www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Recital Grażyny Biernat-Borowskiej

Dom Kultury w Łomiankach zaprasza 29 października o godz. 19.00 na koncert “Najpiękniejsze pieśni i arie świata”. Usłyszymy Grażynę Biernat-Borowska (sopran), której towarzyszyć będzie Kalina Marszałek (fortepian). Wstęp wolny.

PROGRAM:
1.W.A. Mozart – Der Zauberer
2.A. Dvorak – Cykl pieśni cygańskich
3.P. Czajkowski – Trawuszka
4.F. Schubert – Małgorzata przy kołowrotku
5.E. Suchon – pieśni z cyklu Ad astra
6.J.S. Bach – aria „Seufzer, Tränen, Kummer, Not” z Kantaty „Ich hatte viel Bekümmernis”
7.G. Puccini – aria Mimi „Si, mi chiamano Mimi…” z I aktu opery „La Boheme”
8.A. Dvorak – aria Rusalki „Měsíčku na nebi hlubokém…”” z I aktu opery „Rusalka”
9.S. Moniuszko – aria i recytatyw Halki „”Ha! Dzieciątko nam umiera…O mój maleńki…”” z II aktu opery „Halka”
10.W.A. Mozart – aria Królowej nocy „Der Hölle Rache…” z II aktu opery „Czarodziejski flet”
11.G. Verdi – aria i recytatyw Violetty „”E strano… – Ah, forse lui… – Folie ! Folie !… – Sempre libera…” z opery „Traviata”
12.L. Bernstein – aria Cunegundy – „Glitter and by gay” – z musicalu „Candide”

GRAŻYNA BIERNAT-BOROWSKA Absolwentka akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale Wokalno-Instrumentalnym (Instytut Wokalno – Aktorski). Od wczesnego dzieciństwa aktywnie uczestniczyła we wszystkich formach życia kulturalnego, śpiewając solo jak i w chórach, grając na waltorni i fortepianie, tańcząc, a także malując, podkładając głos do audycji radiowych i uczestnicząc w programach i spektaklach telewizyjnych. Prowadzi szeroką działalność koncertową w kraju i za granicą. Występuje na festiwalach muzyki klasycznej m.in. Mazowiecki festiwal operetkowo-operowy (Europejska Fundacja Promocji Sztuki Wokalnej), Festiwal Operowy – Milanówek, Bielański Festwial Polskiej Muzyki Sakralnej w Warszawie i inne. Współpracuje z wieloma instytucjami kulturalnymi na terenie całego kraju. Wielokrotnie uczestniczyła w kursach mistrzowskich. Jej repertuar jest bardzo szeroki. Obejmuje muzykę operową, oratoryjna, pieśniarską, operetkową. Chętnie sięga do muzyki współczesnej (np. współpraca z Austriackim Forum Kultury w Warszawie – wykonanie z cyklu „”Der Mystische Trompeter”” – F.Wildgansa, czy Dni Muzyki Wokalnej w Katowicach – wykonanie „”Tekstów Biblijnych Salomona”” K.Moszumańskiej-Nazar pod dyr.K.Kryzy). Przedstawia także inne style – nurt cross-over i jazz. Laureatka wielu nagród m.in. otrzymała nagrodę specjalna na XXXV Ogólnopolskim Konkursie Młodych Muzyków im.K.Kurpińskiego w II Konkursie Pieśni i Arii, laureatka II konkursu Polskiej Muzyki Wokalnej w Warszawie, finalista Międzyuczelnianego Konkursu Słowiańskiej Muzyki Wokalnej w Katowicach, finalista III Uczelnianego Konkursu Polskiej Muzyki Wokalnej w Katowicach i in. W Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie wykonywała partię Tiny w operze „”Mały Kominiarczyk”” B.Brittena, śpiewała także partie solowe w „”Weselu Figara”” W.A.Mozarta i „”Przy kominku”” S.Moniuszki.

źródło: Dom Kultury w Łomiankach
redakcja@lomianki.info

Recital Grażyny Biernat-Borowskiej

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *