www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Twój wybór – Twój budżet obywatelski

10 kwietnia odbyło się spotkanie z Dariuszem Kraszewskim, ekspertem Fundacji Batorego w Warszawie do spraw budżetu obywatelskiego w Akcji Masz głos, Masz wybór.

Inicjatorem spotkania byli Sylwia Maksim Wójcicka oraz Jan Mazan – członkowie Komisji Społecznej Rady Miejskiej w Łomiankach.

Podczas spotkania mogliśmy porozmawiać z eksportem o idei budżetu obywatelskiego, o jego znaczeniu dla funkcjonowania gminy i rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, o aspektach prawnych i technicznych spotykanych przy wprowadzaniu budżetu obywatelskiego i wreszcie zapoznać się z wyzwaniami, szansami i zagrożeniami możliwymi podczas wprowadzania „w życie” budżetu obywatelskiego.

Już niebawem na łamach portalu i miesięcznika ŁOMIANKI.INFO opublikujemy podsumowanie spotkania..

Tymczasem serdecznie zapraszamy do obejrzenia zapisu video tego inspirującego spotkania oraz zapoznania się z raportem „Budżet obywatelski w Polsce” autorstwa Dariusza Kraszewskiego oraz Karola Mojkowskiego (załącznik PDF poniżej)

redakcja@lomianki.info


Załączone dokumenty:
Raport pt. Budżet obywatelski w Polsce – Dariusz Kraszewski, Karol Mojkowski.pdf

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

7 komentarzy

 1. Obywatel WZ

  To bardzo interesujący pomysł i może w końcu wpływ na podział części środków w budżecie mieliby prawdziwi mieszkańcy a nie kolesie i ci co głośniej krzyczą.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. PRO

  Nie jestem pewien czy obecna sytuacja w łomiankowskim samorządzie, przy braku chęci porozumienia a nawet rozmowy burmistrza z radnymi, sprzyja takim inicjatywom. Tu trzeba współpracy a nie walki politycznej na poziomie dna.
  Najpierw wymieńmy burmistrza i cześć radnych a potem wprowadzajmy takie instrumenty jak budżet obywatelki.
  W Łomiankach potrzeba władz, które cenią demokrację i pluralizm opinii a nie takich ludzi, którzy zaraz po wyborach mówią, że demokracja się skończyła po oddaniu głosu w wyborach.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. kot w worku

  Z tego co zrozumiałam tu wiele zależy od zwykłych ludzi i ich zorganizowania. Nie potrzeba czekać na to co powie władza. Część wypowiedzi pana aż wciska w fotel swoją – z jednej strony oczywistością i prawdziwością, zdroworozsadkowym podejściem, przyzwoitością – a z drugiej kompletnym oderwaniem od realiów łomiankowskich. Gdzie my żyjemy?

  0
  0
  Odpowiedz
 4. Anonim

  Co to za jakieś lewe poglądy i pomysły. W Łomiankach o budżecie decyduje Nasz Burmistrz Tomasz Dąbrowski i to jest tylko w jego rękach. Jeszcze tego brakowało żeby „mieszkańcy” tego”miasta” decydowali o tym o czym decyduje najlepszy Burmistrz Tomasz Dąbrowski.
  Dziękować za takiego Burmistrza a nie o pieniądzach decydować! Następne cztery lata nie będą takie łaskawe dla niepokornych .

  0
  0
  Odpowiedz
 5. maroszek

  A co to za ekspert. Jak taki jest ekspert to niech przyjdzie do Burmistrza i zapyta się czy jest zgoda na takie coś.
  Jak głos decyzyji w wyborze do tego budgetu będzie miał Burmistrz to jestem za ale po wyborach jak już nie będzie tych radnych tylko będą tacy którzy popierają Burmistrza Dąbrowskiego.

  0
  0
  Odpowiedz
 6. Waldemar

  Widać, że nie wszystkim podoba się oddanie mieszkańcom możliwości decydowania o własnym miejscu. Chęć sterowania wszyskim i wszystkimi jest porażająca. Chyba ktoś tu nie rozumie podstaw demokracji, a może nawet działa wbrew jej zasadom.

  0
  0
  Odpowiedz
 7. Jurek

  Idea jest bardzo dobra i funkcjonuje z powodzeniem w wielu miastach. My mieszkańcy Łomianek musimy mieć jedynie nadzieję, że zaraz jakiś POLITYK (kandydat na burmistrza, czy kandydaci do rady) nie zechcą zawłaszczyć niezależnego pomysłu i nie będzie on wykorzystywany jako hasełko wyborcze.
  Mam prośbę. Jeżeli uda się, to niech prace nad tym budżetem w Łomiankach prowadzą i nadzorują właśnie takie osoby jak Pan z Fundacji Batorego, niezależne od łomiankowskiego piekiełka, żeby się nie okazało, że hasłem „budżet obywatelski” ktoś zacznie tłumaczyć zagrywki i walkę polityczną, której jesteśmy świadkami od początku kadencji Burmistrza Dąbrowskiego.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *