www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Spotkanie ludzi kultury, sztuki i muzyki – V Warsztaty Śpiewu Liturgicznego Łomiankach

Ubiegły weekend w Parafii Świętej Małgorzaty, upłynął pod znakiem V Warsztatów Śpiewu Liturgicznego. Przez dwa dni Łomianki zamieniły się w stolicę muzyki liturgicznej. 120 uczestników z różnych stron kraju poświęciło się intensywnej pracy w głosach, modlitwie, a przede wszystkim – wspólnemu spotkaniu ludzi kultury, sztuki i muzyki.

Trzech wybitnych kompozytorów i dyrygentów polskiej muzyki liturgicznej – Ula Rogala, Rafał Maciejewski i Piotr Pałka, pełnili rolę przewodników w tej muzycznej podróży. Ich obecność i zaangażowanie doprowadziły do stworzenia wspólnoty serc i modlitwy.

Kulminacyjnym momentem Warsztatów był uroczysty przebieg niedzielnej liturgii z koncertem podsumowującym pracę zgromadzonego zespołu.

Proboszcz Parafii Świętej Małgorzaty, Dariusz Kosk, komentując zakończenie Warsztatów, podkreślił: „To już piąty raz, kiedy nasza parafia gościła utalentowanych chórzystów z całej Polski, integrując okoliczne chóry we wspólnym uwielbieniu Pana. To nie tylko czas muzyki, ale przede wszystkim rekolekcji – czasu pochylenia się nad tajemnicą zbliżających się Świąt Paschalnych i głębokiego zrozumienia prawdy, którą ze sobą niosą.”

V Warsztaty Śpiewu Liturgicznego były  ważnym momentem w przygotowaniach naszych parafian do Świąt Wielkiej Nocy. Organizatorzy  wyrażają wdzięczność wszystkim zaangażowanym, sponsorom i partnerom medialnym oraz serdecznie zapraszają do uczestnictwa w kolejnych wydarzeniach kulturalnych i religijnych w Parafii Świętej Małgorzaty w Łomiankach.

Anita Marczułajtis-Łodzińska

 

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *