekanów Nowy na ul. Poziomkowej. Do akcji wyruszyły zastępy GBA, GCBA i SD30 z naszej jednostki, GBA z JRG 11 Warszawa oraz GBA OSP Dziekanów Polski.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym potwierdził sytuację ze zgłoszenia. W 3-kondygnacyjnym budynku paliło się poddasze. Ogień wydostawał się także na zewnątrz. Natychmiast podano dwa prądy gaśnicze w natarciu, jeden po klatce schodowej, drugi za pomocą drabiny mechanicznej na palący się dach. W międzyczasie zadecydowano o wezwaniu na miejsce dodatkowych sił i środków z JRG Błonie. Po opanowaniu sytuacji pożarowej okazało się że ogień zdążył przedostać się na dalsze drewniane elementy dachu. Budowa dachu – drewno, papa oraz blacha zmuszała strażaków do wykonania niezbędnych prac rozbiórkowych by odnaleźć ostatnie zarzewia ognia. W momencie powstania pożaru w budynku znajdowały się dwie osoby, które opuściły go samodzielnie. Nie wymagały pomocy medycznej. Działania trwały do godziny 6:30 i brało w nich udział 8 zastępów Straży Pożarnej.

Na miejscu:
669[M]50 GBA 2,5/25 MAN – OSP Łomianki
669[M]51 GCBA 8,2/32 Tatra – OSP Łomianki
669[M]54 SD30 Jelcz – OSP Łomianki
669[M]53 SOp Nissan – OSP Łomianki
311[W]21 GBA 2,5/21 Star – JRG 11 Warszawa
661[M]21 GBA 2,5/20 Star – JRG Błonie
661[M]25 GCBA 5/32 Scania – JRG Błonie
667[M]56 GBA 2,5/16 Star – OSP Dziekanów Polski

źródło: OSP Łomianki

Pożar dachu w Dziekanowie Nowym

Pożar dachu w Dziekanowie Nowym

Pożar dachu w Dziekanowie Nowym

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

2 komentarze

 1. Mirek

  Osiem jednostek? Czy to do gaszenia jednego dachu jest potrzebne angażowania tak „zmasowanej armii” strażaków?

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Misza

  Zdecydowanie tak – potrzebna jest taka masa, armia, rzesza – i to za Twoje pieniądze z podatków. Skandal? Nie – taka jest taktyka pożarnicza. Tak trzeba działać, by pożar został opanowany i ugaszony, a straty popożarowe nie były większe, niż te pożarowe. Dlatego też do takich akcji dysponuje się tylu strażaków i wozów.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *