www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Szczepienia w Łomiankach

Jak informuje Witold Gawda, zastępca burmistrza ds. społecznych…

Kolejne grupy wiekowe zapraszane są do szczepienia się przeciw covid-19. Pojawiają się informacje o zwiększonej dostępności szczepionek. W tej sytuacji władze Łomianek podjęły działania monitorujące dostępność tych usług w naszej gminie. W szczególności należało rozważyć potrzebę zorganizowania punktu szczepień powszechnych zaimprowizowanego w dodatkowej lokalizacji. Wiemy, że takie placówki mogą być tworzone w namiotach, domach kultury i innych tymczasowych lokalizacjach.

Na zaproszenie zastępcy burmistrza ds. społecznych odbyło się spotkanie przedstawicieli przychodni oferujących szczepienia. Podczas spotkania oraz w ramach późniejszej aktualizacji uzyskano informację o potencjale każdej z placówek oraz ilości otrzymywanych obecnie szczepionek.

Łączne, zadeklarowane możliwości szczepień łomiankowskich przychodni wynoszą aktualnie 1650 dawek tygodniowo, natomiast średnio otrzymujemy 660 szczepionek na tydzień.

W rekomendacji Kancelarii Prezesa Rady Ministrów znalazł się wskaźnik docelowej dostępności szczepień wynoszący 800 dawek na 10 000 dorosłych mieszkańców. Dla Łomianek oznacza to 1643 szczepienia tygodniowo. Tak więc możliwości działania naszych placówek medycznych wypełniają te zalecenia.

Informacje o niewykorzystanym potencjale szczepień w Łomiankach zostały przekazane służbom wojewody. Oczekujemy na zwiększone dostawy szczepionek.

Wobec takiej sytuacji, uznaliśmy, że organizowanie dodatkowego samorządowego punktu szczepień nie jest potrzebne a kluczowe pozostaje wykorzystanie istniejącego potencjału.

Szczepienia wykonują:
CMP Sp. z o.o. – NZOZ Oddział w Łomiankach, ul. Warszawska 55
SPZZLO Warszawa-Żoliborz, Przychodnia Łomianki, ul. Szpitalna 6
NZOZ Łomianki, ul. Warszawska 31 (POLMO)
ROYALMED Sp z o.o, ul. Wiślana 36
Ponadto wniosek o uruchomienie punktu szczepień złożyła przychodnia StartMed przy ul. Partyzantów 23.

źródło: UM Łomianki

Szczepienia w Łomiankach

Szczepienia w Łomiankach

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *