www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Radni nie przyjęli Uchwały Budżetowej

Na dzisiejszej Sesji Rady Miejskiej nie podjęli uchwały dotyczącej przyjęcia Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Łomianki na lata 2022-2030 oraz Uchwały Budżetowej Gminy Łomianki na rok 2022.

Zgodnie z przepisami Rada Miejska powinna przyjąć „budżet” do 31 stycznia 2022 roku. Jeżeli tego nie zrobi, budżet przygotuje Regionalna Izba Obrachunkowa. Będzie to skutkowało – w skrócie – brakiem jakichkolwiek inwestycji w 2022 roku.

Wyniki głosowania poniżej.

mm., redakcja@lomianki.info

Radni nie przyjęli Uchwały Budżetowej

Radni nie przyjęli Uchwały Budżetowej

Radni nie przyjęli Uchwały Budżetowej

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

17 komentarzy

 1. Łepek

  ciekawe, czy radny Astrau zdawał sobie sprawę, że trzyma w ręku „klucz”

  0
  0
  Odpowiedz
 2. NIEZALOGOWANY

  Jest takie powiedzenie ” Chciała bym a boję się” i dwukrotnie głowa w piasek.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. w co się bawią radni?

  Radni najpierw dają sobie podwyżkę do 3000 złotych miesięcznie, a teraz chcą sparaliżować funkcjonoanie gminy. Czy tacy ludzie powinni zasiadać w radzie?

  0
  0
  Odpowiedz
 4. niezalogowany

  Licho mnie pokusiło i obserwowałem ostatnią sesję rady gminy. Ważną, bo zatwierdzającą budżet. Dzień stracony. Obserwowałem i coraz mocniej się zastanawiałem nad brakiem wiedzy, brakiem szerszego spojrzenia na problemy społeczne i egoizmem ludzkim. Padały doprawdy żenujące wnioski. A to o obniżenie w rachunku bieżącym kwoty kredytu krótkookresowego, który burmistrz może zaciągać. Tak jakby wszystkie należności zawsze spływały regularnie, a płatności nie kumulował się w sposób nie do przewidzenia. A rada była gotowa do zatwierdzenia, każdej najmniejsze dodatkowej płatności, natychmiast na każde wezwanie, od ręki. Potem walka o dodatkową inwestycję w obiekcie publicznym, która powinna być natychmiast zrealizowana. Obojętne jest przy tym, że w gminie podobnych obiektów jest kilka i każdy wymagałyby podobnych nakładów. Musi być zrobione i już. A potem to cały smutny kontredans pomyłek, niewiedzy i popisów oratorskich. Ktoś nie wie, nie pamięta, że inwestycja to kilka etapów jej powstania. Działka, przetargi na plany, plany, zezwolenia, przetarg na budowę, budowa, przetarg na nadzór, nadzór, przyłącza, odbiory itd. i najważniejsze to czas. Nie można nic projektować bez praw do działki, nie można budować bez zezwolenia…. Proste, pozornie. Bo radni nie potrafi tego kojarzyć ze sposobem zapisania wydatków w przyszłorocznym budżecie i prognozie finansowej na lata przyszłe. W dodatku jakby sobie nie zdawali, że spóźnione zatwierdzeni budżetu to mniejszy czas zawarcie umów i dłuższa realizacja projektu. Ile razy można te same rzeczy tłumaczyć i wyjaśniać radnym? Czy posiedzenie rady to czas nauki? Czy czas wykazywania się wiedzą realną bez oratorskich popisów? Już w tej kadencji straciliśmy ponad pół roku czasu z powodu pandemii i zawieszenie pracy rady. Sprawy nadal szły i idą jak po grudzie. Bo braki towarowe, nasilanie się epidemii i wiele innych czynników materiałowych i ludzkich. A od kilku miesięcy inflacja zjada w dodatku niewykorzystany kapitał inwestycyjny. Teraz kolejne wydłużenie i zawoalowana groźba, że radni nie zatwierdzą budżetu, tylko zrobi to RIO, – czyli kolejne miesiące opóźnienia. A to wszystko w sytuacji, gdy do rozmów wstępnych nad problemami budżetu zasiada jedynie niewielka część radnych. Gdy czas od otrzymania resorowych wskaźników do konstrukcji budżetu i spięcia w nim wszystkich wydatków jest krótki a termiczny obligują. Powiem tak byłem zniesmaczony. A budżetu i tak nie zatwierdzono!

  0
  0
  Odpowiedz
 5. niezalogowany

  Czy w czasach narastającej inflacji radni zainteresowali się skutkami tej inflacji dla budżetu? Bo prywatne sprawy dla siebie załatwili ale co z resztą?

  0
  0
  Odpowiedz
 6. 3000 ZŁOTYCH

  Opór na wiedzę i logiczne myślenie części radnych rośnie wraz z wysokością miesięcznego wynagrodzenia. 3000 ZŁOTYCH

  0
  0
  Odpowiedz
 7. Były radny

  Wiadomo, kogo na pewno nie wybierać w najbliższych wyborach!

  0
  0
  Odpowiedz
 8. Marek

  Wynagrodzenie Burmistrz MSP to ok. 184000,00 (było 9200,00), a współpracy z Rada jak widać BRAK.
  Co do budzetu to jest katastrofa ok. 14% na inwestycje.
  Tylko 8 nowych zadań na 2022 rok.
  Radni mieli rację ze ten projekt należy wyrzucić do kosza.

  0
  0
  Odpowiedz
 9. niezalogowany

  Katastrofa to jest dookoła, szkoda, że jej nie widzisz. 170 zamiast blisko 200 budżetu. Zapewne znów burmistrz przekręciła. A ta zachwycająca każdego inflacja! I ciąg dalszy o 1 stycznia. Te wspaniałe ceny za prąd dla naszych ulic i gaz do ogrzewania szkół i budynków publicznych. A co proponowali radni w zamian??? Czy pokazali pieniądze i bank, na który trzeba napaść. Owszem coś tam coś tam i to coś uwzględnić trzeba. Bo rząd zabarał i może da????

  0
  0
  Odpowiedz
 10. do niezalogowany

  Widać radni przejrzeli na oczy, ta ekipa od początku wsiadła na kark mieszkańców i tylko tu ma sukcesy i nie było kryzysu jak podnoszono opłaty i próbowano podnieść podatki, teraz nieudacznicy obwiniają rząd,banku radni nie pokazali czyli znowu kieszenie mieszkańców. Całkiem prawdopodobne że to taka taktyka tych liberałów , umilanie życia, gnębienie podwyżkami i obwinianie rządu.Tak jak z tym gazem, było to do przewidzenia że Niemcy wspólnie z Rosja doprowadzą do takiej sytuacji,używając lotnych haseł ekologii. A wizytówka lokalnej władzy to odrapany od trzech lat budynek UM. Czyli fasada OK. ale wystarczy dokładniej spojrzeć.

  0
  0
  Odpowiedz
 11. Burmistrz do dymisji

  Burmistrz Małgorzata Żebrowska Piotrak powinna niezwłocznie podać się do dymisji. Nie sprostała roli Burmistrza, ta ją przerosła. Jej ugrupowanie ma większość w radzie miejskiej,a tymczasem cześć radnych z jej własnego ugrupowania ma jej dosyć. Ciekawe jak po zakończeniu kadencji Burmistrz MZP będzie mogła spojrzeć mieszkańcom Łomianek w oczy. Może się wyprowadzi i zostawi mieszkańców Łomianek z bagnem,które sama na Łomianki, według mojej oceny sprowadziła

  0
  0
  Odpowiedz
 12. MZP do dymisji

  Burmistrz Łomianek pokazała swoją prawdziwą twarz, o której głośno mówiliśmy przed jej wyborem. Nic dobrego z jej szefowania nie wyszło. Powinna wziąć swoje zabawki i koleżanki z urzędu i natychmiast opuścić gabinet Burmistrza.

  0
  0
  Odpowiedz
 13. Zwik MZP i inni

  Tymczasem Sanepid wchodzi do jednostki podległej Pani Burmistrz MZP czyli ZWiK.w Łomiankach.sp. z o.o. Zaraz Państwowa Inspekcja Pracy its itp. Co na to Radny Etienne, który tak chciał się kontaktować z Prezesem Zwik w lomiankach co na to Burmistrz MZP

  0
  0
  Odpowiedz
 14. Jacek

  Jak się wypuszcza ścieki nieoczyszczone nocami do Wisły, pisali wędkarze na FB a ZWiK tłumaczy się awariami, to i kontrola jakaś powinna to zbadać,w kontekście projektu lania ścieków w rowy melioracyjne do J.Kiełpińskiego i J.Dziekanowskiego to taki sztandarowy projekt tej ekipy, pod nazwą ,,Struga Dziekanowska” aż strach się bać tego ekologicznego działania a już jest w realizacji, czyli lanie ścieków na prywatne tereny, bo niemal cały ten projekt przebiega na terenach prywatnych, tak myślę że temu projektowi powinny przyjrzeć się odpowiednie organy państwowe.

  0
  0
  Odpowiedz
 15. niezalogowany

  Same dziwy. Ogłoszenie o NIE przyjęciu budżetu jest podawane natychmiast. O tym, że jednak po namyśle radni uchwalili budżet, jakoś nie zostaje dostrzeżone a szkoda. Była by większa obiektywność informacji. BUDZET GMINY NA 2022 ZOSTAŁ PRZYJĘTY W DNIU 12.01.2022 ROKU. A ścieki na forum nadal bez dowodu, że tak jest wylewają. No cóż, papier wszytko przyjmie.

  0
  0
  Odpowiedz
 16. Obywatel gt

  Tak budżet został przyjęty w innym wypadku groziło przygotowanie budżetu przez Regionalną izbę obrachunkową. W mojej ocenie, po pierwsze wybrano „mniejsze zło” ,po drugie Pani Burmistrz MZP ma absolutną większość w radzie miejskiej. Jednakże to pokazuje, że działania Pani Burmistrz MZP spotykają się też z oporem jej własnych radnych, co jest bezprecedensowe w historii rady miejskiej Łomianek.

  0
  0
  Odpowiedz
 17. do niezalogowany

  Co do wypuszczanych ścieków nieoczyszczonych do Wisły sygnalizowanych przez wędkarzy to ZWiK się przyznał i pisał oświadczenia o awariach, tak osobiście to myślę że to jest takie celowe działanie, pseudo oszczędności i ograniczonego myślenia.A o laniu ścieków na teren rezerwatu przyrody, to ten zespół zgrany załatwił sobie zapisy w zarządzeniu RDOS, taka to deweloperska ekologia tej ekipy.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *