www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Przeprawa promowa

Cykliści byli przyzwyczajeni do promu kursującego latem pomiędzy Łomiankami a Białołęką. Korzystali z niego mieszkańcy prawej i lewej strony Wisły.

Pierwszy raz przeprawa z rowerzystami na pokładzie ruszyła 7 czerwca 2002 r. Wtedy w rejs między Łomiankami a Białołęką (poprzedzony rejsami rozpoznawczymi) popłynęli m.in. gospodarze sąsiadujących przez Wisłę gmin. W obie strony płynął też pomysłodawca ca­łego przedsięwzięcia – ówczesny wicestarosta, dziś starosta Powiatu Warszawskiego Zachodniego Jan Żychliń­ski. „Przeprawa pomyślana została przede wszystkim – powiedział – z my­ślą o rowerzystach, którzy w czasie wakacji chcieliby np. z prawego brzegu Wisły wybrać się na wędrówkę po Kampi­noskim Parku Narodowym. Mam nadzieję, że stanie się ona zaczynem całego syste­mu szlaków turystycznych po­między Zalewem Zegrzyń­skim a Puszczą Kampinoską”…

W tym roku warszawiacy otrzymali nową przeprawę promową. „Nasza” Słonka, kursuje pomiędzy Śródmieściem a Saską Kępą. Od maja do sierpnia „Pliszka”, pływa pomiędzy Podzamczem a ogrodem zoologicznym. Wydawało się, że w Łomiankach nie uda się uruchomić tradycyjnych rejsów. Poszukiwanie armatora, zakończyło się jednak powodzeniem.

Zastępca burmistrza Łomianek ds. społecznych Jolanta Niegrzybowska oraz pełnomocnik ds. Wisły Marek Piwowarski uzgodnili, że przeprawa promowa w Łomiankach (współfinansowana z budżetu naszej gminy, Starostwa Powiatu Warszawskiego- Zachodniego oraz m.st Warszawy ), ruszy 8 sierpnia br.. Prom będzie pływał w godz. 9 – 20 we wszystkie piątki, soboty i niedziele do końca wakacji studenckich, czyli do końca września. Przeprawy są bezpłatne. Przeszko­dą może być tylko zbyt wysoki czy też zbyt niski stan wody w Wiśle.

Po naszej stronie Wisły prom przybija na wysokości Burakowa, dojazd od ul. Parkowej dróżką koło działek lub drogą gruntową na przedłużeniu ul. Pastewnej. Z Białołęki- wypływa z przystani na wysokości osiedla przy ul. Odkrytej 29 (pomiędzy ulicą Ciołkosza i Książkową). Dojazd wałem wiślanym od ul. Mehoffera (tuż za seminarium w prawo), a następnie ok. 1500 m w kierunku gminy Jabłonna.
Zapraszamy rowerzystów, wędkarzy, spacerowiczów.

Wojciech Asiński
rzecznik prasowy UM w Łomiankach

Przeprawa promowa

Przeprawa promowa

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *