www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Sezon na smog rozpoczęty 🙁

W przeciągu kilku ostatnich dni strażnicy miejscy z Łomianek ujawnili pierwsze w tym sezonie nieprawidłowości przy sposobie ogrzewania budynków.

Szczegółowe kontrole używanego materiału opałowego na ul. Zachodniej i na ul. Zaułek wykazały spalanie lakierowanych płyt meblowych i kolorowych gazet. Każda z tych kontroli zakończyła się grzywną w postaci mandatu karnego.

Straż Miejska w Łomiankach przypomina, że dbanie o zdrowie w tym szczególnym czasie to nie tylko zachowanie dystansu społecznego oraz zakrywanie ust i nosa. Jeśli wziąć pod uwagę przebadany wpływ zanieczyszczonego powietrza na nasze zdrowie to możemy ściśle powiązać z nim wiele dolegliwości i chorób. Niektóre z nich są bezpośrednie i widoczne natychmiast, inne rozwijają się w naszym organizmie jak „cichy zabójca”. Zważywszy na to, że problem jest realny, warto mieć świadomość poważnego zagrożenia.
Smog ze spalanych odpadów w piecach grzewczych może powodować m.in.: astmę, nowotwory, zapalenie oskrzeli, alergie, choroby układu krążenia, schorzenia dróg oddechowych, duszności, choroby serca i bóle w klatce piersiowej, niewydolność oddechową, schorzenia oskrzeli.

źródło: Straż Miejska w Łomianakch,
www.strazmiejska.lomianki.pl

Sezon na smog rozpoczęty :(

Sezon na smog rozpoczęty :(

Sezon na smog rozpoczęty :(

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

3 komentarze

 1. cray

  dlatego trzeba jak najszybcej na terenie gminy zakazać palenia węglem i w zwykłych piecach. w piecu gazowym trudno jest spalićsmieci

  0
  0
  Odpowiedz
 2. do crey

  Całkowita racja, jest wiele gospodarstw, czy też posesji które mają możliwość podłączenia do instalacji gazowej, a tego nie robią, ogrzewanie gazowe jest dużo droższe od węglowego, ale fakt że smrodzą niemiłosiernie, ten eco-groszek, a nawet palenie drewnem w kominkach nie należy do ekologicznych, a i śmiecie też niektórzy pala w tych kominkach.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. Jerry

  Wieczorne spacery jesienią i zimą przestają być przyjemne. To co leci z niektórych kominów skutecznie odstasza.
  Popieram działania Strażników! Jak prośby nie skutkują, to trzeba to przemawiać do rozumu karami. Inaczej nic się nie poprawi. Może w końcu ktoś się zajmie tym problemem na poważnie.
  Gdzie można zgłaszać kopciuchów? Do Straży Miejskiej?

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *