ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Uczeń szkoły w Łomiankach Mistrzem Polski w szachach

Mateusz Rabiej, uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 w Łomiankach, zajął pierwsze miejsce w kategorii chłopców z klas 1-2 w ogólnopolskim turnieju „Szachowe Grand Prix OSE” w Warszawie. Wcześniej zdobył tytuł Mistrza Polski Dzieci w Szachach w Poroninie.

W sobotę – 4 listopada – w Warszawie odbył się finał ogólnopolskiego turnieju „Szachowe Grand Prix OSE”, organizowanego przez NASK Państwowy Instytut Badawczy we współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji. Turniej miał na celu popularyzację wśród dzieci kompetencji przyszłości, które szachy również rozwijają.

Turniej składał się z dwóch etapów: eliminacji, które dla regionu Polski północnej odbyły się dwa tygodnie temu w Bydgoszczy, gdzie Mateusz Rabiej – uczeń Szkoły Podstawowej nr w Łomiankach –  zajął drugie miejsce i uzyskał awans do turnieju finałowego w Warszawie oraz finału dla łącznie 12 najlepszych zawodników z obu grup eliminacyjnych.
W finale, który odbył się w Centrum Olimpijskim w Warszawie, Mateusz pewnie wywalczył pierwsze miejsce w kategorii chłopców z klas 1-2 i przy okazji wygrał wartościową nagrodę – PlayStation 5!

Co ważne, w tym ogólnopolskim turnieju, Mateusz reprezentował Szkołę Podstawową nr 3 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. Janusza Kusocińskiego w Łomiankach, której nazwa była widoczna przy nazwisku naszego ucznia.

Wyniki Szachowegp Grand Prix OSE 2023 – Turniej Finałowy – Grupa 2. Chłopcy z klas 1-2

Z kolei w niedzielę Mateusz brał udział w Mistrzostwach Mazowsza juniorów w szachach szybkich. Za namową trenera, zdecydował się wystartować nie w swojej grupie wiekowej, tylko jako ośmioletni zawodnik powalczyć ze starszymi szachistami w grupie do lat 11.
Tutaj również Mateusz poradził sobie świetnie i po ciężkim turnieju wywalczył pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Mazowsza do lat 11!

Warto przypomnieć, że  Mateusz Rabiej wygrał już wcześniej najważniejszy turniej w kraju, czyli Mistrzostwa Polski Dzieci w Szachach w kategorii do lat 8, które odbyły się w Poroninie w dniach 2-7 maja b.r. Złoty medal i tytuł Mistrza Polski to ogromny sukces i przeogromna radość młodego zawodnika!

źródło: Szkoła Podstawowa nr 3 w Łomiankach